دریا نیوزاستاندار هرمزگان خطاب به مردم : ویروس کرونا را جدی بگیرید و تردد غیرضروری نداشته باشید

، 10:45   /   کد خبر: 36025   /   تعداد بازدید: 83


دریانیوز: استاندار هرمزگان گفت: افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان نشان می‌دهد که باید بسیار بیشتر از گذشته فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌ها و اصول بهداشتی را رعایت کنیم تا انتقال این بیماری کاهش پیدا کند.

 فریدون همتی پس از حضور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، با اشاره به تصمیمات این ستاد در خصوص برنامه‌های روز جهانی قدس، نماز عید سعید فطر، فعالیت‌های ورزشی و دانشگاه‌ها، عنوان کرد: این موارد متناسب با شرایط استان هرمزگان در کمیته‌های ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بررسی تا تصمیمات نهایی در این خصوص در استان اتخاذ و اعلام شود.

وی با اشاره به شیوع بیشتر بیماری کرونا طی دو هفته اخیر در استان هرمزگان، افزود: افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان نشان می‌دهد که باید بسیار بیشتر از گذشته فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌ها و اصول بهداشتی را رعایت کنیم تا انتقال این بیماری کاهش پیدا کند.

استاندار هرمزگان افزود: اگر همه مردم بهداشت فردی، خانوادگی و اجتماعی را رعایت کنند، شیوع بیماری کرونا کمتر خواهد شد و از همه مردم استان می خواهیم تا ویروس کرونا را جدی بگیرند و توصیه ما به افرادی که ضرورت ندارد از خانه بیرون بیایند، ماندن در خانه و رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در فعالیت ها و کاهش ترددهای غیر ضروری است.

متی با اشاره به افزایش ظرفیت و توان آزمایشگاهی در استان، تصریح کرد: این امر موجب شده تا افراد مبتلا به کرونا که فاقد علائم بیماری هستند، بسیار بیشتر از گذشته شناسایی شوند و از این طریق با رعایت توصیه ها و تاکیدات، سلامت خود، خانواده و جامعه را حفظ کنند.

وی همچنین با تأکید بر اینکه ضدعفونی اماکن عمومی باید بیشتر و به شکل هدفمند صورت گیرد، خاطرنشان کرد: مردم برای فعالیت‌های بیرون از خانه، ضمن رعایت فاصله گذاری، حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند و شستشوی منظم دست ها نیز باید انجام شود.

استاندار هرمزگان از تلاش های مجموعه پزشکان، پرستاران، کادرهای درمانی و دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در راستای شناسایی و درمان بیماران مبتلا به کرونا در این استان، تشکر و قدردانی کرد.