دریا نیوزافتتاح بیمارستان صحرایی شهید فاطمی در بندرعباس

دریا نیوز: بیمارستان صحرایی شهید فاطمی سپاه در بندرعباس افتتاح شد

، 09:30   /   کد خبر: 35602   /   تعداد بازدید: 490


دریا نیوز: بیمارستان صحرایی شهید فاطمی سپاه در بندرعباس افتتاح شد.
 به گزارش خبرنگار دریا ؛ بیمارستان صحرایی شهید فاطمی نیروی دریایی سپاه، با حضور معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی سپاه و استاندار هرمزگان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان وجمعی از مسئولان در بندرعباس مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این بیمارستان صحرایی 50 تخت بستری و 4 تخت مراقبت‌های ویژه دارد و در مجاورت بیمارستان شهید محمدی بندرعباس ایجاد شده است. معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی سپاه در حاشیه افتتاح این بیمارستان صحرایی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ضرورت همکاری ویژه قوای مسلح با دستگاه‌های خدمت‌رسان در زمینه کنترل این بیماری، اظهار کرد: نیروی دریایی سپاه نیز با تمام توان در این زمینه وارد عمل شده و تاکنون 3 بیمارستان صحرایی در استان‌های گلستان، بوشهر و بندرعباس مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

استاندار هرمزگان نیز پس از افتتاح این بیمارستان صحرایی، عنوان کرد: در سطح استان هرمزگان ۳۰۰ تخت بیمارستانی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.
  فریدون همتی ادامه داد: همچنین این بیمارستان صحرایی که توسط مجموعه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محوطه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس برپا شده، دارای ظرفیت ۵۰ تخت می‌باشد و از تجهیزات و امکانات مناسبی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا برخوردار است.
  همتی تصریح کرد: مکان هایی به عنوان نقاهتگاه برای قرنطینه افراد درمان شده پس از ترخیص از بیمارستان در نظر گرفته شده تا دوران نقاهت خود را در آنها پشت سر بگذارند.
 استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همه مجموعه های مردمی، بخش خصوصی، بنگاه‌های اقتصادی، دستگاه‌های اجرایی، نیروهای نظامی و انتظامی و مراکز بیمارستانی و درمانی، تمام توان خود را برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در هرمزگان به کار گرفته اند.وی اظهار داشت: با وجود در نظر گرفتن تمامی این امکانات، اما مهمترین نکته در راستای پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا رفتار فرهنگی مردم می باشد که دارای تاثیرات بسیار زیادی است.
  همتی گفت: اگر همه ما توصیه‌های بهداشتی را رعایت و با خودداری از تردد غیر ضروری و مسافرت در خانه بمانیم، می توانیم سلامت خود و دیگران را تضمین و ویروس کرونا را شکست دهیم.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز با قدردانی از نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راه اندازی بیمارستان صحرایی کوئید19 گفت: با راه اندازی این بیمارستان، بیماران خدمات را در یک مرکز دریافت می کنند. دکتر حسین فرشیدی افزود: با راه اندازی این بیمارستان صحرایی، بیماران از مراکزی که در سطح شهر بصورت شبانه روزی به بیماران مشکوک به کرونا خدمات ارائه می دهند، به این بیمارستان ارجاع می شوند و خدمات تخصصی و عمومی دریافت می کنند.
  فرشیدی اظهار داشت: این مرکز نزدیک به ساختمان اصلی بیمارستان شهید محمدی است و بیمارانی که نیاز به خدمات تخصصی مانند سی تی اسکن دارند، در همین بیمارستان خدمات مورد نیاز دریافت می کنندو نیازی به جابجایی ندارند. وی تصریح کرد : بیماران تا زمانی که مشخص و تایید شود که مبتلا به کویید 19 هستند یا خیر، در این بیمارستان صحرایی خواهند بود.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیمارانی که ریسک پایینی دارند و خدمات درمانی  را در این بیمارستان دریافت می‌کنند و سپس امکان بستری شدن در بیمارستان اصلی تحت عنوان بیمارستان کویید 19  را خواهند داشت.