دریا نیوزحق به مستحق برسد بازارچه 22 بهمن بندرعباس: حق دستفروش است، نه خارج نشین

دریانیوز: رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس اظهار داشت: بازارچه 22بهمن بندرعباس حق دستفروشان واقعی است؛ نه افراد خارج نشین

، 12:27   /   کد خبر: 35066   /   تعداد بازدید: 158


دریانیوز: رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس اظهار داشت: بازارچه 22بهمن بندرعباس حق دستفروشان واقعی است؛ نه افراد خارج نشین.
  به گزارش خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور دریا؛ علی عامری سیاهویی افزود: در پایش اولیه صورت گرفته وشناسایی غرفه داران مشخص شد که برخی از افرادی که خارج از استان ویا کشور و یا کارمند هستند نیز غرفه های این بازارچه به نام شان است.
  عامری سیاهویی گفت: در واقع غرفه های بازارچه بایستی در اختیار کسانی قرار گیرد که دستفروش ونان آور خانواده هستند که از همین شغل امرار معاش می کنند، نه افرادی متمکنی که در بازارچه حضور ندارند.
  وی خاطرنشان کرد: اما متاسفانه مشاهده می شود برخی از کسانی که غرفه ها را گرفته اند، این غرفه ها را اجاره داده اند ویا تبدیل به انبار نموده ویا رها کرده اند که با حکم دادستانی این غرفه های رها شده و یا انبارها بازپس گیری می شود ودر اختیار متقاضیان مستحق واقعی قرار می گیرد.
  رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس اظهار داشت: به هر نفر از افراد متقاضی واجد شرایط از جمله زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست، ایتام و... که از طریق دستفروشی می خواهند امرار معاش نمایند، یک غرفه واگذار می شود.
  وی افزود: در حال حاضر از 804 غرفه بازارچه 22بهمن، 143 غرفه تعطیل  می باشد ویا تبدیل به انبار شده اند که بزودی تعیین تکلیف می شوند.
  عامری سیاهویی در خصوص گلایه برخی از دستفروشان نسبت به برنامه جابجایی آنها توسط این سازمان گفت: جهت ارتقای ایمنی بازارچه و بازشدن مسیر تردد خودروهای آتش نشانی، تعدادی از غرفه های در مسیر به غرفه های دیگر منتقل می شوند که اولویت واگذاری 143 غرفه با این دستفروشان است.
  رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی   شهرداری بندرعباس تاکید کرد: تلاش می کنیم تا حقی از غرفه داران ضایع نشود و غرفه ها نیز در اختیار دستفروشان واقعی قرار گیرد.
  به گفته عامری سیاهویی در حالیکه برخی چند غرفه وبا چندین نفر کارگر دارند ویا مغازه ای بزرگ در بازارچه دایر کرده است که ماهیانه 85 هزار تومان به ازای هرغرفه مانند سایر دستفروشان اجاره پرداخت می کند، از آن طرف افراد مستحقی هستند که از داشتن یک غرفه محروم هستند ودر صف انتظار می باشند  که می خواهیم افراد مستحق و قشر ضعیف جامعه را جایگزین میلیاردرها و میلیونر ها کنیم و در اجرای این طرح حمایت مسئولان را می طلبیم.
  وی از اجرای طرحی بزودی خبر داد که سرمایه گذاربخش خصوصی با سازه های سبک نسبت به احداث غرفه های استاندارد و ایمن در بازارچه اقدام می کند و در اختیار دستفروشان قرار می گیرد.
  رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس گفت: برخي نهادها جمعیت تحت پوشش خود را جهت واگذاری کانکس به این سازمان ارجاع می دهند، در صورتیکه کانکس های سازمان از طریق فراخوان مزایده واگذار می شود و فقط
می توانیم غرفه های بازارچه 22بهمن را در اختیارشان قرار دهیم که استقبال چندانی نمی کنند.