حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3278 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 90×
 • تقویم شمسی

  تیر ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
      فروردین »
  ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 • یک میلیون و ۶۸۰ هزار مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی در سال گذشته
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۵:۴۳
  شناسه : 9264
  بازدید 1205
  10
  مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان خبر داد دریانیوز// مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان گفت: از آنجایی که سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه‌گر کشور محسوب می‌شود و جمعیت زیادی از مردم نیز تحت پوشش این بیمه قرار دارند، مردم نیز انتظار دارند که خدمات مناسبی از جمله خدمات درمانی توسط سازمان به آنها ارائه شود.
  ارسال توسط : نویسنده : امین زارعی منبع : روزنامه دریا
  پ
  پ

  دریانیوز// مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان گفت: از آنجایی که سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه‌گر کشور محسوب می‌شود و جمعیت زیادی از مردم نیز تحت پوشش این بیمه قرار دارند، مردم نیز انتظار دارند که خدمات مناسبی از جمله خدمات درمانی توسط سازمان به آنها ارائه شود.
  دکتر غلامعباس مومنی افزود: به همین دلیل سازمان تامین اجتماعی ارائه خدمات درمانی را به دو صورت درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم به آنها ارائه می‌کند. در درمان مستقیم خدمات درمانی از طریق مراکز ملکی سازمان به جامعه هدف ارائه می‌شود. همچنین در درمان غیر مستقیم نیز از طریق انعقاد قرارداد با سایر بخش‌های درمانی در کشور به صورت خرید خدمت، خدمات به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران ارائه می‌شود.


  مومنی اظهارداشت: در استان هرمزگان بیش از یک میلیون نفر از جمعیت استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند که بیش از نیمی از جمعیت استان را شامل می‌شود به همین دلیل ارائه خدمات به این جامعه بزرگ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و مردم نیز انتظار دارند که خدمات درمانی مناسبی از سوی سازمان به آنها ارائه شود. وی عنوان‌کرد: از این رو کارکنان مدیریت درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا بتوانند بهترین عملکرد را در ارائه این خدمات به جامعه هدف و سایر مراجعه‌کنندگان داشته باشند.
  مومنی خاطرنشان‌کرد: در مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان هزار و ۱۷۶ ردیف تشکیلاتی در ستاد و واحدهای تابعه آن وجود دارد که ۷۹ درصد این ردیف‌ها اشغال شده است و ۲۱ درصد ردیف خالی داریم. وی به نوع استخدام این افراد اشاره و بیان‌کرد: نوع استخدام این افراد نیز ۷۲۳ نفر رسمی، ۹۳ نفر پیمانی، ۱۰۰ نفر قراردادی ماده ۲۰، ۳۴ نفر شرکتی و یک نفر آزمایشی می‌باشد که ۵۹ درصد آنها زن و ۴۱ درصد مرد هستند.
  وی با اشاره به درمان مستقیم توسط این مدیریت به جامعه هدف گفت: در درمان مستقیم ارائه خدمات ما در استان توسط یک بیمارستان و ۹ مرکز درمانی با ۱۹۳ تخت فعال ارائه می‌شود.
  مومنی ادامه‌داد: در حال حاضر ده درصد از تخت‌های درمانی استان در بیمارستان خلیج‌فارس قرار دارد که سی درصد از خدمات درمانی استان را ارائه می‌کند. وی بیان کرد: یک میلیون و ۶۸۰ هزار مراجعه در سال گذشته به مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام و ۲ تا سه برابر مراجعه‌ها خدمات داده شد چون هر بیمار ممکن است از چند بخش درمانی استفاده کرده باشد.
  این مسئول اضافه کرد: ۱۳۰۰ میلیارد تومان در بخش درمان استان طی سال گذشته هزینه کردیم. همچنین مدیریت درمان تامین اجتماعی دومین بازوی درمانی کشور است و در استان هرمزگان بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان جزو بیمه شدگان محسوب می‌شوند بنابراین اگر بخش درمان را رها کنیم خسارتی برای بیمه شدگان خواهد شد. مومنی با بیان اینکه هرمزگان تنها یک بیمارستان تامین اجتماعی دارد، اظهارداشت: ما تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا بتوانیم بیمارستان خلیج‌فارس را مجهزتر کنیم و بخش‌های کلینیکی آن را تکمیل تر کنیم ضمن اینکه vip سازی در بیمارستان را نیز در دستورکار قرار داده‌ایم‌.
  مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان اظهارکرد: در سال گذشته بیست هزار و ۴۸۱ نفر در بیمارستان خلیج‌فارس بستری شدند. همچنین تعداد نه هزار و ۳۶۲ مورد عمل جراحی و سه هزار و ۵۲۴ زایمان در این بیمارستان انجام شده‌است و۷۴۴ هزار و ۴۷۸ مراجعه سرپایی به واحد‌های کلینیکی و ۹۱۵ هزار و ۲۶۴ مراجعه سرپایی به واحد‌های پاراکلینیکی انجام شده‌است.
  مومنی در خصوص آمار مراجعه در درمان غیرمستقیم عنوان‌کرد: در درمان غیر مستقیم از ۲۴ بیمارستان و ۴۵۴ مرکز درمانی با ۲هزار و ۱۴۳ تخت فعال در استان توسط سازمان تامین اجتماعی خرید خدمت انجام می‌شود که در سال گذشته ۶۲ هزار و ۴۶۳ بستری در این مراکز صورت گرفته‌است و بیش از چهار میلیون و ۴۴۸ هزار نفر از جامعه هدف سازمان تأمین‌اجتماعی به مراکز کلینیکی و پاراکلینیکی مراجعه کرده‌اند.
  مدیریت درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان با بیان اینکه تامین اجتماعی برای برچیده کردن زیر میزی ها به صورت ماهانه هزینه پزشکان را پرداخت می کند، اظهار کرد: در اقدامی دیگر با ضریب ۲.۳ برابر هزینه پزشکان پرداخت می شود و این خبر خوشی برای جامعه پزشکی خواهد بود.
  وی درباره مراجعه سرپایی به مراکز درمانی سازمان در استان در سال گذشته گفت: در سال گذشته ۵۱۵ هزار و ۴۷۱ مراجعه به پزشک عمومی، ۱۶۴ هزار و ۲۶۰ مراجعه به پزشک متخصص و ۶۴ هزار و ۷۴۷ مراجعه به دندانپزشک در مراکز کلینیکی سازمان در استان هرمزگان انجام شده‌است.

