دریا نیوزبا همت بنياد رويش و همکاري شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان برگزار شد: چاشت، صبحانه اي با طعم لبخند

دریانیوز: چاشت، صبحانه ای با طعم لبخند؛ اقدام خیرخواهانه ای است که به همت بنیاد نیکوکاری رویش و شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان برگزار شد

، 12:59   /   کد خبر: 35085   /   تعداد بازدید: 171


دریانیوز: بنياد رويش با مديريت عبدالرضا نادري پور با هدف حمايت ازدانش آموزان مستعد کم‌برخوردار استان هرمزگان و خانواده‌هايشان فارغ از هر کيش، آيين ومليتي و با هدف کمک به ساختن آينده اي روشن براي دانش‌آموزان مستعد کم برخوردار از سال 1394 با دريافت مجوز از طريق سازمان بهزيستي با عنوان موسسه رويش، لبخند و زندگي ، در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسيده است و به صورت رسمي، 4 سال از فعاليت آن مي گذرد.

مدير عامل بنياد رويش در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار دريا در خصوص تعداد دانش آموزاني که بورسيه بنياد رويش هستند، گفت: تا الان 164 دانش آموز بورسيه اين بنياد هستند که 20 نفراز اين دانش آموزان، معلول حرکتي، شنوايي و بينايي هستند که از نظر جسمي محدوديت دارند اما از لحاظ ذهني بسيار با استعداد و باهوش هستند.

وي اذعان داشت: بنياد رويش واحدي به نام واحد توانمند سازي و اشتغال دارد. کار اين واحد شناسايي استعداد والدين دانش آموزان است و پس از استعداد يابي، بنياد با در اختيار قرار دادن مواد اوليه و مورد نياز جهت يادگيري هنر و مهارت موردنظر، به صورت کاملا رايگان و با ضمانت خريدصنايع دستي توليد شده همکاري لازم را با اين خانواده ها به عمل مي آورد و همچنين در حين انجام کار، بر نحوه کار و روند پيشرفت آنها نظارت مي کند.

مدير عامل بنياد رويش افزود: به زودي يک فروشگاه اينترنتي راه اندازي مي شود که محصولات توليدي خانواده هاي مستعد کم برخوردار تحت پوشش بنياد، در آن به فروش مي رسد و همچنين اين محصولات توليدي در فروشگاه هاي معتبر شهر نيز با يک علامت تجاري مشخص عرضه خواهد شد. در واقع هدف از اين کار اين است که والدين اشتغال پايدار و درآمد داشته باشند.

نادري پور تاکيد کرد: بنياد رويش اصلا به دانش‌آموزان مستعد کم برخوردار و خانواده هاي شان سوبسيد و يارانه نمي دهد زيرا به هيچ عنوان رسالت اين بنياد گدا پروري نيست.

 

ارتقاء فرهنگ نيکوکاري با حضور گرم و همکاري در برنامه هاي چاشت

نادري پور اظهار کرد: يکي از مهمترين راه هاي کسب در آمد بنياد رويش، طراحي و اجراي برنامه هاي خلاقانه به منظور جلب مشارکت هاي عمومي مي باشد و به همين منظور، واحد جلب مشارکت ها، تصميم به برگزاري برنامه هايي با عنوان چاشت (صبحانه اي با طعم لبخند) با هدف جذب درآمد، معرفي بنياد، جذب هميار و ارتقاء فرهنگ نيکوکاري در جامعه را دارد و براي اينکه هر چه سريعتر به اين اهداف خود نزديک تر شود نيازمند استقبال و مشارکت سازمان ها، ادارات و شرکت هاي خصوصي و دولتي مي باشد.

طبق گزارش خبرنگار دريا: دومين بازارچه غذا با عنوان چاشت(صبحانه اي با طعم لبخند ) در شرکت آب و فاضلاب استان برگزار شد که با استقبال گرم و بي نظير مدير عامل و کارمندان اين شرکت همراه بود. لازم به ذکر است که اين مراسم براي بار اول، در منطقه ويژه اقتصادي برگزار شد.

