حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3174 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 86×
 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
      فروردین »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031  
 • محدودیت‌ها، مانع از عزم فولاد کاوه برای رشد تولید نشده است
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶
  شناسه : 8709
  بازدید 1171
  7
  مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) در مجمع ‌عمومی سالیانه سهام‌داران: دریانیوز// مجمع‌عمومی سالیانه سهام‌داران فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) برای سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1401 در هتل هرمز بندرعباس با حضور چشمگیر سهام‌داران حقوقی و حقیقی برگزار گردید.
  ارسال توسط : منبع : روزنامه دریا
  پ
  پ

  دریانیوز// مجمع‌عمومی سالیانه سهام‌داران فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ در هتل هرمز بندرعباس با حضور چشمگیر سهام‌داران حقوقی و حقیقی برگزار گردید.
  به گزارش روابط‌عمومی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) مجمع‌عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام روز چهارشنبه، ۳۱ خردادماه ۱۴۰۲ با موضوع استماع گزارش هیئت‌مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیئت‌مدیره، تعیین پاداش هیئت‌مدیره و سایر موارد که در صلاحیت مجمع بوده در هتل هرمز بندرعباس برگزار شد.

  مجمع‌عمومی با حضور بیش از ۷۸ درصدی سهام‌داران و تمامی اعضای هیئت‌مدیره، نماینده سازمان بورس و بازرس قانونی رسمیت یافت. مهندس حسینی مدیرعامل شرکت گزارشی از عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ را قرائت کرد و اظهار داشت: شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) در سالی که گذشت اقدامات مهمی را در راستای بهره‌وری، رشد تولید و فروش انجام داده از همین رو در اکثر شاخص‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل، شاهد رشد کمی و کیفی بوده است.


  تولید فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) در سال ۱۴۰۱ رشد ۷٫۵ درصدی نسبت به سال قبل داشت
  مدیرعامل شرکت با اشاره به دستاوردهای شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) ابراز داشت: علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه، محدودیت‌های اعمال شده در تأمین برق و گاز، سختی‌های موجود در مسیر صادرات و انتقال ارز حاصل از صادرات و واردات مواد اولیه و قطعات یدکی به داخل کشور، در سایه الطاف الهی و حمایت سهام‌داران و ذی‌نفعان، تولید یک میلیون و ۵۴۳ هزار تن شمش فولادی و رشد ۷٫۵ درصدی نسبت به سال قبل را شاهد بوده‌ایم.
  وی با اشاره به افزایش سرمایه‌های صورت‌گرفته در سنوات قبل، سرمایه شرکت را ۳۲ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این سرمایه شامل ۳۲ میلیارد سهم به ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰۰ ریال است. وی عنوان کرد: شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس (سهامی خاص) با بیش از ۵۳ درصد از سهام، بزرگ‌ترین سهام‌دار شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) است.
  فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) ۸٫۲ درصد بیلت کشور را تولید نموده است
  مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) خبر داد: در سال ۲۰۲۲ ایران با تولید ۱۸ میلیون و ۷۴۳ هزار تن بیلت و بلوم رتبه دهم جهان را در میان تولیدکنندگان فولاد خام و سهم ۱٫۶درصدی از تولید فولاد خام جهان و سهم ۷۱ درصدی از تولید خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.

  وی عنوان داشت: فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) با تولید بیش از یک میلیون و ۵۴۳ هزار تن بیلت در سال ۱۴۰۱، بالغ بر ۸٫۲ درصد از بیلت کشور را تولید نموده است. مهندس حسینی در خصوص آمار فروش نیز بیان داشت: فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) در سال ۱۴۰۱ با فروش یک میلیون و ۵۶۲ هزار تن بیلت، رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل را داشته، فروش داخلی رشد ۲۲ درصدی و همچنین در رینگ صادراتی ۳۴٫۹۹۱ تن فروش رفته است.

  ارزش صادرات فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) ۴۸۶ میلیون دلار به مبلغ ۱۳۷٫۵۸۰٫۵۲۲ میلیون ریال و ارزش فروش داخلی و رینگ صادراتی به مبلغ ۸۸٫۹۶۸٫۷۱۰ میلیون ریال در سال ۱۴۰۱ است. جمع کل ارزش فروش شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) نیز از مبلغ ۱۸۸٫۴۸٫۲۵۲ میلیون ریال به ۲۲۶٫۵۴۹٫۲۴۲ میلیون ریال در سال مورد گزارش رسیده است.

