دریا نیوزنماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر وابوموسی در مجلس خبرداد: کسری هزار میلیارد تومانی در بخش تخت های بیمارستانی هرمزگان

، 10:48   /   کد خبر: 35379   /   تعداد بازدید: 183


دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر وابوموسی در مجلس شورای اسلامی گفت: در بخش تخت های بیمارستانی در استان هرمزگان کمبود هزار میلیارد تومانی را داریم.
 به گزارش خبرنگار دریا؛ احمد مرادي در دومین مجمع سلامت شهرستان بندرعباس که با موضوع بهبود تغذیه و سبک زندگی سالم برگزارشد؛ اظهار داشت : برای هر تخت بیمارستانی، یک میلیارد تومان نیاز است. مرادی افزود:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم در حال پیگیری جهت افزایش بودجه بهداشت ودرمان از طریق رایزنی در مجلس و دولت است که بایستی در افزایش بودجه بهداشت ودرمان یاریگر استان باشیم. وی خاطرنشان کرد : به دلیل اهمیت حوزه بهداشت ودرمان، هفته آینده به همراه سایرنمایندگان استان، استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی با وزیر بهداشت جلسه ای خواهیم داشت.
  نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر وابوموسی در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال آینده در بخش تصویب بودجه مشکلاتی را داریم و باتوجه به مشکلات درآمدی از طریق نفت که اگر به مالیات بیشتر بپردازیم که به مردم فشار بیشتر وارد می شود و بودجه انقباضی باعث ایجاد مشکلاتی بر حوزه بهداشت ودرمان می شود. مرادی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه بهداشت و پیشگیری؛ اظهار داشت : بایستی پیشگیری را مقدم بر درمان بدانیم. وی گفت: باتوجه به وضعیت نامناسب اثرات سوء تغذیه بر سلامت دانش آموزان استان، بایستی در این حوزه اقدامات لازم صورت گیرد. نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، خمیر وابوموسی در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین حوزه ها، بهداشت و درمان و آموزش وپرورش هستندکه مکمل همدیگر می‌باشند که بایستی به آن توجه لازم صورت گیرد.
مرادی افزود:ده درصد افراد که به دیابت مبتلا هستند، هر نفر از این بیماران سالانه حداقل ده میلیون تومان هزینه دارد که سالانه بیش از هزار میلیارد تومان برای این بیماران بایستی هزینه شود. وی تصریح کرد: آنچه که در حوزه بهداشتی است، بر درمان اولویت دارد.
  فرماندار بندرعباس نیز در این جلسه گفت: شعار امسال ترویج الگوی غذای سالم باجایگزینی غذای سالم است که برای تحقق آن بایستی برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
عزیزاله کناری  افزود : تحرکات روزانه از ضروریات زندگی است که مورد بی توجهی قرار دارد. وی افزود: میزان استفاده از فست فودها در حال افزایش است که مضر است. کناری خاطرنشان کرد : متاسفانه به ارتقای شاخص‌های سلامت  چندان توجه نمی شود.
  فرماندار بندرعباس اظهار داشت: آموزش های خانوادگی در حوزه های بهداشتی و سلامت بسیار اهمیت دارد. رئیس مرکز شهرستان بندرعباس نیز در این مراسم بر لزوم ترویج الگوی تغذیه سالم در جامعه تاکید کرد. یحیی میرزاده گفت: براساس آمارها، افزایش بسیاری از بیماری ها با نوع تغذیه و کم تحرکیمرتبط است.
  ملیحه طاهری رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت نیز گفت: جهت راه اندازی دهکده سلامت در بندرعباس نیاز است که زمین مورد نیاز را به خانه مشارکت واگذار نمایند تا با مشارکت خیرین، مردم و دستگاه های دولتی این دهکده راه اندازی شود. طاهری تصریح کرد: آموزش به فرزندان مان را بایستی از مدرسه شروع کنیم. وی گفت: رواج قلیان در جامعه، خیانت است و بایستی به گونه ای اقدام کنیم تا فرزندان مان از دود قلیان  متنفر شوند. طاهری راه اندازی خانه سلامت را در ادارات ضروری دانست.