دریا نیوزدستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان ابلاغ شد

، 10:09   /   کد خبر: 36087   /   تعداد بازدید: 58


دریانیوز: معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت : ثبت نام دانش آموزان از یکم خرداد ماه آغاز و تا پایان مرداد 99 ادامه دارد.

یرج بیت اللهی دبیر، دبیرخانه ستاد ثبت نام استان با اشاره به آغاز زمان ثبت نام دانش آموزان گفت : از کلیه ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی جهت تشکیل ستادهای منطقه ای ثبت نام دانش آموزان در فضایی امن و آرام و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و بهره گیری فناورانه استفاده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : با توجه به شرایط بحرانی بیماری کرونا، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم و استفاده از ظرفیت های فن آوری به منظور ثبت نام حضوری و غیر حضوری دانش آموزان مورد نظر است. لذا در صورت ضرورت مراجعه دانش آموزان به مدارس، نوبت دهی و براساس حروف الفبا صورت می گیرد.

بیت الهی با توجه به مشارکت و حضور دانش آموزان و اولیاء در شبکه شاد گفت : شبکه شاد بستر مناسبی جهت معرفی مدارس از نظر جغرافیایی، جنسیت، دوره تحصیلی، امکانات و اطلاع رسانی است .

این مسئول در بخشی از سخنان خود با تاکید بر رعایت اصول تربیتی و حفظ اعتماد به نفس کودکان و همچنین به استناد ماده 30 آیین نامه اجرایی اضافه کرد : هر گونه آزمون یا مصاحبه برای نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی در کلیه مدارس اعم از دولتی و غیردولتی در زمان ثبت نام ممنوع است ومدارس غیر دولتی مجاز به برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان نمی باشند .

معاون ابتدائی آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود : ثبت نام دانش آموزان پایه اول از یکم خرداد آغاز خواهد شد و تا 31 مرداد 99 ادامه دارد.

بیت الهی با اشاره به شرایط سنی پایه اول گفت: سن ثبت نام در پایه اول وکلیه متولدین نیمه دوم سال 1392 و نیمه اول 1393 و منحصرا متولدین روز اول مهرماه 1393 می توانند در پایه اول ابتدایی ثبت نام نمایند.

وی گفت: دریافت هر گونه وجهی از دانش آموز و اولیاء در هنگام ثبت نام بجز هزینه های مربوط به کتاب و بیمه ممنوع می باشد.

بیت اللهی اضافه کرد : ثبت نام کلیه نوآموزان پیش دبستانی در سامانه سناد توسط مدیران مراکز الزامی است و به خانواده ها توصیه می گردد نوآموزان پیش دبستانی را فقط درمراکز دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش ثبت نام نمایند.

دبیر ستاد ثبت نام هرمزگان با تاکید برسنجش نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان پایه اول بیان داشت : تمامی نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی می باشند و زمان سنجش نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان پایه اول متعاقبا از سوی آموزش و پرورش استثنایی اعلام می شود.

بیت اللهی در خصوص شهریه مدارس غیردولتی گفت : مدارس غیردولتی در زمان ثبت نام صرفا مجاز به اخذ شهریه مصوب می باشند و دریافت هزینه خدمات از قبیل تغذیه بین روز ، لباس متحدالشکل ، ایاب و ذهاب و غیره با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و کسب موافقت شورای نظارت بر مدارس غیردولتی منطقه در زمان مقرر امکان پذیر است و نصب پوستر نرخ شهریه مصوب ابلاغی به همراه رئوس کلیه فعالیت ها در محل ثبت نام و در معرض دید اولیای دانش آموزان و مراجعین الزامی است .