دریا نیوزمدیرکل امور مالیاتی هرمزگان خبرداد؛ تحقق 130 درصدی درآمدهای استانی در هرمزگان

دریا نیوز: مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان اظهار داشت: درآمدهای استانی در هفت ماهه سال جاری در هرمزگان 130درصد محقق شده است

، 14:45   /   کد خبر: 35178   /   تعداد بازدید: 325


دریا نیوز: مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان اظهار داشت: درآمدهای استانی در هفت ماهه سال جاری در هرمزگان 130درصد محقق شده است.
به گزارش خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور دریا؛ شاکررضا مریدی افزود: درآمدهای مصوب استانی 1761میلیارد تومان بود که در هفت ماهه منتهی به پایان مهرماه، 2285میلیارد تومان محقق شد.مریدی خاطرنشان کرد: در مدت مشابه سال قبل 1562میلیارد تومان محقق شد که امسال نسبت به سال 97، به میزان 46 درصد میزان درآمدهای استانی در هرمزگان رشد داشته است. وی همچنین از صدور رای برای شش پرونده فرارمالیاتی در هرمزگان خبرداد و افزود: برگ تشخیص این پرونده ها نیز صادر شده ودر مرحله ابلاغ به مودی قرار دارد.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان اظهار داشت: هشت پرونده مالیاتی به ارزش 300میلیارد تومان به دادگاه ارجاع شده بود که بیشترین مبالغ فرارهای مالیاتی مربوط به همین شش پرونده ای است که رای صادر شده است.

37درصد پزشکان کارتخوان نصب کردند

مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان اظهارداشت: تاکنون حدود 37درصد پزشکان در هرمزگان کارتخوان نصب کرده اند.مریدی افزود: از881پزشک مشمول اجرای این طرح در استان فقط 325نفر کارتخوان نصب کرده و 556 نفر نسبت به نصب کارتخوان اقدام نکرده اند.
  مریدی گفت: نصب کارتخوان توسط پزشکان، پيراپزشکان، دندان پزشکان، دامپزشکان، داروسازان و ساير رسته‌هاي پزشکي در قانون بودجه سال 98 مقرر و الزام شده بود؛ به همين جهت امسال موضوع نصب کارتخوان در مطب‌ها بسيار مورد تاکيد سازمان امورمالياتي قرار گرفت. مریدی گفت: مردم می توانند شکایات خود در خصوص عدم نصب دستگاه کارتخوان و مشکلاتی که برایشان ایجاده شده است را از طریق تلفن 1526اطلاع دهند.به گفته وی کسانی که دستگاه های کارتخوان نصب کنند؛ هزینه های خرید و نصب در راستای اجرای تبصره 2ماده 169قانون مالیات های مستقیم،معادل هزینه های انجام شده بابت نصب و راه اندازی سخت افزاری و نرم افزاری پایانه فروش از مالیات قطعی شده در اولین سال استفاده ویا سال های بعد کسرمی گردد.
  مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان اظهار داشت: همچنین ده درصد مالیات ابرازی مودیانی که سامانه صندق فروش نصب کنند؛ به شرط رعایت آیین نامه اجرایی برای دو سال بخشیده می شود.
  مديرکل امور مالياتي هرمزگان همچنين جرائم مصوب بر فرار از نصب کارتخوان را منوط به محاسبه ماليات اين افراد از ساير بانک‌هاي اطلاعاتي سازمان مالياتي دانست و گفت: فردي که در نصب کارتخوان کوتاهي کرده، 2 درصد از درآمد محاسبه شده توسط سازمان مالياتي را به صورت جريمه مي‌بايست پرداخت کند.وي افزود: نظام پزشکي از ابتدا اطلاع رساني‌ها و همکاري‌هاي مناسبي را باامورمالياتي داشته است و عدم همکاري براي نصب کارتخوان در مطب پزشکان يک بحث فردي است و به تصميمات شخصي پزشکان
 برمي گردد.وي گفت: تمکين پزشکان به قانون نصب کارتخوان مالياتي آن‌ها را از بسياري از مشوق‌ها مالياتي و مزيت‌ها بخشودگي از پرداخت ماليات معاف مي‌کند، چرا که بررسي نحوه عملکرد نهاد از سال 98 به بعد با توجه به اصلاح قانون ماليات‌هاي مستقيم و عبور از روش سنتي ماليات ستاني تغيير خواهد کرد.
  مريدي ادامه داد: ديگر مانند سال‌هاي گذشته نسبت به دريافت ماليات اقدام نخواهيم کرد. بلکه نحوه اخذ ماليات تنها از طريق اظهارنامه‌ها طبق روش‌هاي جديد سازمان امور مالياتي است. تمام صنوف از جمله پزشکان با تکميل فرآيند اظهارنامه اعم از اعلام درآمد و هزينه‌ها بايد منتظر حسابرسي سازمان امور مالياتي و اخذ ماليات حقه باشند.
مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان اظهارداشت: 350میلیارد و299میلیون تومان بین شهرداری ها ودهیاری های هرمزگان توزیع شده است. مریدی با بیان اینکه این مبلغ در هفت ماهه نخست سال جاری در استان توزیع شده است؛ افزود:  در هفت ماهه منتهی به مهرماه در سال گذشته 276 میلیارد و 416 میلیون تومان به دهیاری ها شهرداری ها هرمزگان داده شده است.مریدی خاطرنشان کرد: میزان توزیع عوارض ارزش افزوده در سال جاری نسبت به سال گذشته، رشد 27 درصدی را نشان می دهد.
  به گفته مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان  در مهرماه سال جاری نیز بیش از 73 میلیارد تومان بین شهرداری ها و دهیاری های استان توزیع شده است.وی میزان توزیع عوارض ارزش افزوده در مهرماه سال گذشته را نیز 43 میلیارد تومان اعلام کرد.مریدی میزان افزایش توزیع عوارض ارزش افزوده در یک ماه مهر در سال جاری نسبت به سال گذشته را نیز 67 درصد اعلام کرد.
  مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان عنوان کرد: روستاهایی که فاقد دهیاری می باشند نیز، سهم عوارض ارزش افزوده شان به حساب فرمانداری ها واریز می شود تا برای توسعه و عمران و آبادانی روستاها استفاده نمایند.
  وی، میزان توزیع عوارض ارزش افزوده را به نسبت ۳۰ درصد روستاها و ۷۰ درصدشهرها براساس سرانه جمعیتی آخرین سرشماری رسمی اعلام کرد.