حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3287 تعداد نوشته های امروز : 9 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 90×
 • تقویم شمسی

  تیر ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
      فروردین »
  ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 • پایان چشم انتظاری شش مجتمع پرورش میگو برای برق دار شدن
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۴:۲۰
  شناسه : 1643
  بازدید 11002
  10
  در راستای مصوبات سفر پر خیر و برکت رئیس جمهور محترم و مردمی به استان هرمزگان: انعقاد تفاهم نامه برق رسانی به بیش از هفت هزار هکتار از اراضی پرورش میگو طی نشستی با حضور استاندار هرمزگان، مدیر کل شیلات هرمزگان، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی برق منطقه ای استان هرمزگان، مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان، و جمعی از مسئولان استانی تفاهم نامه احداث تاسیسات تامین و توزیع هفت هزار هکتار از اراضی پرورش میگومنعقد شد.
  ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شیلات
  پ
  پ

  دریانیوز: انعقاد تفاهم نامه برق رسانی به بیش از هفت هزار هکتار از اراضی پرورش میگو طی نشستی با حضور استاندار هرمزگان، مدیر کل شیلات هرمزگان، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی برق منطقه ای استان هرمزگان، مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان، و جمعی از مسئولان استانی تفاهم نامه احداث تاسیسات تامین و توزیع هفت هزار هکتار از اراضی پرورش میگومنعقد شد. به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، استاندار هرمزگان در این نشست با بیان اینکه این تفاهمنامه یکی از عملیاتی ترین مصوبات سفر ریاست محترم جمهور است گفت: عطف سفر رئیس جمهور محترم به استان یکی از در خواست ها برق رسانی به مزارع میگو بود که خوشبختانه محقق شد‌. مهندس مهدی دوستی افزود: در این سفر اعتباراتی برای این مهم لحاظ شد که با تسریع دولت در تخصیص اعتبارات شاهد انعقاد این تفاهم نامه مهم و اساسی بوده ایم.

  وی تصریح کرد: امروز تفاهم نامه ایی امضا شد که هفت هزار هکتار از مزارع میگو از آن منتفع می شود و بالغ بر دوهزار شغل ایجاد میگرد. استاندار هرمزگان افزود: این برق رسانی افزایش ۲۱ هزار تنی در تولید مزارع برق دار شده را به دنبال خواهد داشت. وی تصریح کرد: امید است با تلاش های صورت گرفته شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی برق رسانی تا پایان باشیم. در ادامه مدیر کل شیلات استان هرمزگان با اشاره به اینکه این استان یکی از ظرفیت مهم پرورش میگو است گفت: ۴۵ هزار هکتار اراضی مستعد و مناسب پرورش میگو شناسایی شده در استان که ده هزار هکتار از ان تا بهره برداری شده، ده هزار هکتار نیز در حال ساخت، ده هزار هکتار موافقت اصولی صادر شده و حدود۱۵هزار هکتار نیر به شرکت شهرکهای کشاورزی واگذار گردیده است. عبدالرسول دریایی یکی از نیاز های اساسی مزارع پرورش میگو و افزایش تولید در این مزارع را برق رسانی خواند و گفت: افزایش تولید و ایجاد و حفظ اشتغال مستقیم و غیر مستقیم از مهمترین مزایای این طرح است.

  وی گفت با برق رسانی تولید این مزارع از از دوتن در هکتار به حدود پنج تا شش تن در هکتار می رسد. مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه برق رسانی به مزرع پرورش میگو نقش بسزایی در ارتقای راندمان تولید در مزارع میگو هم از جهت کیفی و هم کمی دارد تصریح کرد: این مهم پیرو سفر رییس جمهور محترم و مردمی به هرمزگان، و در راستای مصوبات این سفر بوده است که بخش قابل توجه ای از دغدغه های تولیدکنندگان میگوی پرورشی و بهره بردارن مزارع پرورش میگو را مرتفع ساخته است. عبدالرسول دریایی با بیان اینکه در این تفاهمناه اداره کل شیلات هرمزگان به عنوان متقاضی و شرکت سهامی برق منطقه ای استان هرمزگان و شرکت توزیع برق به عنوان مجری تعریف شده است افزود: موضوع اين تفاهم نامه عبارت است تامین و برق رسانی به شش مجتمع پرورش میگو شامل مجتمع پرورش میگو کولغان، مجتمع پرورش میگو حسن لنگی، مجتمع پرورش میگوی سایه خوش، مجتمع پرورش میگو نقاشه، مجتمع پرورش میگو مقام و مجتمع پرورش میگو تیاب و مجاور تیاب . وی تصریح کرد: حذف سوخت های فسیلی، افزایش تولید وامکان استفاده از سیستم های هوادهی و غذا پاش در استخرهای پرورشی ،ارتقای بهداشت و رفاه کارکنان مزارع پرورشی میگو و … از مهمترین مزایای برق دار شدن سایت های پرورش میگو است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.