دریا نیوزمردم هرمزگان فطریه را الکترونیکی پرداخت کنند

، 08:58   /   کد خبر: 35979   /   تعداد بازدید: 80


دریانیوز: مردم هرمزگان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی، زکات فطریه و کفاره خود را تنها به صورت الکترونیکی پرداخت کنند. 

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: مردم می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۵*۰۷۶*۸۸۷۷* و یا ارسال عدد ۱۰۰ به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳۷۶ و نصب اپلیکیشن ناب، با تلفن همراه نسبت به پرداخت زکات فطریه خود اقدام نمایند

.سیاووش عامری افزود: پارسال مردم هرمزگان بیش از ۷۷ میلیارد ۶۴۰ میلیون زکات فطریه و ۶۷۰ میلیون ریال نیز کفاره روزه دادند.

معاون کمیته امداد هرمزگان اظهارداشت: مردم استان سال گذشته در مجموع ۱۶۶ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال زکات پرداخت کردند که این میزان نسبت به سال ماقبل آن ۵۷درصد افزایش یافته است.

عامری ادامه داد: این میزان شامل ۵۵ میلیارد ریال زکات نقدی و ۱۱۱میلیارد و ۲۰ میلیون ریال زکات غیرنقدی (کالا) بوده است.

وی ابرازداشت: ۹۹ درصد از زکات جمع آوری شده در جهت رفع نیازهای درمانی، تهیه جهیزیه، تحصیل، آزادی زندانیان، مرمت و احداث مسکن و معیشت نیازمندان هزینه شده و یک درصد باقی‌مانده به طرح های عمرانی عام‌المنفعه اختصاص یافته است.

 این مسوول خاطرنشان کرد: زکات جمع‌آوری‌شده، براساس تصمیم شورای زکات هر شهرستان، در همان منطقه و با نیت خیران و مودیان زکات، در امور محرومان هزینه می شود.

عامری ادامه داد: ۵۰۶ عامل افتخاری و ۹۷۶ نفر مبلغ زکات با دبیرخانه شورای زکات هرمزگان همکاری دارند.هم‌اکنون ۵۸۵ روستای هرمزگانمشمول پرداخت زکات هستند که نسبت به ادای این فریضه الهی اقدام می‌نمایند.