دریا نیوزسرپرستان خانوار در اولویت آموزش های مهارتی رایگان

، 12:34   /   کد خبر: 35118   /   تعداد بازدید: 238


به گزارش خبرنگار دریا/آیت منصف حقیقی دوست : مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای هرمزگان گفت: زنان سرپرست خانوار، افراد بدسرپرست و آسیب دیدگان اجتماعی در اولویت آموزش های رایگان فنی وحرفه ای هستند.
 اسماء کریمی افزود: این افراد توسط دفاتر تسهیل گری محلات، دستگاه های اجرایی و حمایتی معرفی می شوند ودرصورت وجود ظرفیت خالی در کارگاه‌ها، افراد آزاد نیز می توانند از آموزش های رایگان بهره مند شوند.
  کریمی با اشاره به آموزش در مناطق حاشیه ای وعدم استقبال حاشیه نشینان در مراکز ثابت؛ اظهار داشت: طرح آموزش ۷۰۰ نفر از آخر سال گذشته شروع شد و تا شهریور ادامه داشت و اکنون نیز در طرح جدید آموزش ۷۰۰ نفر قبلی شروع شده است.
  وی با بیان اینکه کسانی که آموزش دیده اند، می‌توانند در آزمون شرکت و گواهینامه دریافت نمایند؛ گفت: 70 مربی در مراکز ثابت و محلات و روستاها آموزش می دهند و مجوز جذب مربی را نداریم.
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مدعی شد 50 درصد آموزش ها در آموزشگاه های خصوصی و50 درصد در محلات و مراکز دولتی و زندان ها، دانشگاه‌ها، روستاها و مراکز صنعتی است.
  وی خاطرنشان کرد: در مرکز بانوان در آزادگان به بیماران خاص آموزش رایگان داده می شود وسایر افراد بایستی هزینه پرداخت کنند.
 کریمی گفت: از سرمایه گذاری در بخش آموزش‌های مهارتی در استان استقبال می شود وسرانه سرمایه‌گذاری در بخش آموزش در استان کم است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان گفت: براساس مصوبه هیئت دولت برای تعطیلی دانشگاه‌های علمی کاربردی دستگاه های اجرایی، مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای را تعطیل کردیم و رشته های مرکز فناوری اطلاعات نیز در مرکز شماره یک و... آموزش داده می شود.
  وی گفت: درصورت وجود درخواست، آموزش نیروهای مورد نیاز صنایع را از طریق آموزشگاه های بخش خصوصی و کارگاه ها و... اجرایی می کنیم که برخی از صنایع اعلام نیاز کرده اند.
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان افزود: از طرفی هم  تعهدات آموزش رایگان در محیط واقعی کار در بنگاه های اقتصادی، صنایع، اصناف و... داریم.