حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3083 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 81×
 • تقویم شمسی

  اردیبهشت ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
      فروردین »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031  
 • بیماران خاص و صعب‌العلاج از جبران بخشی از هزینه‌های درمانی رضایت دارند
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹
  شناسه : 10493
  بازدید 1184
  9
  صندوق بیمارهای خاص و صعب العلاج حامی بیماران؛ دریانیوز// یکی از دغدغه‌های اصلی مردم در حوزه درمان تامین هزینه‌های سنگین آن است و متأسفانه خانواده‌های هستندکه علاوه بر رنج بیماری رنج دیگری به نام تامین هزینه‌های کمر شکن درمانی را دارند. خدای نکرده اگر بیماری آن خانواده جزو بیمارهای خاص و صعب‌العلاج باشد رنجش آنان برای فراهم کردن هزینه های آن به مراتب خیلی بیشتر می‌شود.
  ارسال توسط : نویسنده : یعقوب رستمی منبع : روزنامه دریا
  پ
  پ

  دریانیوز// یکی از دغدغه‌های اصلی مردم در حوزه درمان تامین هزینه‌های سنگین آن است و متأسفانه خانواده‌های هستندکه علاوه بر رنج بیماری رنج دیگری به نام تامین هزینه‌های کمر شکن درمانی را دارند. خدای نکرده اگر بیماری آن خانواده جزو بیمارهای خاص و صعب‌العلاج باشد رنجش آنان برای فراهم کردن هزینه های آن به مراتب خیلی بیشتر می‌شود.
  برای جبران و کاهش هزینه کرد بیماران خاص و صعب‌العلاج و در راستای بند «ن» تبصره ۱۷ ماده واحده قانون بودجه سال گذشته صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج در کشور تشکیل و فرآیند درخواست حمایت دولت از ۱۰۷ بیماری تصویب و ابلاغ شده است لذا چناچه فرد یا افرادی که دارای یک یا چند بیماری خاص و صعب‌العلاج هستند می‌توانند نسبت به دریافت حمایت‌های دولت تا سقف ۵۰ میلیون تومان در سال پس از بررسی اسناد و مدارک اقدام نمایند. از زمان شروع به فعالیت صندوق بیمارهای خاص و صعب العلاج در بیمه سلامت هرمزگان و آغاز پرداخت خسارت به بیمارانی که در این صندوق نام برده شده که شامل ۱۰۷ بیماری می‌شود تا سقف ۵۰ میلیون تومان در حال پرداخت است. در این رابطه با چند بیمار خاص و صعب‌العلاج که از مزایای این صندوق بهره مند شده‌ بودند و خسارت خود را دریافت کردند گفتگو کردیم.
  امیرزاده شهروند هرمزگانی است که متأسفانه دارای بیماری سرطان حجره است در این باره به خبرنگار ما گفت: هزینه‌های درمانی ناشی از این بیماری بسیار پرهزینه است و از زمانی که اعلام کردند که در بیمه سلامت صندوقی تحت عنوان بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج تشکیل شده است و تا ۵۰ میلیون تومان هزینه‌های انجام شده را پرداخت می‌کنند بسیار خوشحال شدم که حداقل بخشی از هزینه‌های این بیماری از دوشم برداشته می‌شود. وی در ادامه افزود: برای دریافت خسارت به اداره کل یمه سلامت هرمزگان مراجعه کردم و اسناد پرداختی درمانی خود را به متصدیان مربوطه که انجام امورات بیماران برای دریافت خسارات را انجام می‌دادند تحویل دادم و با گذشت کمتر از یکماه مبلغ ۵۰ میلیون تومان از سوی این صندوق به حساب بنده واریز شد.این شهروند خاطرنشان کرد: راه اندازی این صندوق واقعا برای بیماران خاص و صعب العلاج کمکی خوبی است و می‌تواند بسیار راهگشا باشد و بخشی از هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد.
  آذر، شهروندی دیگری است که خسارت را دریافت کرده است، گفت: بنده دارای بیماری سرطان هستم و هزینه‌های درمان این بیماری برایم مشکل است و با ایجاد صندوق بیمارهای خاص و صعب‌العلاج ۴۸ میلیون تومان برای جبران بخشی از هزینه‌های درمانی از بیمه سلامت دریافت کرده ام. وی در ادامه در مورد چگونگی دریافت این خسارت، افزود: بنده تمام اسناد و مدارک هزینه کرد درمانی خود را که مربوطه به مهر ماه سال گذشته تاکنون بود به کارشناس مربوطه بیمه سلامت که اسناد را دریافت می‌کرد تحویل دادم و بعد از چند هفته ۴۸ میلیون به حساب من واریز کردند.
  عزیزی، شهروندی دیگری است که خود را دارای بیماری ناراحتی قلبی معرفی کرد و گفت: به محض این که متوجه شدم صندوقی برای جبران هزینه‌های بیماران خاص و صعب العلاج شروع به فعالیت کرده اسناد و مدارک درمانی خود را به بیمه سلامت هرمزگان تسلیم کردم و بعد از مدتی ۹۵ درصد هزینه‌ کردهای صورت‌گرفته را پرداخت کردند. وی این صندوق را حامی بیماران خاص و صعب‌العلاج دانست و عنوان کرد: این صندوق می‌توانند کمک حال این بیماران در هزینه کردها باشد و بخشی از رنج بیماران در زمینه تامین مالی را جبران کند.
  دکتر علی علیزاده مدیر کل بیمه سلامت هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه دریا در این رابطه، اظهار کرد: صندوق بیمارهای خاص و صعب‌العلاج به منظور محافظت مالی و کم کردن هزینه کرد از جیب بیماران در مقابل بیماری ها تشکیل شده است و این صندوق ۱۰۷ بیماری‌ را تحت پوشش قرار می دهد. وی در ادامه افزود: از مهر ماه سال‌ گذشته ۱۰۷ بیماری تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج قرار گرفته است و این بیماران می‌توانند با ارائه اسناد و پس از تایید کمیته استانی تا سقف‌ ۵۰ میلیون تومان در سال خسارت دریافت کنند و۵۱ بیماری که بسته خدمتی آن شامل خدمات تشخیصی، ویزیت، آزمایشات، تصویربرداری و دارویی بودکه در سامانه های بیمه سلامت بارگذاری شده است و افراد پس از نشان دار شدن به صورت خودکار از مزایای صندوق بهره مند می شوند و برای بیماری‌های که دارای بسته خدمتی نیستند،اسناد هزینه‌ای خود را تحت عنوان خارج از ضوابط به بیماران پرداخت می گردد.مدیر کل بیمه سلامت هرمزگان خاطر نشان کرد: از نیمه دوم مرداد سال جاری پرداخت خسارت ۵۱ بیماری صندوق بیمارهای خاص و صعب‌العلاج به بیمه تامین اجتماعی منتقل شد و بیمارانی که دارای ۵۱ بیماری هستند و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند باید برای دریافت خسارت به بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنند.