  همچنین ۴۳۹ هزار و ۸۳۴ مراجعه به داروخانه، ۸۶ هزار و ۷۸۷ مراجعه به آزمایشگاه و پاتولوژی، سی هزار و ۳۴۵ مراجعه به رادیولوژی و سونوگرافی، پنج هزار و ۷۶۷ مراجعه به سی‌تی‌اسکن، سیزده هزار و ۵۶۷ مراجعه به ام‌آرآی، هشت هزار و ۵۶۴ مراجعه به فیزیوتراپی، ۶۲۱ مراجعه به سنگ‌شکن، ۳۱۴ مراجعه به دیالیز و ۲۷۵ هزار و ۴۶۵ مراجعه به سایر بخش‌های پاراکلینیکی صورت گرفته‌است.
  وی با اشاره به اینکه در بحث دندانپزشکی در حد کشیدن، پر کردن و جرم گیری خدمات ارائه می دهیم، عنوان کرد: اگر در بندرعباس محلی به تامین اجتماعی داده شود به عنوان پلی کلینیک تخصصی دندانپزشکی، خدماتی بالاتر با هزینه دولتی به شهروندان ارائه خواهد شد.
  مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان، با بیان اینکه طبق نظرسنجی‌ها توانسته‌ایم ۸۵ درصد رضایت‌بخشی را در خدمات درمانی ایجاد کنیم و رتبه اول را در درمان کشور کسب کنیم اظهارداشت: سال گذشته ۱۳۰۰ میلیارد تومان هزینه درمان در بخش درمان استان کرده‌ایم که ۷۷۰ میلیارد تومان در درمان غیر مستقیم بوده و ۵۳۰ میلیارد تومان نیز در درمان مستقیم هزینه شده است.
  مومنی به اهم اقدامات انجام شده مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان در سال گذشته اشاره و خاطرنشان‌کرد: از اهم اقدامات انجام شده مدیریت درمان تامین اجتماعی هرمزگان در سال گذشته می‌توان به اجرای طرح هرمزگان سالم، راه‌اندازی گروه‌های درمانی جهادگر، پیگیری جهت راه‌اندازی کلینیک شناسایی زوج‌های نابارور در بیمارستان خلیج‌فارس، پیگیری جهت ساخت کلینیک تخصصی در محوطه بیمارستان خلیج‌فارس و پیگیری جهت ساخت مراکز درمانی در شهرستان‌های فاقد مرکز درمانی ملکی اشاره کرد.
  وی در خصوص طرح هرمزگان سالم بیان‌کرد: طرح هرمزگان سالم با هدف افزایش امید به زندگی سالم و رویکرد پیشگیری محور از جمله غربالگری فشار خون، دیابت، بیماری‌های مزمن، سرطان سینه و روده بزرگ در هفت نهاد شامل استانداری هرمزگان، دادگستری استان، تامین اجتماعی رودان، تامین اجتماعی قشم، اداره کل ارشاد استان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان انجام شد که در این طرح‌ ۵۹۰ نفر مورد ارزیابی قرار گرفتند.
  مومنی با بیان اینکه کارمندان سالم و شاداب می‌توانند خدمات بهتری به جامعه هدف ارائه نمایند درباره اقدامات ورزشی و رفاهی در سال گذشته برای پرسنل مدیریت درمان اظهارداشت: برای اینکه بتوانیم روحیه کارکنان را بالا ببریم اقدامات مختلف ورزشی و رفاهی از جمله قرارداد با باشگاه ورزشی بانوان جهت استفاده کارکنان و فرزندان دختران، مذاکره جهت عقد قرارداد با باشگاه بدنسازی جهت استفاده کارکنان، عقد قرارداد با استخر جهت استفاده کارکنان آقایان و بانوان، عقد قرارداد با مربی فوتبال جهت آموزش فوتبال فرزندان پرسنل، ترمیم زمین چمن بیمارستان خلیج‌فارس و خرید تجهیزات ورزشی مورد نیاز، برگزاری کلاس‌های آموزشی شنای فرزندان کارکنان، تجهیز و اعزام تیم‌های ورزشی جهت شرکت در المپیاد سازمان، برگزاری مسابقات در مناسبت‌های مختلف مذهبی و سازمانی، مکاتبه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جهت ثبت نام فرزندان کارکنان، شرکت در مسابقات برون سازمانی کارکنان دولت، کارگران و مسابقات وزارت رفاه انجام شده‌است.
  وی در پایان با اشاره به اینکه امروز با کمبود پزشک و نیروی متخصص مواجه ایم، خاطرنشان کرد: برای برچیده شدن زیرمیزی‌ها نیاز به افزایش نظارت و بازرسی ها داریم تا شهروندان بتوانند خدمات درمانی مطلوب و مورد نیاز خود را دریافت کنند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.