دریا نیوزاستانداری هرمزگان خبر داد: توزیع ۳۵۳ میلیارد از اعتبارات عمرانی میان شهرستان‌های هرمزگان

، 10:05   /   کد خبر: 36085   /   تعداد بازدید: 59


دریانیوز: استاندار هرمزگان از توزیع ۳۵۳ میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی سال جاری، میان شهرستان‌های استان هرمزگان خبر داد.

 فریدون همتی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به توزیع بخشی از اعتبارات عمرانی استان، عنوان کرد: بالغ بر ۳۵۳ میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی و عمرانی از مجموع هزار و شش میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان در سال جاری، بنا بر شاخص ها، میان شهرستان های استان هرمزگان توزیع شد.

وی ادامه داد: با این توزیع صورت گرفته، دستگاه‌ها می‌توانند به سرعت موافقت‌نامه ها را مبادله و پیمانکاران پروژه‌های عمرانی فعال شوند.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین ۲۹۸ میلیارد تومان از اعتبارات توازن ملی برای پروژه‌های معین شده، ابلاغ شد و ابلاغ اعتبارات توازن استانی نیز در آینده نزدیک صورت می‌گیرد.

همتی با تاکید بر اینکه پروژه‌های عمرانی با درصد پیشرفت بالا در اولویت تخصیص بودجه و اعتبارات قرار دارند، تصریح کرد: پروژه‌هایی که در سال جاری در حوزه‌های مختلف در استان باید تکمیل شوند، مشخص شده و در اولویت تخصیص بودجه نیز قرار دارند.

وی گفت: با هدف تکمیل طرح‌های عمرانی باقی‌مانده، پروژه جدیدی در سال جاری آغاز نخواهد شد، مگر اینکه طرحی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در کمیته مربوطه بررسی شود.

استاندار هرمزگان در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت دستگاه‌های اجرایی از صادر کنندگان، تولید کنندگان و سرمایه گذاران، بیان داشت: رونق هر چه بیشتر صادرات از اهمیت خاصی برخوردار بوده و برای کشور ارزآوری خواهد داشت و دستگاه های مختلف مکلف هستند که حمایت لازم را از این حوزه داشته باشند.

همتی همچنین پیگیری تکمیل پروژه‌های بیمارستانی در هرمزگان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: طرح هایی همچون بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس، بیمارستان جدید میناب، بیمارستان شریعتی، بیمارستان ارتش در بندرعباس و بیمارستان کودکان در حال اجرا می باشند که با جدیت تکمیل تمامی این طرح را مورد پیگیری قرار می دهیم.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس از پروژه های بسیار مهم در هرمزگان محسوب می‌شود که معاونت عمرانی استانداری به طور ویژه اجرای این طرح را پیگیری می‌کند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا این طرح تا پایان سال جاری به مرحله خوبی رسیده و آماده بهره‌برداری شود.

وی یادآور شد: در مجموع هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی جدید تا پایان دولت دوازدهم در هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد که یکی از اقدامات بزرگ در حوزه بهداشت و درمان این استان محسوب می‌شود.