  پرداخت چهار میلیارد تومان خسارت به بیماران خاص و صعب‌العلاج
  مدیر کل بیمه سلامت هرمزگان به تعدادی از بیماری‌های که تحت پوشش صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج است اشاره کرد و افزود: بیماری‌های تالاسمی، هموفیلی، دیالیز، اتیسم، انواع سرطان ها، فشارخون، پیوند کبد، دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، سوختگی، پیوند قلب، هپاتیت، ام اس، بال پروانه‌ای، پیوند کلیه، سکته‌های مغزی، بی اختیاری‌های ادراری، آسیب‌های نخاعی، پیوند ریه، بیماری‌های صعب‌العلاج پوستی، بیماری‌های ژنتیک و مادرزادی و… تحت پوشش این صندوق هستند که مجموعاً ۱۰۷ بیماری را شامل می‌شود.وی، ابراز کرد: بسته خدمتی بیماران خاص و صعب‌العلاج در این مرحله شامل ویزیت، دارو، آزمایشات، تصویربرداری، خدمات توانبخشی و خدمات پاراکلینیک است و خدمات خوبی برای بیماران در این صندوق گنجانده شده است .

  پرداخت خسارت تا ۵۰ میلیون تومان در سال به بیمار
  مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان، گفت: افرادی که دارای بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج هستند می‌توانند مستندات هزینه‌های بستری و سرپایی که شامل دارو، آزمایشات، ویزیت و… است را به بیمه سلامت ارائه دهند و پس از تایید اسناد در کمیته استانی به ازای هر نفر تا سقف ۵۰ میلیون تومان در سال خسارتی تحت‌عنوان خارج از ضوابط به آن‌ها پرداخت می‌شود تا مبالغ پرداختی از جیب بیماران کاهش یابد.دکتر علیزاده بیان کرد: در سال گذشته نزدیک به چهار میلیارد تومان خسارات‌ تحت عنوان این صندوق به بیماران در استان پرداخت شده است و از ابتدای سال تاکنون یک میلیارد و ۵۰۰ ملیون تومان به بیماران پرداخت شده است که بیشترین خسارت پرداختی برای بیماران سرطانی بوده است. وی با تاکید بر اینکه مزایای این صندوق مازاد بر بیمه پایه و تکمیلی است، عنوان کرد: بیمه گرهای پایه و تکمیلی مجاز به کاهش تعهدات خود نمی‌باشند و باید بصورت تمام و کمال به تعهدات خود پایبند باشند.

  مزایای این صندوق مختص بیمه سلامت نیست‌
  مدیر کل بیمه سلامت هرمزگان، ابراز داشت: خدمات این صندوق شامل همه بیمه‌های پایه اعم از تامین اجتماعی، نيروهاي مسلح و بیمه سلامت و… است و مختص به بیمه سلامت نیست‌ و برخی از مردم به اشتباه اینگونه تصور می‌کنند.علیزاده ، داشتن بیمه پایه را شرط بهره‌مندی از خدمات این صندوق عنوان کرد و گفت: هر کسی که بیمه پایه دارد می‌توانند از خدمات ارزشمند این صندوق استفاده کند.وی در بخش دیگری از سخنان خود به تعداد بیمه شدگان بیمه سلامت اشاره کرد و ابراز داشت: یک میلیون و ۹۶هزار و ۷۱۰ نفر در هرمزگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که بیشتر این جمعیت مربوط به بیمه شدگان روستایی می باشد که حدود ۷۶درصد است.
  مدیر کل بیمه سلامت هرمزگان، افزود: ۸۹درصد بیمه شدگان این اداره کل بیمه شدگان رایگان هستند که از بودجه عمومی هزینه های بیمه آنان پرداخت می شود و بیمه شدگان با مراجعه به تمام مراکز طرف قرارداد می توانند خدمات درمانی دریافت کنند. دکتر علیزاده در پایان با بیان اینکه تمام کسانی که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند، عنوان کرد: این افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا سامانه شهروندی بیمه سلامت ایران و براساس آزمون وسع و دهک بندی خانوار که توسط وزارت رفاه انجام گرفته می توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.