دریا نیوزمعبر16متری گلستان بندرعباس ابتر ماند

دریانیوز: علی رغم وعده بازگشایی معبری 16 متری در کوی گلستان بندرعباس، اما این وعده هنوز محقق نشده است و گلستان در بن بست قرار دارد

، 11:25   /   کد خبر: 36011   /   تعداد بازدید: 156


دریانیوز:  علی رغم وعده بازگشایی معبری 16 متری در کوی گلستان بندرعباس، اما این وعده هنوز محقق نشده است و گلستان در بن بست قرار دارد.کوی گلستان در ضلع شمال شرقی محله چاهستانی های بندرعباس قرار دارد که در سال‌های اخیر بدلیل آسیب های اجتماعی و مشکلات و معضلات محله و در دو سال اخیر بدلیل وعده بازگشایی یک معبر 24متری، دومعبر 20 متری و یک معبر 16متری در صدر اخبار شهری قرار گرفت و رئیس جمهور دو سال قبل از روند اجرای بلوار 24 متری این محله نیز بازدید کرد. البته بلوار 24 متری احداث شد، اما هنوز تکمیل نشده و دارای نواقصی است و پیاده روها احداث نشده است و بدون تقاطع می‌باشد و ساکنان می‌گویند به همین دلیل برخی در جهت خلاف می‌رانند. بلوار از ضلع شرقی محله چاهستانی ها و نخل پیرمرد به شهرک امام رضا علیه السلام متصل شده است. دو معبر 20 متری هم اجرایی نشد و بلوار16متری نیز در کوی گلستان بندرعباس همچنان در کماست.

آنطور که نورا... رضایی رئیس هیئت امنای مسجد ابراهیم بن محمد رسول ا... (ع) می گوید گویا قرار بوده این بلوار به عنوان نخستین بلوار از چهاربلوار وعده داده شده در این منطقه اجرایی شود که بعد از اینکه طرح آغاز می شود؛ بلوارهای 24 و 20 متری کلید می خورند و برای احداث بلوار 16متری که از جلوی مسجد می گذرد، فقط تعدادی انگشت شمار خانه در مسیر طرح تملک می شوند. رضایی می گوید: البته این خانه‌های تملک شده هم تخریب شده و یا درب و پنجره‌هایش را برده اند و این اماکن به پاتوق معتادان و خلافکاران تبدیل شده است و آرامش را از اهالی سلب کرده اند. چند مرتبه هم از اداره کل راه وشهرسازی به عنوان مجری طرح خواسته‌ایم تا خانه های تملک شده را بطور کامل تخریب و آواربرداری کند تا این پاتوق ها پاکسازی شوند که تاکنون اقدامی نشده است. روبروی مسجد هم نخاله های سه خانه تخریبی مانده اند. اهالی می‌گویند برای ورود به محله باید از سمت شهرک امام رضا (ع) وارد شویم و یا از داخل محله هم از میان کوچه پس کوچه ها وارد شویم که پر از فاضلاب روان است و برخی مسیرها مسدود است و یا کوچه ها باریک است و نمی توان با خودرو از آن عبور کرد که اگر بلوار 16متری احداث شود، محله از بن بست خارج می شود.

وی و تعدادی دیگر از اهالی خواستار تسریع در بازگشایی معبر 16 متری در این محله هستند تا میزان خدمات‌رسانی و امنیت افزایش یابد و خودروهای آتش نشانی و آمبولانس به راحتی بتوانند وارد محله شوند که تاکنون چندین خانه در این محله بدلیل آتش سوزی تا آمدن آتش‌نشانی خاکستر شده اند. وی همچنین به فاز دوم مسجد محله در قالب احداث سرویس بهداشتی، خانه عالم و دفتر بسیج و کانون فرهنگی هنری مسجد در سه طبقه اشاره می کند که بدلیل مشکلات مالی نیمه تمام مانده است واز خیرین و دستگاه های دولتی تقاضا دارند برای تکمیل این پروژه یاریگرشان باشند. همچنین قطعه زمینی هم که جهت احداث حسینیه روبروی مسجد و جنب زمین ورزشی، پارک و فرهنگسرا واگذار شده که هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است و چشم انتظار یاری شهرداری و خیرین هستند و از شهرداری منطقه2 بندرعباس بدلیل اجرای سه پروژه فرهنگی، ورزشی و تفریحی قدردانی می کنند.یکی دیگر از مشکلات ساکنان این محله علی رغم اعلام مسئولان جهت واگذاری سند به اهالی بصورت رایگان و بسیار ارزان است که اهالی بتوانند برای املاک شان سند بگیرند و از تسهیلات نوسازی بافت فرسوده استفاده کنند، اما قیمت های فعلی اخذ اسناد املاک بسیار گران‌تر از قیمت های وعده داده شده است و بیشتر ساکنان محروم این محله فقیرنشین و حاشیه ای نتوانسته اند برای سند دار کردن املاک شان اقدام کنند و خانه ها بدون سند مانده اند.

 

امین زارعی/دریا