دریا نیوزرئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی هرمزگان خبر داد: افزایش آمار موارد مثبت کرونا هرمزگان به ۱۱ مورد

 دریانیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان از افزایش موارد مثبت کرونا در استان هرمزگان به یازده مورد خبرداد

، 10:27   /   کد خبر: 35561   /   تعداد بازدید: 464


 دریانیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان از افزایش موارد مثبت کرونا در استان هرمزگان به یازده مورد خبرداد.
دکتر حسین فرشیدی در جمع خبرنگاران، در خصوص آخرین وضعیت مقابله با کرونا در استان هرمزگان، افزود: دوهفته از زمان شیوع بیماری در کرونا  در کشورمان می گذرد و باید از رفتار شهروندی هرمزگانی ها در بحث رعایت نکات بهداشتی تشکر و تقدیر کرد.
  وی با بیان اینکه ۳۵۶ بیمار با تشخیص بیمار با شرایط حاد تنفسی به بیمارستان های هرمزگان مراجعه کردند، اظهار کرد: از این تعداد ۱۳۴ مورد مشکوک که تست یازده مورد مثبت و ۸۵ مورد منفی شده است.
  وی در تشریح پراکندگی یازده مورد مثبت اعلام شده، خاطرنشان کرد: چهار مورد قشم، دو مورد پارسیان، یک مورد بندرعباس، جاسک و رودان و مثبت های اعلام شده هر دو مربوط به جزیره کیش هستند.
  دکتر فرشیدی با اشاره به اینکه از این تعداد هشت مورد با حال عمومی خوب ترخیص شدند، اضافه کرد: سه مورد دیگر بستری که یک مورد حال عمومی مناسب و دو مورد دیگر تقریبا خوب گزارش شده است.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان هرمزگان بیان کرد: از تعداد مثبت اعلام شده تنها ۴ مورد مربوط به شهروندان هرمزگان بودند که در تماس با بیماران سایر استان ها قرار گرفته اند و سایر موارد مثبت اعلام شده شهروندان سایر استان ها بودند که به هرمزگان سفر کرده‌اند. وی در خصوص اجرای طرح خانه به خانه مقابله با بیماری کرونا در سطح استان هرمزگان عنوان کرد: طرح مفید و با استفاده از شبکه های بهداشت سلامت کشور به نام طرح خانه به خانه اجرا خواهد شد و قابلیت آن این است که بیش از ۹۵ درصد در سامانه های بهداشتی کشور ثبت هستند.
  فرشیدی در پایان گفت: یکی از شایعات که طرح جدید سبب انتقال بیماری می شود که این موضوع را با صراحت تکذیب می کنم زیرا  این طرح از طریق تماس الکترونیک و تلفنی و ارائه اطلاعات کوید ۱۹ بوده و هیچ گونه تماس فیزیکی نخواهد بود. گفتنی است، این آمار تا ظهر روز چهارشنبه می باشد.