دریا نیوزخوراك لازانيا

، 07:06   /   کد خبر: 1290   /   تعداد بازدید: 574


 

 

 

مواد لازم:
 

يك بسته

خمير لازانياي آماده

نيم كيلو

گوشت چرخ كرده

3 قاشق سوپخوري

پياز سرخ شده

يك قاشق سوپخوري

رب گوجه فرنگي

2 فنجان

سس سفيد

200 گرم

پنير پيتزا

100گرم

روغن

 

طرز تهيه:

گوشت چرخ كرده را با پياز سرخ شده و 2 قاشق سوپخوري روغن تفت مي دهيم و مي گذاريم با يك ليوان آب  بپزد تا به روغن بيفتد . رب گوجه فرنگي را اضافه كرده و نمك و فلفل آن را ميزان مي كنيم. از اين مايه گوشتي براي انواع غذاهاي ماكاروني و لازانيا استفاده مي كنيم.

براي پخت خمير لازانيا ( مثل ماكاروني ) ، در يك قابلمه بزرگ آب ريخته، مي گذاريم تا آب به جوش آيد. نمك و مقداري روغن براي جلوگيري از چسبيدن خميرها به آب مي افزاييم. بعد از آن خميرها را در آب در حال جوش ريخته و بعد از چند جوش و نرم شدن خمير آن را در يك آبكش ريخته و بلافاصله روي آن آب سرد مي ريزيم تا خميرها به هم نچسبند. سپس به آرامي خميرها را بر داشته و روي يك پارچه تميز مي گذاريم تا آب آن مقداري گرفته شود . توجه كنيد كه موقع برداشتن از آبكش، خميرها پاره نشوند. حالا خمير لازانيا آماده است تا مواد گوشتي را روي آن قرار دهيم.  

در ظرف تفلون يا پيركس مناسب، 2 قاشق سوپخوري روغن آبكرده و يك رديف خمير لازانيا قرار مي دهيم و يك رديف پنير رنده شده و مقداري از مايه گوشتي و سس سفيد را روي آن مي ريزيم. سپس روي آن يك رديف ديگر خمير لازانيا و سس سفيد ومايه گوشتي و پنير رنده شده ريخته و به همين صورت ادامه مي دهيم. ظرف را روي پنجره بالاي فر قرار مي دهيم تا با حرارت 350 درجه فارنهايت به مدت نيم ساعت بماند و پنير روي آن كمي برشته شود. خمير لازانياي آماده را مي توانيد از سوپرها نيز تهيه كنيد.

طرز تهيه سس سفيد براي لازانيا:

مواد لازم:
 

50 گرم

كره

2 قاشق سوپخوري

آرد سفيد

2 فنجان

شير

به مقدار دلخواه

نمك و فلفل

 

طرز تهيه: كره را آب كرده و آرد را با آن كمي تفت مي دهيم. شير را به تدريج اضافه مي كنيم تا سس صاف و يكنواخت و غليظ شود. سپس نمك و فلفل را اضافه مي كنيم. حالا سس آماده مصرف است.

 

نوع ديگر تهيه لازانيا

مواد لازم:
 

2بسته

خمير لازانياي آماده

نيم كيلو

قارچ

200 گرم

پنير پيتزا

2 فنجان

سس سفيد

2 قاشق سوپخوري

پياز سرخ شده

2 قاشق سوپخوري

رب گوجه فرنگي

از هر كدام يك عدد

فلفل سبز و قرمز دلمه اي

100 گرم

روغن

به قدر لازم

نمك و فلفل

 

طرز تهيه:

فلفل دلمه ايها را شسته و به صورت خلالهاي باريك خرد مي كنيم و با 2 قاشق سوپخوري روغن كمي تفت مي دهيم. پياز سرخ شده و رب را اضافه كرده و مي گذاريم با يك فنجان آب كمي بجوشد . قارچ را شسته و به صورت حلقه حلقه خرد كرده به آن اضافه مي كنيم و نمك و فلفل آن را ميزان مي كنيم. سپس خمير لازانيا را مانند ماكاروني پخته و مطابق روش قبلي عمل مي كنيم.

نكات تغذيه اي :

لازانيا ، علاوه بر اينكه غذايي لذيذ و مقوي است. همچنين باب طبع كودكان نيز است. افرادي نيز كه از لاغري رنج مي برند مي توانند با خوردن اين غذا انرژي زيادي به بدنشان برسانند.