حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3300 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 14 تعداد دیدگاهها : 90×
 • تقویم شمسی

  تیر ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
      فروردین »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031  
 • بهره‌برداری از ۲۷ پروژه بهداشت و درمان در هرمزگان
  ۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۷:۳۳
  شناسه : 16870
  بازدید 170
  5
  همزمان با آیین افتتاح ۶۷۸ پروژه حوزه سلامت در کشورصورت گرفت دریانیوز// همزمان با آیین افتتاح ۶۷۸ پروژه بهداشتی و درمانی در سراسر کشور که با حضور سرپرست ریاست جمهوری و وزیر بهداشت در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، تعداد ۲۷ پروژه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به بهره برداری رسید.
  ارسال توسط : منبع : روزنامه دریا
  پ
  پ

  دریانیوز// همزمان با آیین افتتاح ۶۷۸ پروژه بهداشتی و درمانی در سراسر کشور که با حضور سرپرست ریاست جمهوری و وزیر بهداشت در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، تعداد ۲۷ پروژه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به بهره برداری رسید.

  به گزارش خبرنگار دریا؛ این آیین به صورت ویدیو کنفرانس در وزارت بهداشت و همچنین به صورت حضوری در دانشکده پیراپزشکی بندرعباس با حضور معاون وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، معاون قضایی دادگستری استان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونین و مدیران دانشگاه، جمعی از مسئولین و خبرنگاران انجام شد.

  دکتر حسین فرشیدی؛ معاون وزیر بهداشت در این آیین با اذعان اینکه در دولت مردمی سیزدهم روند پیشرفت و توسعه خدمات و بهداشت و درمان در استان چشمگیر بود گفت: ۲۷ پروژه بهداشت و درمانی استان هرمزگان با اعتبار ۵۴۰۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که در این بین نقش خیرین سلامت در پیشبرد و توسعه خدمات سلامت محور بسیار ارزنده و در خور تقدیر است.

  فرشیدی با عنوان اینکه این پیشرفت‌ها مرهون دولت مردمی سیزدهم است، گفت: از ۲۷ پروژه قابل افتتاح استان هرمزگان ۴ پروژه آموزشی ، ۱۵ پروژه بهداشتی، یک پروژه درمانی، ۳ پروژه اورژانس، دو پروژه معاونت غذا و دارو، یک پروژه دانشجویی و یک پروژه رفاهی کارکنان است. ۴ پروژه آموزشی شامل افتتاح دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شرق استان در میناب، افتتاح دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی غرب استان در بندرلنگه، افتتاح دانشکده پیراپزشکی در بندرعباس و افتتاح مجتمع آموزش عالی سلامت در بستک
  است.

  دکتر فرشیدی افزود: دانشکده پیراپزشکی از سال ۶۸ در استان هرمزگان شروع به فعالیت کرده است و اکنون با جابجایی آن به یک ساختمان جدید و به روز شدن تجهیزات و فضاهای آموزشی که مجهز به کلاس‌های آموزشی استاندارد و کامپیوتر است، گامی مهم در توسعه و ارتقاء پژوهش و آموزش می باشد. وی ۱۵ پروژه بهداشتی را شامل ۷ خانه بهداشت و ۷ محل زیست پرسنل بهداشت ودرمان در شهرستان های بندرعباس، جاسک، بشاگرد، بندرلنگه و بستک و یک مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه های سلامت در قشم برشمرد.

  دو پروژه معاونت غذا و دارو شامل یک دستگاه کروماتوگرافی LC-Ms-Ms به منظور اندازه گیری باقیمانده سموم کشاورزی در مواد غذایی و همچنین یک داروخانه در بستک است. یک پروژه درمانی شامل افتتاح بخش MRI بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم است که با توجه به گستردگی جزیره قشم و نیاز مبرم مردم جزیره به بهره‌مندی از خدمات تصویربرداری ام آر آی نقش مهمی در رضایتمندی، عدالت و تعالی خدمات سلامت دارد.
  یک پروژه دانشجویی شامل افتتاح خوابگاه دانشجویی در بستک است. همچنین سه پروژه اورژانس شامل راه اندازی آمبولانس دریایی نگین سلامت هرمز و پایگاه اورژانس جاده ای زیارت پارسیان و تکمیل بازسازی ۶ دستگاه آمبولانس می باشد.

