دریا نیوزبه قهرمانان سلامت رحم کنید

، 09:50   /   کد خبر: 35592   /   تعداد بازدید: 153


دریانیوز: درحالی‌که مسئولان و قشرهای مختلف از مردم درخواست کرده اند که از خانه ها خارج نشوند ‌؛ اما متاسفانه همچنان بسیاری از شهروندان برای موارد غیرضروری از خانه خارج می شوند و در بازارها، اماکن شلوغ، مراسمات عروسی، ترحیم، جشن تولد و... حضور دارند و زنجیره ارتباطی قطع نشده است و به همین دلیل روزانه شاهد افزایش مبتلایان به کرونا و مرگ تعدادی از این بیماران در مناطق مختلف کشور هستیم و متاسفانه در رفتار شهروندان تغییری اتفاق نیفتاده است. این وضعیت باعث شده است که فشار کاری کادر بهداشت و درمان با کمترین امکانات و تجهیزات حفاظت شخصی افزایش یافته و اقشار مختلف هم برای کمک به این قشر در حوزه های مختلف شتافته اند که از جمله می توان به روحانیون و طلبه ها اشاره کرد که یکی از طلبه ها که19 ماه از ازدواجش می گذشت، هم چند روز قبل زن و فرزندش شش ماهه اش در بیمارستان جان دادند و این عزیز همچنان به خدمت در بیمارستان ادامه می دهد.

با این شرایط سخت وبحرانی نیاز است که شهروندان، کرونا را جدی بگیرند واز مسافرت و حضور در اماکن مختلف خودداری کنند تا به کرونا مبتلا نشوند که کادر بهداشت ودرمان توان چندانی برایشان باقی نمانده است و اخبار ناخوشایندی از این حوزه نیز به گوش می رسد و نیاز است مردم به خودشان و کادر بهداشت ودرمان رحم کنند و با خروج کمتر از خانه، آمار بیماران کرونایی را افزایش ندهند. این آمار اگر مردم شیوه رفتاری خود را تغییر ندهند، همچنان سیر صعودی خواهد داشت وبرخی به پایان خط زندگی می رسند؛ درحالی‌که با خود مراقبتی و ماندن در خانه و عدم مسافرت و... می توان به زندگی ادامه داد و سفرها را بایستی به بعد از فروکش کردن تب کرونا موکول کرد. در این وضعیت نیاز است که شهروندان زنجیره ارتباطی را قطع کنند و در جنگ با کرونا از مدافعان سلامت دفاع کنند و به سلامتی خودشان و پرسنل بهداشت ودرمان بیندیشند.

متاسفانه در این دو سه هفته اخیر چندین پزشک و پرستار نیز در مسیر خدمت به بیماران کرونایی جان شان را از دست داده اند و احتمال تکرار با وضعیت فعلی دور از انتظار نیست که مردم با اجرای توصیه های بهداشتی و ماندن در خانه می توانند این روند را کند کنند و از جان خودشان و کادر بهداشت ودرمان محافظت کنند.از طرفی دیگر انتظار می رود مسئولان کمبود تجهیزات محافظت شخصی را در مراکز بهداشتی درمانی با اتخاذ تدابیری برطرف کنند تا پزشکان، پرستاران و همه فعالان و شاغلان در حوزه بهداشت ودرمان دغدغه ماسک و دستکش و الکل، عینک مخصوص، گان استاندارد و... را نداشته باشند و جان و سلامتی شان به خطر نیفتد و بتوانند بهتر به بیماران خدمترسانی کنند.

 علی زارعی/ دریا