حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 20 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3300 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 90×
 • تقویم شمسی

  تیر ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
      فروردین »
  ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 • هفته آینده، زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آلومینیوم المهدی
  ۰۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۱
  شناسه : 8664
  بازدید 1585
  11
  معاون نیروی انسانی آلومینیوم المهدی خبرداد دریانیوز// معاون نیروی انسانی شرکت آلومینیوم المهدی با بیان اينکه درحال بازگشایی پاکات اعلام نتایج آزمون استخدامی هستیم و هفته آینده نتايج اعلام می‌شود و نفرات قبول شده بعد از تطبیق مدارک، انجام مصاحبه و بررسی در کانون ارزیابی مپنا در ماه آینده مشغول به کار خواهند شد.
  ارسال توسط : نویسنده : یعقوب رستمی منبع : روزنامه دریا
  پ
  پ

  دریانیوز// معاون نیروی انسانی شرکت آلومینیوم المهدی با بیان اينکه درحال بازگشایی پاکات اعلام نتایج آزمون استخدامی هستیم و هفته آینده نتايج اعلام می‌شود و نفرات قبول شده بعد از تطبیق مدارک، انجام مصاحبه و بررسی در کانون ارزیابی مپنا در ماه آینده مشغول به کار خواهند شد.
  علی بهاروند در در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه در کشور چهار کارخانه تولید آلومینیوم داریم،گفت: کارخانه شرکت آلومینیوم المهدی دومین کارخانه بزرگ آلومینیوم در ایران است که ۲۵۷ هزار تُن ظرفیت تولید را دارد.وی در ادامه افزود: این کارخانه دو خط تولید دارد که خط یک به ظرفیت ۱۱۰ هزار تُن و تعداد ۲۴۰ و دیگری به ظرفیت ۱۴۷ هزار تُن و تعداد ۲۲۸ دیگ‌ است که در حال حاضر به دلیل کمبود برق با ۶۷ درصد ظرفیت تولید در حال فعالیت است.
  ۳۱۷ دیگ فعال در مدار تولید قرار دارد
  معاون نیروی انسانی شرکت آلومینیوم المهدی با اشاره به اينکه محصولاتی که در این کارخانه تولید می شود شمش خالص آلومینیوم است، خاطر نشان کرد: این محصول دارای گرید بالایی است و در حال حاضر به دلیل کمبود برق از ۴۶۸ دیگ ۳۱۷ دیگ در مدار تولید فعال هستند.

  بهاروند، بیان کرد: از آنجایی که مسئله‌ برق برای صنعت آلومینیوم حکم حیات مجموعه را دارد و هرگونه کاهش جریان و قطع بار باعث بروز خسارات جبران ناپذیری به سلول‌های احیا می‌شود که موجب کاهش راندمان تولید و تعطیلی ضررهای مالی سنگینی برای این صنعت مهم و استراتژیک کشور می‌شود.

  وی ابراز داشت:از این رو این مجموعه تولیدی به منظور افزایش اطمینان از تامین برق مداوم و جلوگیری از ضررهای متعدد ناشی از قطع برق، نیروگاه اختصاصی سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی کلاس E را اعتباری بالغ بر ۲۳۵ میلیون یورو در حال احداث دارد.


  شهریورماه فاز یک نیروگاه به بهره داری می‌رسد
  معاون نیروی انسانی شرکت آلومینیوم المهدی به زمان ساخت این نیروگاه اشاره کرد و گفت: ساخت این نیروگاه از تیر ماه سال گذشته در زمینی به مساحت ۱۸ هکتار در محوطه شرکت آغاز شده و فاز یک این واحد آن که دارای ۱۸۳ مگاوات ظرفیت است در مهر ماه وارد مدار می‌شود.

  بهاروند با بیان اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی این واحد تولیدی دارای دو واحد گازی هر کدام به ظرفیت اسمی ۱۸۳ مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت ۱۸۰ مگاوات است عنوان کرد: با تکمیل پروژه و وارد مدار شدن هر دو فاز این نیروگاه نیاز این مجموعه به تامین برق به صورت کامل برطرف می‌شود و می توانیم هر ۴۶۸ دیگ را وارد مدار تولید کنیم و با ۱۰۰ درصد ظرفیت تولید کنیم و حتی مازاد تولید برق هم خواهیم داشت و این یک اقدامی بزرگ در جهت توسعه این صنعت و استان است.

  وی به آمار نیروی انسانی شاغل در این مجموعه تولیدی پرداخت و بیان داشت: آلومینیوم المهدی دارای ۱۸۷۲ نفر پرسنل است که از این تعداد ۷۲ نفر خانم و ۱۸۰۰ نفر آقا هستند که در این بین ۱۵۳۱ نفر نیرو ثبت و ۳۴۱ نفر نیروی ستادی هستند. معاون نیروی انسانی شرکت آلومینیوم المهدی ادامه داد: ازمجموع نیروها ۱۳۹۶ نفر متولد استان هرمزگان هستند و ۴۷۶ نفر سابقه بیش از ۱۰ سال سکونت در هرمزگان را دارند.