  مهندس حسینی تعداد کارکنان مستقیم شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) را بالغ بر ۲ هزار نفر عنوان کرد و افزود میانگین سنی کارکنان شرکت در سال گذشته، ۳۵ سال است.
  فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) در سال ۱۴۰۱ سود خالص ۲۸ درصدی را محقق نموده است
  مدیرعامل عملکرد مالی فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) در سال ۱۴۰۱ را شفاف عنوان و گفت: در این سال درآمد عملیاتی شرکت، نسبت به دوره قبل شاهد رشد ۲۱ درصدی و سود عملیاتی رشد ۳۸ درصدی و سود خالص رشد ۲۸ درصدی را داشته است.
  سال ۱۴۰۲ سال رشد تولید و شکوفایی در فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) خواهد بود
  مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) سال ۱۴۰۲ را سال رشد تولید در فولاد کاوه عنوان و افزود: ما به پشتوانه نیروی جوان و متخصص شرکت، موفق به شکستن رکوردهای متعدد شدیم. وی عنوان کرد: در سه‌ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۵۱۶ هزار تن شمش فولادی تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رشد حدود ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.
  وی همچنین تصریح کرد: این آمار و ارقام نشان‌دهنده آن است که در زمینه فروش از نظر مقداری ۲۰ درصد و از نظر ریالی ۶۹ درصد نسبت به سه‌ماهه سال قبل رشد داشته است و ان‌شاءالله با مدیریت محدودیت‌ها این اعداد نویدبخش سال مالی بسیار خوبی برای سهام‌داران فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) خواهد بود. مهندس حسینی اضافه کرد: محصولات شرکت به‌صورت کاملاً شفاف از طریق بورس کالا و مزایده به فروش می رسد.
  تولید پایدار استراتژی فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) است
  مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت تولید پایدار، یادآور شد: استراتژی و نگاه ما تولید پایدار است؛ لذا در بلندمدت باتوجه‌به حجم عظیم سرمایه‌گذاری انجام شده، باید ثبات تولید و سودآوری شرکت حفظ شود. وی عنوان داشت: در واحدهای صنعتی دو مقوله ظرفیت اسمی و ظرفیت عملی وجود دارد که باتوجه‌به محدودیت‌ها و فرصت‌ها شکل می‌گیرد که متأسفانه محدودیت‌ها سدی در راه دستیابی به ظرفیت اسمی است و فولاد کاوه نیز از این امر مستثنی نیست.
  وی ظرفیت اسمی فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) را دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن در سال اعلام کرد و در محدودیت انرژی نیز خبر از مطالبات ایجاد نیروگاه برق داد و افزود: در تلاش هستیم تا از طریق احداث نیروگاه برق مسیر تولید پایدار را برای سال‌های آتی هموارتر سازیم. وی تصریح کرد: در راستای تأمین پایدار آب موردنیاز کارخانه، علاوه بر دو مخزن ۱۰ هزارمترمکعبی موجود، در سال گذشته اقدام به احداث یک مخزن ۱۷ هزار مترمکعب نموده و این مخزن آب‌گیری نیز شده و از این طریق ذخیره آب موردنیاز واحدهای تولیدی از ۱۷ ساعت به ۴۸ ساعت ارتقا داده شد.
  پروژه‌های افتتاح شده در فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) باهدف افزایش راندمان تولید پایدار بوده است
  مهندس حسینی اذعان داشت: فولاد کاوه در راستای تولید پایدار و مستمر اقدام به مشارکت در احداث کارخانه گندله‌سازی شهرستان خواف با ظرفیت ۵ میلیون تن در سال و مدول سوم احیاء با ظرفیت یک میلیون تن در سال در داخل مجتمع شروع شده، ظرفیت مخازن آب به میزان ۱۷ هزار مترمکعب و ظرفیت مخازن آهک به میزان ۱۴۰۰ تن افزایش پیدا کرده است. همچنین برای بهینه‌سازی زمان انتقال مواد اولیه و افزایش راندمان تولید، ظرفیت انتقال باندهای cv15 و cv11 از ۳۰۰ تن در ساعت به ۶۰۰ تن در ساعت افزایش‌یافته و کولینگ‌تاور ۱ و ۲ آهن‌سازی را به‌منظور ارتقا راندمان مدول‌های احیاء مستقیم ایجاد و به بهره‌برداری رسانده ایم.
  گندله‌سازی ۵ میلیون‌تنی در حال احداث است
  مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه کارخانه گندله‌سازی شهرستان خواف افزود: این کارخانه با ظرفیت اسمی ۵ میلیون تن در سال در دست اجراست و فولاد کاوه مالکیت ۴۹درصدی سهام این کارخانه را در اختیار دارد و با بهره‌برداری از این پروژه در کنار مدول سوم احیاء، گامی مؤثر در تکمیل زنجیره تأمین خواهد بود.
  پروژه احداث مدول سوم آهن اسفنجی ظرف ۲۴ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید
  مدیرعامل شرکت فولاد کاوه در پاسخ به سؤال سهام‌داران در مورد مدول سوم آهن اسفنجی و آخرین وضعیت احداث آن گفت: هم اکنون اقدامات لازم جهت اخذ مجوزها، انتخاب و حصارکشی زمین، تعیین تکنولوژی تولید، گزینش پیمانکار EP، عملیات ژئوتکنیک، مهندسی سیویل انجام شده و عملیات اجرایی سیویل شمع‌ها نیز آغاز شده و ان‌شاءالله ظرف مدت ۲۴ ماه از تیرماه ۱۴۰۲ این پروژه با برنامه‌ریزی‌های دقیق صورت‌گرفته و به بهره‌برداری خواهد رسید.
  پروژه کارخانه گندله‌سازی در شهرستان خواف ریسک تأمین مواد اولیه را در بلندمدت کاهش می‌دهد
  وی در مورد مشارکت در احداث واحد گندله‌سازی نیز تصریح کرد: دارابودن زنجیره تأمین تولید در صنعت فولاد در آینده‌ای نه‌چندان دور از اهمیت بسزایی برخوردار است و در میان‌مدت و بلندمدت رقابت‌پذیری در بازارهای داخلی و خارجی را موجب خواهد شد؛ لذا واحد گندله‌سازی شهرستان خواف ازاین‌حیث جایگاه تعیین‌کننده‌ای در تکمیل زنجیره تولید ما خواهد داشت و بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند ریسک تأمین مواد اولیه را کاهش یا حذف نماید.
  به‌ازای هر سهم ۶۹۰ ریال سود عاید سهام‌داران شد
  در پایان جلسه مجمع، به‌ازای هر سهم مبلغ ۶۹۰ ریال سود مصوب گردید. همچنین صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ به تصویب مجمع رسیده و اعضاء هیئت‌مدیره فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی عام) با اکثریت آرا برای یک سال دیگر در سمت‌های خود ابقا گردیدند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.