دریا نیوزمدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان در بازدید از روزنامه دریا خبر داد: بخشودگی 18هزار میلیاردی جرایم کارگاه‌های فعال استان

دریانیوز: مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت: جرایم کارفرمایان خوش‌حساب کارگاه‌های فعال که تا پایان سال 96 بدهی دارند بخشوده می‌شود

، 14:22   /   کد خبر: 35482   /   تعداد بازدید: 344


محمود منصف حقیقی دوست/ مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت: جرایم کارفرمایان خوش‌حساب کارگاه‌های فعال که تا پایان سال 96 بدهی دارند بخشوده می‌شود.
سیدفاضل حیدری‌بلوکی در بازدید از روزنامه دریا با بیان این مطلب افزود: کارگاه‌های فعال تولیدی، صنعتی و معدنی و خدماتی که در بازه زمانی خرداد تا شهریور ماه سال جاری درخواست خود را برای استفاده از بخشودگی جرایم ثبت کرده‌اند و تا پایان امسال پرداخت یا تقسیط به مدت دوازده ماه انجام دهند 100درصد جرایم آنها مورد بخشودگی قرار می‌گیرد. حیدری‌بلوکی اظهارداشت: امسال هزار و 47 درخواست بخشودگی جرایم از سوی کارگاه‌های استان دریافت شد که مبلغ این بخشودگی 18هزار و 900 میلیارد ریال می‌باشد. وی به پرداخت عیدی بازنشستگان این سازمان نیز اشاره و عنوان‌کرد: مبلغ عیدی بازنشستگان امسال 12میلیون ریال است که پرداخت آن از 16بهمن ماه آغاز شده و تا 5 اسفند ماه عیدی کلیه بازنشستگان استان پرداخت می‌شود و مبلغی بیش از 400میلیارد ریال را در برمی‌گیرد. حیدری‌بلوکی در خصوص جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در استان خاطرنشان‌کرد: در هرمزگان 988هزار و 398نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که بیش از 56درصد از جمعیت استان را شامل می‌شود.
وی ادامه‌داد: از این تعداد، 327هزار و 390نفر بیمه شده اصلی، 573هزار و 347نفر بیمه شده تبعی، 49هزار و 948نفر مستمری‌بگیر اصلی و 37هزار و 713نفر مستمری‌بگیر تبعی هستند.
  حیدری‌بلوکی درباره پرداخت مستمری به مستمری‌بگیران این سازمان در استان اشاره کرد و گفت: اداره کل تامین اجتماعی هرمزگان ماهیانه مبلغ 750 میلیارد ریال به عنوان مستمری به بازنشستگان و خانواده‌های آنها در استان پرداخت می‌کند.مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان به افزایش جمعیت تحت پوشش این سازمان در استان اشاره کرد و اظهارداشت: در سال جاری تاکنون 9/2 درصد به جمعیت بیمه‌شده اصلی و 3/6 درصد به مستمری‌بگیران اصلی استان اضافه شده است که در مجموع جمعیت تحت پوشش این سازمان در استان سه درصد افزایش داشته‌است.
   وی در خصوص کارگاه‌های فعال تحت پوشش تامین اجتماعی استان خاطرنشان‌کرد: 30هزار و 441 کارگاه فعال در استان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد، 21هزار و 501کارگاه از یک تا پنج نفر بیمه شده، چهار هزار و  28کارگاه شش تا ده نفر بیمه شده، سه هزار و 478کارگاه بین 11 تا 50نفر بیمه‌شده و هزار و 54کارگاه بیش از پنجاه نفر بیمه‌شده در آنها مشغول بکار هستند.
  این مسوول درباره افزایش خدمات این سازمان بصورت غیرحضوری عنوان‌کرد: برای رفاه حال بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی، این سازمان خدمات غیرحضوری خود را افزایش داده و باعث شده مراجعه به شعب این سازمان در سراسر کشور کاهش یابد و ما نیز در استان با گسترش این خدمات موجب کاهش مراجعه به شعب شده‌ایم به طوری که در نه ماهه سال جاری بیش از 600هزار مراجعه به شعب را کاهش داده و خدمات بصورت غیرحضوری به شهروندان ارائه شده‌است.
  حیدری‌بلوکی اضافه‌کرد: در حال حاضر 92درصد لیست‌های دریافتی بصورت اینترنتی بوده و تنها هشت درصد لیست‌ها بصورت حضوری ارائه می‌شود. همچنین 61درصد ابلاغ‌ها در استان بصورت الکترونیکی ارجاع می‌شود.