دریا نیوزاحمد مرادی در مصاحبه با دریا : به صراحت اعلام می کنم به لایحه FATF رای منفی داده ام

دریانیوز: احمد مرادی در مصاحبه با دریانیوز گفت: به صراحت اعلام می کنم به لایحه FATF رای منفی داده ام

، 09:24   /   کد خبر: 35377   /   تعداد بازدید: 453


دریانیوز: همزمان با شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، خبری در فضای مجازی منتشر شد با این عنوان که نمایندگان مجلس با رای مثبت به لایحه  الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با پولشویی (FATF)  قصد داشتند تعدادی از سرداران سپاه از جمله شهید سلیمانی را به آمریکا تسلیم نمایند.  با توجه به حواشی ایجاد شده پیرامون این خبر، دریانیوز اقدام به مصاحبه اختصاصی با احمد مرادی نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نمود.
 
دریا: با توجه به ارتباط خوب شما با رسانه و خصوصاً روزنامه دریا انتظار داشتیم چند روز پیش با شما مصاحبه کنیم اما این موضوع را به بعد از تدفین سردار سلیمانی موکول کردید. چرا؟
احمد مرادی: متاسفانه سحرگاه روز جمعه خبر ترور سردار سلیمانی را شنیدم و به فاصله چند ساعت پس از آن خبری منتشر شد مبنی بر اینکه تصویب کنندگان در لایحه FATF قصد داشتند سردار سلیمانی را به آمریکا تحویل دهند. شهادت سردار سلیمانی بعنوان فرمانده محبوب رزمندگان هرمزگانی در هشت سال دفاع مقدس تمام مردم هرمزگان و ایران را متاثر کرده بود، و تمام احزاب و جریانات سیاسی یک دل و یک صدا این ترور را محکوم کردند. در هر صورت صلاح نبود در ان زمان پاسخی به تخریب ها و بازی های سیاسی داده شود. مقام معنوی سردار سلیمانی برای بنده خیلی بالاتر از وارد شدن به تخریب های انتخاباتی بود لذا بنده به احترام این سردار بزرگ سکوت کردم و تا امروز هیچ پاسخی به این تهمت ها ندادم.
 
دریا: آقای مرادی، شنیده ایم شما جزء موافقین لایحه FATF بودید و اجازه انتشار رای خودتان را هم ندادید آیا درست است؟
احمد مرادی: خیر، این موضوع صد در صد غلط و شایعه ای بیش نیست، بنده همیشه جز نمایندگانی بودم که درخواست شفافیت آرا در مجلس را داشته ام و بارها این موضوع را به رئیس مجلس و هیات رئیسه تذکر داده ام، اما متاسفانه شفافیت آرا در مجلس رای لازم را کسب نکرد و همین باعث شده که تا به امروز هیچکس از آرا موافق و یا مخالف نمایندگان مطلع نگردد و نهایتاً در گمانه زنی ها به موضع گیری و اظهار نظرهای نمایندگان استناد شده است. بنده هم بارها در مصاحبه ها و پاسخ به سوالات مردم در اینخصوص گفته ام که با توجه به نظرات کارشناسان ذیصلاح و مطالعاتی که خودم در این حوزه داشتم به این نتیجه رسیدم که به لایحه دولت با موضوع FATF رای مخالف بدهم.
 
دریا: با توجه به توضیحاتی که دادید چرا در برخی خبرگزاری ها از شما بعنوان موافق لایحه FATF نام برده شده است؟
احمد مرادی: عرض کردم که هیچکس از رای نمایندگان مطلع نیست و بعضی خبرگزاری ها بعنوان آرای احتمالی و بر اساس گمانه زنی های خودشان از نمایندگان نام برده اند. بعضی خبرگزاری ها نوشته بودند احمد مرادی موافق لایحه FATF است و برخی دیگر نام بنده را بعنوان مخالف این لایحه ذکر کرده بودند. پس اینها دلیلی برای موافق یا مخالف بودن نیست. اما خودم با شجاعت به مردم عزیز اعلام می کنم به این دلیل به این لایحه رای مخالف دادم که بنده در این خصوص به دولت اعتماد ندارم و ضررهایی که می توانست FATF در آینده برای کشور داشته باشد، بنابراین رای بنده به این لایحه، منفی بود.
 
دریا: درست است که بر اساس این لایحه باید سردار سلیمانی و سرداران سپاه را به آمریکا تحویل می دادیم؟
احمد مرادی: خیر، به هیچ عنوان، من حاضر نیستم حتی بند پوتین سرباز ایرانی در اختیار بیگانگان قرار گیرد، چه برسد به اینکه ساکت بنشینم تا لایحه ای را در مجلس به رای بگذارند که طی آن سردارانی را همچون شهید سلیمانی به دولت جنایتکاری همچون آمریکا تحویل نماید.
 
دریا: وقتی شفافیت آرا نباشد شما چگونه می توانید از خودتان در برابر تهمت های زده شده در خصوص لایحه FATF دفاع کنید؟
احمد مرادی: این بداخلاقی ها و تخریب های انتخاباتی موضوع جدیدی نیست. وقتی شما در جایی قرار دارید که خیلی ها برای رسیدن به آن از هر نوع دروغ و تهمت و تخریب دیگران هراس ندارند باید برای این قبیل تهمت ها آمادگی داشته باشید. این فشارها از همان روز اول که بحث FATF داغ شد شروع شده بود و بنده هم این موضوع را پیش بینی می کردم لذا به جهت حساسیت موضوع، در روز رای گیری از مانیتور ثبت رای خودم در مجلس فیلم گرفتم.

دریا: آیا امکان انتشار این فیلم برای روزنامه دریا وجود دارد؟
احمد مرادی: بله
 
دریا: در پایان اگر صحبتی دارید بفرمائید.
احمد مرادی: رهبری در بیان خصوصیات شهید سلیمانی گفتند، ایشان فردی بودند که در کنار شجاعت، تدبیر هم داشتند.
اگر نمایندگان و مسئولین ما شهید سلیمانی را الگوی کار و زندگی خود قرار دهند، قطعاً در دنیا و آخرت سعادتمند خواهند شد.