  معاون وزیر بهداشت با اذعان اینکه چند پروژه مهم دیگر از جمله پروژه بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی و ۲۶۰ تخت خوابی از پروژه‌های نیمه تمام دولت سیزدهم است، گفت: به زودی این بیمارستان‌ها نیز به چرخه خدمات بهداشت و سلامت استان اضافه خواهند شد. در ادامه ارتباط آنلاین با سراسر کشور؛ دکتر مخبر سرپرست ریاست جمهوری دستور افتتاح ۲۷ پروژه بهداشتی و درمانی در استان هرمزگان را صادر کرد.

  سپس در ادامه جلسه افتتاح حضوری در دانشکده پیراپزشکی، با حضور معاون وزیر بهداشت، معاون قضایی دادگستری استان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس و معاونین دانشگاه از مجوز تاسیس و راه اندازی دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شرق و غرب استان رونمایی شد. پس از آن در ادامه در ارتباط آنلاین با جزیره قشم و با حضور فرماندار و امام جمعه قشم در محل بخش ام آر آی بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم، دکتر فرشیدی؛ معاون وزیر بهداشت دستور افتتاح بخش ام آر آی بیمارستان قشم را صادر نمود و از همراهی و همدلی مسئولین خیرین شهرستان قشم تقدیر نمود.

  در ادامه دکتر فرشیدی معاون وزیر بهداشت به همراه دکتر غلامعلی جاودان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاون آموزشی دانشگاه و رییس دانشکده پیراپزشکی از بخش‌ها و کلاس‌های دانشکده پیراپزشکی بازدید کرد. بهربرداری از اولین شناور تولید داخلی آمبولانس دریایی نگین سلامت در هرمزگان با حضور معاون بهداشتی وزیر بهداشت و ریاست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اولین شناور تولید داخلی آمبولانس دریایی با نام نگین سلامت در هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

  در آیین افتتاح ۶۷۴ پروژه بهداشت و درمان در کشور دکتر مخبر سرپرست ریاست جمهور دستور افتتاح ۲۷ پروژه بهداشت و درمان در استان هرمزگان را صادر نمود. یکی از پروژه‌های مهم بهداشتی درمانی استان هرمزگان، بهره‌برداری از اولین شناور تولید داخلی آمبولانس دریایی با عنوان نگین سلامت در هرمزگان است. دکتر فرشیدی ضمن اشاره به پهناوری گستره آبی استان و داشتن۱۴ جزیره گفت یکی از نیازهای اساسی استان برخورداری از آمبولانس دریایی به منظور توسعه خدمات و عدالت در خدمت است و راه‌اندازی آن گامی موثر برای ارتقاء خدمات اورژانس می‌باشد.

  فرشیدی افزود ارزش ریالی این شناور ۷۵۰ میلیارد ریال و مسیر تردد این شناور جزیره ابوموسی به بندرعباس است . معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: این شناور دارای ۴ تخت بیمار با امکانات ویژه است و ظرفیت انتقال ۱۲ بیمار سرپایی را دارد. همچنین این آمبولانس دریایی مجهز به تجهیزات پزشکی پیشرفته از جمله دستگاه شوک، تهویه مکانیکی است.

  دکتر غلامعلی جاودان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز با اذعان اینکه پیگیری‌های راه‌اندازی این شناور از زمان ریاست دکتر فرشیدی شروع و اکنون به دست ایشان در مقام معاون بهداشتی وزارت بهداشت افتتاح می‌گردد، گفت: این شناور ساخت کشور ایران است که با همکاری شرکت فراساحل ایران( ایزو ایکو) در طی مدت ۳ سال ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

  جاودان با بیان اینکه راه اندازی این آمبولانس دریایی گامی مهم در توسعه خدمات اورژانس است یادآور شد: در دولت مردمی سیزدهم اورژانس هوایی غرب کشور در بستک و اولین هواپیمای بال ثابت اورژانس کشور در این استان به بهره‌برداری رسیده است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.