حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 13 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3287 تعداد نوشته های امروز : 9 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 90×
 • تقویم شمسی

  تیر ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
      فروردین »
  ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 • تجلیل از کارفرمایان، کارگران، مدیران و فرماندهان بسیج عرصه کار و تلاش هرمزگان
  ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۹:۰۸
  شناسه : 949
  بازدید 11141
  18
  به همت بسیج کارگران و کارخانجات سپاه هرمزگان صورت گرفت طی مراسمی با همت سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان و با حضور سردار فرماندهی سپاه امام سجاد (ع)، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، منصور آرامی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه امام سجاد(ع) و جمع دیگری از مسئولین استانی از کارفرمایان، کارگران، مدیران و فرماندهان بسیج عرصه کار و تلاش هرمزگان تجلیل به عمل آمد.
  ارسال توسط : منبع : روزنامه دریا
  پ
  پ

  دریانیوز// طی مراسمی با همت سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان و با حضور سردار فرماندهی سپاه امام سجاد (ع)، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، منصور آرامی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه امام سجاد(ع) و جمع دیگری از مسئولین استانی از کارفرمایان، کارگران، مدیران و فرماندهان بسیج عرصه کار و تلاش هرمزگان تجلیل به عمل آمد.

   

  نقش مهم کارخانجات برای تحقق شعار سال

  سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در نشست صمیمی و تجلیل از کارفرمایان، کارگران، مدیران و فرماندهان بسیج عرصه کار و تلاش هرمزگان ضمن تبریک هفته کارگر، اظهار کرد: بسیج کارگران و کارخانجات یک نهاد ارزشمند و انقلابی است که حمایت‌هایی را از اقشار محروم جامعه در حد توان خود داشته است.
  وی در ادامه افزود: ۱۲ مرحله توزیع کمک‌های مومنانه، کمک به امر ازدواج آسان جوانان با اهدای جهیزیه، توجه به منازل تخریب شده مردم در اثر وقوع سیل و زلزله و… همه اینها بخشی از حمایت‌های است که با پیشتیبانی و مشارکت شرکت‌ها و صنایع صورت گرفته است.

  فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) امسال را سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری کرده اند، خاطرنشان کرد: عملکرد کارخانجات برای تحقق شعار سال بسیار دارای اهمیت است و می‌تواند با استفاده از تمام ظرفیت خود نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند. سردار سالاری عنوان کرد: عمل به شعار سال یک تکلیف شرعی است و برای تحقق آن باید همه در این راه نقش‌آفرینی کنیم تا این امر مهم محقق شود تا موجب رفع دغدغه شود.

   

  بیکاری جوانان در هرمزگان قابل پذیرش نیست

  در ادامه این مراسم نیز احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: در اسلام در همه ابعاد به موضوع کار و کارگر سفارش و تاکید بسیاری شده است و باید بکوشیم تا این تأکیدات اسلامی را بيش از پيش در جامعه عملياتی کنیم.
  وی در ادامه افزود: هرمزگان یک استان صنعتی است و شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی بزرگی را درون خود جا داده است و با توجه به اینکه از سوی مقام معظم رهبری سال جاری سال تولید و دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده است باید در صنعت، بخشی را تحت عنوان دانش بیان داشته باشیم و با توجه به نقشه راه در گام دوم انقلاب انجام دهیم. کامران عنوان کرد: در زمینه دانش بنیان شدن، دانشگاه ها آماده عملياتی کردن این امر مهم هستند و دولت هم در این رابطه براساس قانون کمک می‌کند.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، ابراز داشت: متاسفانه ما در استان مشکل بیکاری جوانان را داریم و از هیچ کس قابل پذیرش و پذیرفته نیست که استانی که دارای ظرفیت‌های مختلف است مشکل بیکاری داشته باشد و صنعت باید نقش بیشتری را برای کم کردن موضوع بیکاری در استان انجام دهد.

   

  باید کارآفرینی در استان تقویت و گسترش دهیم

  در ادامه این مراسم نیز منصور آرامی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: باید برای تحقق شعار سال همه‌ی دستگاه‌ها و قوا مانند مجلس، دولت، قوه قضاییه، نيروهاي مسلح و… به همدیگر کمک و یاری کنند تا این مهم به سرانجام برسد. وی در ادامه افزود: امسال که یک دولت انقلابی روی کار آمده یک فرصت ویژه و طلایی است که هر چه توان و ظرفیت داریم برای محقق شدن شعار سال به کار ببندیم و نباید زمان را از دست دهیم.
  نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه هرمزگان با این همه توان و ظرفیت در بحث بیکاری دچار مشکل است و ما باید کارآفرینی را در استان در راستای کم کردن بیکاری تقویت کنیم. وی افزود: در مجلس در بحث بودجه ۱۴۰۱ اعتبارات خوبی برای رفع محرومیت دیده شده است که موجب کم شدن محرومیت می شود. آرامی ابراز داشت: با پیشنهاد دولت در هر استان صندوقی تحت عنوان توسعه و عدالت ایجاد می‌شود که موجب کم شدن و رفع محرومیت می‌شود.

   

  کارگران خط مقدم عرصه کار و تلاش هستند

  در ادامه این مراسم نیز سرهنگ امیر ارسلان شهبازی مسئول بسیج کارگران و کارخانجات سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با تبریک هفته کارگر اظهار کرد: جامعه کارگری در استان هرمزگان ۷۶ شهید را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است و همیشه این قشر زحمتکش در خط مقدم قرار دارد. وی در ادامه افزود: از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا؛ متاسفانه جامعه کارگری بشدت آسیب دید و این سازمان بنا بر فرمايشات حضرت آقا درطرح مواسات و همدلی ۱۰۰ هزار بسته‌ معیشتی در طی مراحل مختلف با مشارکت شرکت‌ها و صنایع بین جامعه هدف و محرومین توزیع کرده است.

  مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان به اقدامات دیگر این سازمان پرداخت وعنوان کرد: آزاد سازی زندانیان، راه‌اندازی مرکز تجمیع واکسن کرونا و کمک به اشتغال خانواده های محروم بخشی از این فعالیت ها است.سرهنگ شهبازی گفت: صندوق الزهرا را تشکیل دادیم که در این رابطه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بصورت بلاعوض جهت اشتغال و درمان و … به محرومین پرداخت کردیم و مبلغ یک میلیارد تومان وام جذب شده است.وی در بحث کمک این سازمان به موضوع ازدواج آسان ابراز داشت: تاکنون‌ ۵۰ سری جهیزیه به افراد محروم اهدا شده است که طی هفته های آینده ۳۰ سری جهیزیه دیگر هم به نوعروسان اهدا می‌شود.

  سرهنگ شهبازی کارگران فصلی و ساختمانی از مظلوم‌ترین قشر کارگری دانست و عنوان کرد: این سازمان همواره سعی کرده این کارگران مورد حمایت خود قرار دهد و در حال حاضر ۲۰۰ خانواده کارگری را تحت حمایت مستقیم خود دارد.گفتنی است: در پایان این مراسم از کارفرمایان، کارگران، مدیران و فرماندهان بسیج عرصه کار و تلاش هرمزگان تجلیل به عمل آمد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.