حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3278 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 90×
 • تقویم شمسی

  تیر ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
      فروردین »
  ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 • مولفه‌های قدرت ایران در حال تقویت شدن است
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵:۰۳
  شناسه : 1123
  بازدید 1825
  13
  امام جمعه بندرعباس: امام جمعه بندرعباس گفت: برخی از کشورها تصور می‌کردند اگر به دامان آمریکایی‌ها پناه ببرند می‌توانند امنیت خودشان را حفظ کنند اما آن‌ها نیز به ناتوانی آمریکا آگاه گشته‌اند و به دنبال گسترش و تنوع روابط خود در ابعاد مختلف با سایر کشورهای جهان هستند.
  ارسال توسط : منبع : خبرگزاری فارس
  پ
  پ

  دریانیوز:  امام جمعه بندرعباس گفت: برخی از کشورها تصور می‌کردند اگر به دامان آمریکایی‌ها پناه ببرند می‌توانند امنیت خودشان را حفظ کنند اما آن‌ها نیز به ناتوانی آمریکا آگاه گشته‌اند و به دنبال گسترش و تنوع روابط خود در ابعاد مختلف با سایر کشورهای جهان هستند. به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه اظهارداشت: تنها راه نجات ما انسان‌ها تقوا است و تمسک به خداوند متعال راه سعادت در زندگی را برای ما هموار خواهد کرد.وی با اشاره به روابط افسارگسیخته دختر و پسر به عنوان موضوع جدید سلسله بحث‌های اجتماعی خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس، تصریح کرد: منظور از روابط ناسالم، روابط پنهانی و دور از چشم والدین است. این روابط بدون ضرورت ایجاد می‌شوند که زمینه ساز فسادهای بزرگ‌تر است.نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که جوانان باید به عواقب دوستی‌های دختر و پسر در خیابان توجه کنند، بیان کرد: ارتباطات نامشروع و بی‌قید بند میان دختر و پسر باعث بروز عواقب روانی و روحی می‌شود. اولین موضوع این است که هیجانات جنسی انسان در اثر ارتباطات افزایش پیدا می‌کند و به هیچ‌عنوان سیری‌پذیری و هیچ محدودیتی ندارد.

  حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که شیطان گام به گام برای فریب انسان عمل خواهد کرد، خاطرنشان کرد: چه بسیارند روابط ناسالم و نامشروعی که آغاز می‌شوند و در نهایت باعث سرخوردگی جوانان به ویژه دختران و منحرف شدن ذهن جوانان شدند چراکه هدف اینگونه روابط لذت موقت است.وی، ترس از فاش شدن ارتباط ناسالم را یکی از مهم‌ترین تاثیرات منفی روانی روی جوانان دانست و گفت: ترس از اینکه راز ارتباط نامشروع جوان در میان والدین، دوستان، آشنایان و … فاش شود آلودگی روانی و اضطراب را برای جوان ایجاد می‌کند. نماینده ولی فقیه در هرمزگان، با بیان این نکته که روابط نامشروع، مسئله ازدواج را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تشریح کرد: ازدواج که بنیان و ستون خانواده است در پی روابط نامشروع کم‌رنگ می‌شود و جوان میلی به ازدواج پیدا نمی‌کند. از طرفی برقراری اینگونه روابط به شخصیت خانوادگی آسیب می‌زند به همین جهت جوانان باید به این مسائل آگاه باشند و از شخصیت خانوادگی خود حفاظت کنند.حجت‌الاسلام عبادی‌زاده با بیان اینکه، در آستانه سالگرد، غم‌انگیزترین حادثه در جهان اسلام قرار داریم، مطرح کرد: وقتی وهابی‌ها به مکه و مدینه مسلط شدند، اولین اقدامی که انجام دادند، تخریب قبور ائمه بقیع بود و اتفاقی تلخ را رقم زدند. سالروز این مصیبت بزرگ را به همه محبان اهل بیت تسلیت می‌گویم. وی، با اشاره به مشهود بودن افول آمریکا، گفت: حضرت آقا در سالیان گذشته مساله افول آمریکا را مطرح کردند، بسیاری باور نمی‌کردند و حرف انقلاب اسلامی را نمی‌فهمیدند؛ حضرت آقا سالیان گذشته اعلام کردند که کشورهای جهان به قدرت آمریکا دل نبندند چراکه امپراطوری آمریکا در حال سقوط است.

