دریا نیوزدر راستای اجرای مسوولیت اجتماعی: کمک‌های کارکنان بانک تجارت هرمزگان به کروچ رسید

 دریانیوز: بانک تجارت در راستای اجرای مسوولیت اجتماعی خود در حوزه‌های مختلفی از جمله مدرسه‌سازی، بیمارستان‌سازی، کمک به افراد آسیب‌دیده در حوادث طبیعی و ... ورود پیدا می کند و به کمک این افراد می‌شتابد

، 09:35   /   کد خبر: 35532   /   تعداد بازدید: 480


 دریانیوز:  ایرانی‌ها مردمی نوعدوست هستند که در بسیاری از موارد این نوعدوستی و کمک به هم‌نوع خود را نشان داده‌اند.
   در سال‌های اخیر اتفاقات و حوادث مختلفی در کشور رخ داده‌است و در همه آنها مردم نیز در کنار مسوولان قرار گرفته و به یاری دیگر هم‌وطنان شتافته‌اند. کشور ما به دلیل شرایط خاصی که دارد همواره دچار حوادثی می‌شود که پیشگیری از آن شاید سخت باشد و گاهی نیز امکان‌پذیر نیست اما حضور مسوولان و مردم در کنار آسیب‌دیدگان از این حوادث می‌تواند مرهمی بر آلام و دردهای آنها باشد و می‌‎تواند این سختی را برای آنها قابل تحمل‌تر نماید. حوادث نیز مختص یک استان خاص نمی‌شود و گاهی استان‌های مختلف می‌توانند درگیر موضوعی شوند مانند سیل دی ماه اخیر که استان هرمزگان نیز درگیر آن شد و بسیاری از خانواده‌ها و مردم شهرستان‌های جاسک و بشاگرد را به سختی انداخت. پس از جاری شدن سیل، نهادهای مختلفی برای کمک‌رسانی بسیج شدند و در کنار آن نیز، مردم با کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به یاری مردم این شهرستان‌ها شتافتند.

کارکنان برخی ادارات و نهادها و حتی صنایع موجود در اســتان بر اساس رسالت خود با ارسال کمک‌هایی به این مناطق ســعی کرده‌اند از دردهایی که بر آسیب‌دیدگان از سیل وارد شده است بکاهند. در این بین اما نهادهایی مانند بانک‌ها نیز احساس مسوولیت می‌کنند و کارکنان بانک تجارت استان هرمزگان نیز به سهم خود در این موضوع ورود کرده و برای خانواده‌های روستای کروچ از توابع شهرستان جاسک، فرش تهیه کرده و به این روستا ارسال کرده‌اند. بانک تجارت علاوه بر انجام کارهای بانکی و اقتصادی خود، در حوزه مسوولیت اجتماعی نیز احساس تکلیف کرده و با تهیه این فرش‌ها سعی کرده کمی از دردهای مردم این مناطق را بکاهد. یکی از نکات مهمی که در این کمک‌ها وجود دارد این است که نوروزی مدیر شعب بانک تجارت استان هرمزگان خود شخصا برای سرکشی، دلجویی و اهداء این فرش‌ها به شهرستان جاسک و روستای کروچ رفته از نزدیک با شرایط مردم این منطقه آشنا شده‌است.مدیرشعب بانک تجارت استان هرمزگان نیز در این خصوص گفت: بانک تجارت یک بانــک مردم‌مدار بوده که هدف آن انجام کارهای خیر و عام‌المنفعه اســت.

رستم نوروزی افزود: بانک تجارت در راستای اجرای مسوولیت اجتماعی خود در حوزه‌های مختلفی از جمله مدرسه‌سازی، بیمارستان‌سازی، کمک به افراد آسیب‌دیده در حوادث طبیعی و ... ورود پیدا می کند و به کمک این افراد می‌شتابد. نوروزی اظهارداشــت: مدیریت بانک تجارت به این دلیل در این کار خیر ورود پیدا کرده تا دیگر نهادها، موسسات و بانکها نیز تشویق شوند و آنها نیز در راستای مسوولیت اجتماعی خود به این مهم ورود پیدا کرده و به هموطنان آسیب‌دیده از سیل کمک نمایند. وی خاطرنشان‌کرد: اکنون پس از سیل بسیاری از خانواده‌ها به محل زندگی خود برگشته‌اند و یکی از وسایل مهمی که به آن نیاز دارند زیرانداز است به همین دلیل مدیریت و کارکنان بانک تجارت تصمیم گرفتند که برای این خانواده‌ها فرش تهیه و به آنها اهدا نمایند. نوروزی عنوان‌کرد: با بررسی‌هایی که انجام شد، روستای کروچ از توابع شهرستان جاسک برای اهدا این فرش‌ها انتخاب شد که برای 90خانوار این روستا، 90تخته فرش تهیه و به آنها تقدیم شد.بانک تجارت که یکی از بزرگترین بانکهای کشور محسوب میشود یکی از بانک‌های استان است که کمکهای غیرنقدی خود را به مناطق سیل‌زده ارسال کرده‌است و این نمونه کارها باید سرلوحه دیگر نهادها و موسسات استان قرار بگیرد و آنها نیز در راستای اجرای مسوولیت اجتماعی خود مانند بانک تجارت به کمک هم‌استانی‌های آسیب‌دیده از سیل بشتابند چرا که مردم این مناطق همچنان نیازمند کمک هستند.

 

امین زارعی/ دریا