دریا نیوزنماینده ولی فقیه در هرمزگان: مبلغان در ماه محرم مروج فرهنگ نذر سلامت باشند

، 08:35   /   کد خبر: 36764   /   تعداد بازدید: 70


دریانیوز: حجت الاسلام والمسلمین عبادی بر نهادینه سازی و ترویج فرهنگ نذر سلامت در ماه محرم تاکید کرد و گفت: مبلغین، ماه محرم را به فرصتی برای فرهنگ سازی نذر سلامت تبدیل کنند.

 حجت الاسلام و المسلمین « محمد عبادی » در نشست ستاد برگزاری مراسم محرم الحرام 1442، محرم را بهترین زمان برای فرهنگ سازی خواند و اظهار کرد: در چنین شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، برخی تریبون ها تعطیل شده است باید از ظرفیت و فرصت طلایی محرم در راستای فرهنگ سازی بهره لازم را ببریم و ماه محرم را به فرصتی برای فرهنگ سازی نذر سلامت تبدیل کنیم.

وی بر ایجاد و ترویج فرهنگ نذر برای سلامت جامعه تاکید کرد و افزود: مبلغین در ماه محرم مروج فرهنگ نذر سلامت باشند و نذورات مردمی را به سمت حوزه سلامت سوق دهند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: در شرایط کنونی شیوع بیماری کووید 19، مردم می‌توانند نذورات خود را به بیمارستان‌ها و در حوزه سلامت، هزینه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا، نذورات مردمی باید به سمت حوزه سلامت هدایت شود و از افراد بخواهیم به جای طبخ و توزیع غذای نذری، اقدام به خرید و توزیع ماسک و مواد شوینده کنند.وی با تاکید بر اینکه فرهنگ نذر سلامت در جامعه نهادینه شود، گفت: باید با فرهنگ‌سازی و همراهی مردم؛ نذروات به این حوزه مهم اختصاص یابد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه ایجاد نذر سلامت، در حوزه‌های دیگر نیز تاثیرگذار است، گفت: مجموعه های فرهنگی دینی به خوبی قادرند بر بازار، ورزشگاه‌ها، سینماها و ... اثرات مثبت داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی بیان کرد: تمامی نهادها و دستگاه‌های ذیربط به ویژه اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان و صدا و سیمای مرکز خلیج فارس، کمک کنند تا نذروات مردم در دهه اول محرم، به حوزه سلامت تعلق یابد.

وی با تاکید بر ساماندهی مراسم عزاداری‌ها و نظارت دقیق بر مراسم عزاداری در روزهای آخر دهه اول محرم اظهار کرد: باید از برگزاری مراسم عزاداری به صورت تجمع خودداری کرد و این مراسم در مکان های مختلف و با تراکم جمعیت کمتری برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تاکید کرد: با برنامه ریزی و همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان، نذورات مردم برای کمک به بیماران کرونایی جمع آوری شود.