  امام جمعه بندرعباس اظهارداشت: تنها نتیجه و فایده جنگ روسیه و اوکراین، تسریع افول قدرت آمریکا و به‌هم ریختن نظم نوین جهانی است.حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که نظم نوین جهانی در حال تحول است، بیان کرد: آمریکا در گذشته خود را به عنوان کدخدای دنیا معرفی می‌کرد و بسیاری از خودباختگان داخلی نیز به این امر اعتقاد داشتند؛ امروز می‌بینیم که آمریکا در حال سقوط و افول است و علائم آن نیز مشهود است.وی، با اشاره به علائم سقوط قدرت آمریکا، خاطرنشان کرد: قدرت اقتصادی آمریکا در سطح جهان روز به روز در حال کاهش است به نوعی که با ۲۰ هزار میلیارد دلار بدهکارترین کشور دنیا به شمار می‌رود و شرایط آن‌ها روز به روز در حال دشوارتر شدن است. امام جمعه بندرعباس، با بیان این نکته که قدرت نظامی آمریکا در حال فروپاشی است، ابراز کرد: یک دورانی اگر آمریکا ناو و کشتی‌های جنگی خود را در سواحل برخی از کشورها نزدیک می‌کرد، بدون شلیک حتی یک گلوله یک حکومت را ساقط می‌کردند؛ چراکه حکومت‌ها از ترس عقب‌نشینی می‌کردند اما آمریکایی‌ها امروز به دریوزگی افتاده‌اند.حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده مطرح کرد: امروز آمریکایی‌ها معادله را در عراق و افغانستان باخته‌اند و با دریوزگی از افغانستان فرار کردند. شرایط برای آمریکا مساعد نیست چراکه در هر نقطه‌ای از جهان ورود کرده‌اند شرایط وخیمی را تجربه کردند. وی گفت: برخی از فرماندهان نظامی آمریکا اعلام کرده‌اند که برای اولین بار از جنگ جهانی دوم به بعد قدرت هوایی برای انجام عملیات در دستان آمریکا قرار ندارد و جمهوری اسلامی ایران برتری هوایی را در منطقه به دست آورده است.

  امروز تمام نوکران آمریکا به این کشور بی‌اعتماد شده‌اند که نشانه فروپاشی و افول است.امام جمعه بندرعباس اظهارداشت: برخی از کشورها تصور می‌کردند اگر به دامان آمریکایی‌ها پناه ببرند می‌توانند امنیت خودشان را حفظ کنند اما آن‌ها نیز به ناتوانی آمریکا آگاه گشته‌اند و به دنبال گسترش و تنوع روابط خود در ابعاد مختلف با سایر کشورهای جهان هستند.حجت‌الاسلام عبادی‌زاده بیان کرد: باید مولفه‌های قدرت نظام جمهوری اسلامی در جهان را بشناسیم و آن را در جامعه تبیین کرد. مولفه‌های قدرت ایران، مطابق با نگاه منظومه‌ای حضرت آقا باید در جامعه ترویج شود.وی خاطرنشان کرد: اکنون تاب آوری اقتصاد ایران در برابر تحریم‌های بی‌سابقه و عظیم، بر هیچ کس پوشیده نیست. آمریکا اگر هر کشوری را به اندازه جمهوری اسلامی ایران تحریم می‌کرد، شاهد سقوط یا جنگ داخلی در آن کشور می‌بودیم اما جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری مقام عظمی ولایت، این تکانه‌ها را پشت سر گذاشت. امام جمعه بندرعباس، ضمن تاکید بر لزوم بررسی منظومه‌های مسائل ایران، ابراز کرد: باید ضعف‌ها در کنار نقاط قوت دیده شود. باید دیده شود که ایران در بعد اقتصادی به یک اقتداری رسیده و آن را نیز به رخ تمام جهان کشیده است.حجت‌الاسلام عبادی‌زاده مطرح کرد: وضعیت اقتصاد کشورهای اروپایی را در اثر جنگ اوکراین اگر بررسی کنیم، شاهد تکانه‌های بسیار شدیدی هستیم که این امر قدرت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ ‌اقتدار خودش در برابر فشارهای قدرت‌های خارجی را نشان می‌دهد؛ امری که در کمتر کشوری قابل مشاهده است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.