دریا نیوزنیروی انتظامی گشت‌زنی بیشتری در محله‌ها داشته‌باشد

، 13:10   /   کد خبر: 35589   /   تعداد بازدید: 258


 دریانیوز: در این روزهای پایان سال که کشور درگیر ویروس کروناست یکی از نکاتی که نباید فراموش شود امنیت مردم است.
  هر ساله با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و آغاز مسافرت‌های نوروزی، مسوولان نکات ایمنی جهت جلوگیری از سرقت منازل را بارها یادآوری می‌کردند اما امسال با توجه به شیوع این ویروس، تاکید می‌شود که مردم در خانه بمانند و به مسافرت نروند. شهر بندرعباس که یکی از مقصدهای گردشگران در بیشتر ایام سال به خصوص نیمه دوم سال تا پایان تعطیلات نوروز است علاوه بر گردشگران، میزبانان افراد دیگری از جمله معتادان و کارتن‌خواب‌هایی است که راحت و آزادانه در شهر به خصوص محله‌های حاشیه‌ای پرسه می‌زنند و برای تامین احتیاجات خود هر کاری را انجام می‌دهند.
  اگر به محله‌هایی مانند آیت‌اله غفاری، بیست متری شاه‌حسینی و ... سری بزنیم در بسیاری از کوچه‌ها آثار حضور این افراد را می‌توان مشاهده کرد. بسیاری از ساکنان این محله‌ها از نبود امنیت در محله گلایه دارند و از مسوولان انتظامی استان انتظار دارند که شدت برخورد با دزدان و معتادان را بیشتر نمایند. در کوچه‌های محله آیت‌اله غفاری افرادی را می‌بینی که آسوده‌خاطر نشسته و به استعمال یا تزریق مواد مشغولند و هیچ دغدغه‌ای ندارند که با آنها برخورد شود.
  یکی از دوستان که ساکن محله بیست متری شاه‌حسینی است (کوچه حدیث 33) می‌گفت جمعه شب در خانه خواب بودند که حوالی ساعت چهار بامداد صدایی از توی حیاط خانه شنیدم. درب سالن را که باز کردم دیدم دزدی در حیاط است که با دیدن من پا به فرار گذاشت. با این وضعیت بیماری کم استرس داریم که حالا استرس دزد را نیز داشته‌باشیم. او ادامه‌می‌دهد که در مدت دو سالی که در این محله زندگی می‌کند ندیده‌است که نیروی انتظامی در کوچه‌های این محله کشت‌زنی داشته‌باشد. حتی دیده شده که شب‌ها معتادها زباله‌ها را از جاهای مختلف جمع می‌کنند و در یکی از کوچه‌های خلوت آنها را پهن می‌کنند تا وسایلی که می‌توانند بفروشند را از داخل آن در آورده و زباله‌ها را به حال خود رها می‌کنند و این زباله‌ها تا چند ماه به همان صورت در این محل می‌ماند تا شاید یکی از اهالی خودش آنها را جمع کند چرا که این محله از نظر نظافت هم در تنگنا قرار دارد و مسوولان شهرداری به آن توجهی ندارند.
  اکنون که دغدغه همه مسوولان به موضوع کرونا معطوف است، یکی از عوامل گسترش این ویروس معتادانی هستند که در شهر در حال تردد هستند و باید با آنها برخورد شود. نیروی انتظامی هم برای اینکه مردم آرامش بیشتری داشته‌باشند گشت‌زنی در داخل محله‌ها به خصوص شب‌ها را افزایش دهد تا مردم دغدغه کمتری داشته‌باشند چرا که با مشکلاتی که مردم دارند، وجود دزدها آرامش را از شهروندان
سلب می‌کند.

امین زارعی/ دریا