  بهاروند گفت: از بهمن ماه سال ۹۷ که آلومینیوم المهدی به گروه مپنا واگذار شد یکی از اقدامات خوبی که انجام شده موضوع افزایش حقوق پرسنل علاوه بر افزایش سالیانه دستمزد توسط شورای عالی کار است رخ داده که در همین رابطه در سال‌های ۹۹، ۱۴۰۰ و در ۱۴۰۱ با بازنگیری طرح طبقه بندی مشاغل به ترتیب ۶، ۲۰ و ۱۱ درصد علاوه بر تعیین افزایش حقوق شورای عالی کار افزایش داشته است.وی ادامه داد: از سال ۹۷ که این مجموعه به گروه مپنا واگذار شده تاکنون ۳۷ درصد افزایش حقوق به غیر از افزایش حقوق توسط شورای عالی کار داشته‌ایم و طرح طبقه‌بندی مشاغل و پرداخت پاداش افزایش تولید هم در سال ۱۴۰۱ انجام شده است .

  معاون نیروی انسانی شرکت آلومینیوم المهدی با بیان اينکه به ۱۶۶۰ از پرسنل سهام تدریجی تعلق گرفته است، اظهار کرد: نمایندگان کارگران در سه کمیته شرکت از جمله انضباطی، رفاهیات و طرح طبقه بندی مشاغل حضور فعالی دارند و یکی از اقدامات مهم پرداخت حقوق در اولین روز کاری بوده است.

  بهاروند در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اعلام نتایج آزمون استخدامی این شرکت که در سال گذشته برگزار شد پرداخت و عنوان کرد: این مجموعه در ارديبهشت سال ۱۴۰۱ با همکاری دانشگاه هرمزگان آزمون استخدامی را برگزار کرده‌ است اما به دلیل تغییر مدیریتی که این شرکت داشت طی این مدت افراد جذب نشدند. وی در همین رابطه اضافه کرد: درحال بازگشایی پاکات اعلام نتایج آزمون استخدامی هستیم و هفته آینده نتايج اعلام می‌شود و نفرات قبول شده بعد از تطبیق مدارک، انجام مصاحبه و بررسی در کانون ارزیابی مپنا در ماه آینده مشغول به کار خواهند شد.
  نبود صنایع پایین‌دستی حلقه گمشده‌ی صنعت آلومینیوم است
  معاون نیروی انسانی شرکت آلومینیوم المهدی یکی از حلقه‌های گمشده صنعت آلومینیوم را نبود صنایع پایین‌دستی ذکر کرد و گفت: زیرا اگر صنایع پایین دستی در این صنعت مادر فعال شوند باعث رونق تولید، افزایش ارزش افزوده بالا و فراهم شدن فرصت اشتغال‌زایی برای جوانان بسیاری می شود.بهاروند با بیان اینکه شمشی که در این شرکت تولید می‌شود دارای بالاترین استانداردهای جهانی است، عنوان کرد: ما برای صادرات محصولات مان هیچ گونه محدودیتی نداریم و تاکنون هم به کشورهای چین و اروپایی صادرات داشته ایم.
  پرداخت مالیات و حساب‌های بانکی در هرمزگان است
  وی بیان کرد: متاسفانه در سال ۹۴ که آلومینیوم المهدی به بخش خصوصی واگذار شد با ۲۰ درصد ظرفیت مشغول تولید بود اما با واگذاری این مجموعه ،گروه مپنا دیگ‌های غیر فعال را وارد مدار تولید کرد و شرکت دوباره احیا شد.

  معاون نیروی انسانی شرکت آلومینیوم المهدی، ابراز داشت: مالیات این شرکت در هرمزگان پرداخت می‌شود و تمام حساب‌های بانکی هم در استان قرار دارد. بهاروند در پایان با بیان اینکه وسعت این واحد تولیدی ۲۷۰ هکتار است، گفت: ۱۳۰ هکتار آن فضای سبز است و یکی از معدود صنایعی در هرمزگان است که دارای بیشترین سرانه فضای سبز است.

  در ادامه نیز سعید سلیمانی مدیر روابط عمومی و فرمانده پایگاه بسیج شرکت آلومینیوم المهدی‌ ضمن عرض خیر مقدم و معرفی فعالیت های شرکت، اظهار کرد: طبق بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش ایمان و امید در جامعه و با تاکید بر موضوع جهاد تبیین، نیاز است دستاوردهای هر صنعت خصوصا صنعت آلومینیوم المهدی‌ بیش از پیش اطلاع رسانی شود تا با افزایش حس خودباوری و اعتماد بر توان داخلی بتوانیم موجب شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشور شویم.

  وی گفت: صنایع کشور دو بال دارند که یک بال امنیت و بال دیگر خبرنگاران هستند و امنیت را مدیون خدمتگزاران نظامی این مرز و بوم هستیم و مسئولیت بال دیگر بر عهده خبرنگاران می باشد که باید دستاوردهای داخلی کشور به جامعه هدف اطلاع رسانی شود و هسته اصلی نشر و آگاهی دادن در زمینه جهاد تبیین نیز بر عهده شما خبرنگاران می باشد.

  لازم به ذکر است: خبرنگاران در تور صنعتی که به همت سازمان صمت برگزار شده بود از نیروگاه سیکل ترکیبی آلومینیوم المهدی بازدید و در جریان مراحل ساخت قرار گرفتند و در نشست خبری شرکت کردند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.