دریا نیوزاحمد مرادی در گفتگوی اختصاصی با دریا: اجازه نمی دهیم دست تعرض به سوی منافع هرمزگان دراز کنند

دریا نیوز: احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس دهم و منتخب مجلس یازدهم در گفتگوی اختصاصی با روزنامه دریا ضمن انتقاد تند از شعارهای انتخاباتی یکی از منتخبین استان فارس گفت: متاسفانه در تبلیغات انتخاباتی حوزه انتخابیه ی شهرستان مُهر و لامرد در استان فارس، یکی از کاندیداهای منتخب مطالبی را در شعارهای تبلیغات خود مطرح نموده که موجبات تشویش اذهان مردم استان هرمزگان را فراهم آورده است و در این برهه ی حساس ، بار نگرانی دیگری افزون بر مسائل کلان اقتصادی و شیوع ویروس کرونا را بر مردم تحمیل نموده است

، 15:04   /   کد خبر: 35536   /   تعداد بازدید: 587


دریا نیوز: احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس دهم و منتخب مجلس یازدهم در گفتگوی اختصاصی با روزنامه دریا ضمن انتقاد تند از شعارهای انتخاباتی یکی از منتخبین استان فارس گفت: متاسفانه در تبلیغات انتخاباتی حوزه انتخابیه ی شهرستان مُهر و لامرد در استان فارس، یکی از کاندیداهای منتخب مطالبی را در شعارهای تبلیغات خود مطرح نموده که موجبات تشویش اذهان مردم استان هرمزگان را فراهم آورده است و در این برهه ی حساس ، بار نگرانی دیگری افزون بر مسائل کلان اقتصادی و شیوع ویروس کرونا را بر مردم تحمیل نموده است.
اخیراً یکی از کاندیداها مطالبی را در خصوص الحاق بخشی از سواحل استان هرمزگان در شهرستان پارسیان به شهرستان لامرد در استان مطرح نموده که اولا از حیطه اختیارات قانونی ایشان خارج است و ثانیا حداقل برای اینجانب که به مسائل و مشکلات اجتماعی و معیشتی استان هرمزگان و جنوب فارس اشراف دارم ، جای بسی تعجب و تاسف است که چرا باید مشکل عمده مردم که معضل بیکاری و مسائل اقتصادی است ، با یک پروپاگاندای عوام فریبانه،  به حاشیه رانده شود و بین مردم نواحی دو استان همجوار اینگونه تخم کینه و کدورت را نهادینه سازد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: به جای تفرقه افکنی و برهم زدن نظم جامعه، به فکر بیکاری و اقتصاد نابود شده کشور باشید مردم و نمایندگان هرمزگان هرگز اجازه نمی دهند کسی نقشه هرمزگان را تغییر دهد. در گذشته و در غفلت مسئولین وقت به بهانه استفاده از توان فنی و مهندسی استان کرمان، معدن فاریاب را از هرمزگان جدا کردند صدای کسی در نیامد و فقط بیماری و آلودگی برای مردم رودان باقی ماند. در صنعت فولاد به بهانه دور نمودن کارخانه از خطر جنگ و حمله هوایی، کارخانه فولاد با مصرف بالای آب را از ساحل هرمزگان به اصفهان بردند و زاینده رود و دشت اصفهان را نابود کردند. از این همه اشتباه درس نگرفته اند و به خیال سکوت گذشته هرمزگانیها برای دریای ماهم دندان طمع تیز کرده اند. سکوت هرمزگانی ها تا امروز از روی نجابتاشان بوده است نه بی خیالی، هرمزگان امروز با هرمزگان آن روزها فرق می کند، هرمزگان امروز مطالبه گر است و هیچگاه اجازه نخواهد داد کسی دست تعرض به سوی منافع استان دراز کند.مرادی همچنین گفت: موضوع انتزاع بخشی از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس ، یک موضوع کاملا غیر کارشناسانه بود که در اواخر دولت آقای احمدی نژاد و ابتدای دولت تدبیر مطرح و جو بسیار ملتهبی را در استان هرمزگان پدید آورد ضمن آنکه غیرقانونی بودن این الحاق توسط یکی از حقوقدانهای هرمزگانی به اثبات رسید و دلیلی ندارد که مجددا کسی برای نشستن به کرسی مجلس ، بذر کینه و اختلاف میان مردم دو استان بپاشد.احمد مرادی با بیان اینکه هرمزگان هم جزئی از ایران است گفت: مگر هرمزگان جزئی از ایران نیست که برخی افراد در شعارهای انتخاباتیشان برای استفاده از ساحل دریا باید نقشه کشور را تغییر دهند؟ در حال حاضر تمام کشور از خدمات حوزه حمل و نقل دریایی هرمزگان بدون هرگونه مالیات و عوارض اضافی بهره مند می شوند. هم اکنون هم از هرگونه سرمایه گذاری در هرمزگان استقبال می کنیم و با تمام توان از سرمایه گذاران حمایت خواهیم کرد.مرادی در پایان گفت: زمانی که این طرح سخیف توسط نماینده وقت استان بوشهر افشا شد بنده فرماندار بندرعباس بودم و علی رغم مسئولیت دولتی که داشتم در کنار مردم استانم ایستادم. امروز که بعنوان نماینده مردم در این جایگاه قرار دارم در کنار سایر منتخبین هرمزگان به پشتوانه مردم دریادل آن، در صف اول این مخالفت خواهیم ایستاد و اجازه نخواهیم داد عده ای خاک هرمزگان را فدای شعار های تبلیغاتی و پست و جایگاه موقتی خودشان نمایند. چراکه حاصل این شعارهای پوچ، خواری و منفور شدن در چشم مردمشان نخواهد بود.