نحوه برگزاري اين بازارچه با موضوع چاشت، به اين صورت بود که هريک از کارمندان شرکت آب و فاضلاب به صورت داوطلب و با هزينه شخصي خود اقدام به تهيه و پخت انواع غذاها کرده بودند و تمام درآمد حاصل از فروش غذاها و صنايع دستي توليدي والدين دانش آموزان مستعد کم برخوردار به حساب بنياد رويش به منظور حمايت از اين دانش آموزان واريز شد.

طبق آماراعلام شده توسط يکي از اعضاي بنياد رويش به خبرنگار روزنامه دريا ، مبلغ جمع‌آوري شده در اين مراسم که با حضور مديرعامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان برگزار شد، 8 ميليون و هشتصد و سي وپنج هزار تومان بوده است که اميد مي رود اين برنامه با همکاري و حضور ساير سازمان ها و ادارت نيز ادامه پيدا کند، تا با برگزاري برنامه چاشت

« صبحانه اي با طعم لبخند» علاوه براينکه کارکنان سازمان ها و شرکت هاي خصوصي و دولتي با گردهمايي و حضور در اين برنامه، ساعاتي را جهت صرف صبحانه در کنار هم سپري مي کنند از درآمد حاصله حامي و پيشتيبان دانش آموزان تحت حمايت رويش هم مي شوند. که اين امر خود باعث ارتقاء و تدام فرهنگ نيکوکاري در جامعه مي شود.

 

 

برگزاري مراسم خيريه در روند کارمان هميشه نتايج مثبتي در پي داشته است

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان نيز درخصوص هدف خود جهت همکاري با بنياد ها و موسسات خيريه گفت: يکي از اصلي ترين عوامل انگيزش در کارکنان ما ارتباط بين همکاران بوده است.ما براي عميق تر کردن اين ارتباط ، به دنبال بهانه هايي بوديم که هم از جنبه حقوقي و اجتماعي وجهه خوبي داشته باشد و هم اينکه باعث جلب مشارکت حداکثري همکاران شود.اين بهانه ها شامل مراسم هاي خيريه متفاوتي است. مثلا جهت آزادسازي و حمايت از زندانيان زن با جرائم غيرعمد و دلايل مختلفي که در زندان بودند، در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنين جهت حمايت از کودکان سرطاني، مراسم خيريه توسط همکاران اين شرکت برگزار شد.

امين قصمي با تاکيد بر اينکه برگزاري اين مراسم در شرکت آب و فاضلاب نتايج خيلي خوب و مثبتي در روند کار اين شرکت داشته است افزود: قطعا همکاري خودمان را با موسسات خيريه ادامه خواهيم داد، همکاران در طول سال حداقل دو مرتبه، سفره هاي خيلي خوبي را براي کمک به نيازمندان تدارک مي بينند. و هرساله در ماه رمضان هم مراسم هاي خوبي توسط شرکت ما برگزار مي شود و حداقل 1000خانواده يتيم و بي بضاعت را تحت پوشش خود قرار مي دهيم و بسته هاي حمايتي را با کمک همکاران آماده و در کل استان هرمزگان از شمالي ترين تا جنوبي ترين شهرستان هاي استان، توزيع مي شود و خدا را شکر نتايج مثبت اين کارها را در کار خود ديده ايم.

وي در خصوص روند ادامه همکاري خود با بنياد رويش اظهارکرد: با توجه به اسقبال بي نظير همکاران و کارمندان شرکت از اين مراسم متوجه شدم که همکاران براي همکاري با اين موسسه قطعاً نظر مثبتي دارند . مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان افزود:به کمک شوراي فرهنگي شرکت، جنبه هاي مثبت و منفي ونقاط ضعف و قوت مراسم صبحانه اي با طعم لبخند را بررسي مي کنيم تا هرساله بتوانيم اين مراسم را در شرکت برگزار کنيم.

فهيمه نبي پور/دریا