دریا نیوزطی چهارمین مرحله از حراکاری ساحل؛ پنج هزار اصله نهال حرا در ساحل بوستان ولایت کاشته‌شد

 دریانیوز: شهر بندرعباس یکی از شهرهای ساحلی کشور است که در فصل زمستان هوای بهاری داشته و از نقاط مختلف کشور به این شهر سفر می‌کنند. یکی از مهمترین جاذبه‌های شهر بندرعباس ساحل آن است که در سال‌های اخیر توجه بیشتری به آن شده‌است که ساخت پارک‌ها و بوستان‌ها در نوار ساحلی از این امر حکایت می‌کند

، 08:55   /   کد خبر: 35354   /   تعداد بازدید: 161


 دریانیوز: شهر بندرعباس یکی از شهرهای ساحلی کشور است که در فصل زمستان هوای بهاری داشته و از نقاط مختلف کشور به این شهر سفر می‌کنند. یکی از مهمترین جاذبه‌های شهر بندرعباس ساحل آن است که در سال‌های اخیر توجه بیشتری به آن شده‌است که ساخت پارک‌ها و بوستان‌ها در نوار ساحلی از این امر حکایت می‌کند.
برای اینکه نوار ساحلی بندرعباس جذابیت بیشتری داشته‌باشد و گردشگر بیشتری را جذب نماید، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس طی سه مرحله اقدام به کاشت حرا در ساحل بوستان ولایت این شهر نموده‌است و اکنون چهارمین مرحله از حراکاری ساحل این بوستان را اجرا کرد. در این مرحله که با همکاری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان انجام شد، تعداد زیادی از دوستداران طبیعت حضور داشته و اقدام به کاشت نهال حرا نمودند.رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس در این زمینه گفت: تاکنون سه مرحله حراکاری در ساحل بوستان ولایت انجام شده و اکنون چهارمین مرحله با همکاری NG‌ها اجرا شد.
  مصطفی خادم افزود: در این چهار مرحله حراکاری، بیش از چهل هزار اصله نهال حرا با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان کاشته شده‌است.خادم اظهارداشت: نهال حرا در محلی باید کاشته شود که گل و لای باشد و در ساحل بندرعباس نیز این مکان برای اجرای این کار مناسب است و تاکنون بیش از 85درصد از نهال‌های کاشته شده به بار نشسته است.وی عنوان‌کرد: کاشت نهال حرا در ساحل شهر بندرعباس باعث زیبایی و تاثیرات مثبت بر اکو سیستم ساحل شده‌است به طوری که به گفته کارشناسان میزان جذب، حضور و زادآوری پرندگان در این قسمت از ساحل بیشتر بوده‌است.خادم ادامه داد: با کاشت نهال حرا و تبدیل شدن آن به جنگل، جذابیت و منظره منطقه افزایش می‌یابد و باعث جذب بیشتر توریست و گردشگر داخلی و حتی خارجی می‌شود.
وی خاطرنشان‌کرد: در هر قسمت از ساحل بندرعباس که امکان کشت حرا وجود داشته‌باشد این کار انجام می‌شود و سعی داریم تا پایان سال در مراحل بعدی کار حراکاری را ادامه دهیم.
خادم به کاشت حرا در این مرحله اشاره کرد و گفت: در مرحله چهارم حراکاری ساحل بوستان ولایت تعداد پنج هزار اصله نهال کاشته شده‌است.وی در پایان با توصیه به شهروندان گفت: این حراکاری برای زیبایی ساحل و استفاده شهروندان کاشته شده‌است به همین دلیل از آنها می‌خواهیم از این فضاها که متعلق به خودشان است مراقبت نمایند.

امین زارعی/ دریا