دریا نیوزرهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار هزاران نفر از دانشجويان و دانش‌آموزان: مذاکره با آمريکا هيچ نتيجه‌اي ندارد

دریا نیوز: حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز و در آستانه 13 آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني در ديدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجويان سراسر کشور، نسل جوان پرتوان، پر نشاط و پر انگيزه را نعمتي بزرگ و ذخيره اي ارزشمند براي ايران خواندند و با اشاره به استمرار خصومت عميق امريکا با ملت ايران از کودتاي 1332 تاکنون تأکيد کردند: امريکاي گرگ ‌صفت البته ضعيف‌تر اما وحشي‌تر و وقيح‌تر شده است و در مقابل، جمهوري اسلامي ايران با دفاع مقتدرانه و منع مستدل مذاکره، راه نفوذ و ورود مجدد امريکا به کشور را سد کرده است

، 12:43   /   کد خبر: 35047   /   تعداد بازدید: 395


دریا نیوز: حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز و در آستانه 13 آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني در ديدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجويان سراسر کشور، نسل جوان پرتوان، پر نشاط و پر انگيزه را نعمتي بزرگ و ذخيره اي ارزشمند براي ايران خواندند و با اشاره به استمرار خصومت عميق امريکا با ملت ايران از کودتاي 1332 تاکنون تأکيد کردند: امريکاي گرگ ‌صفت البته ضعيف‌تر اما وحشي‌تر و وقيح‌تر شده است و در مقابل، جمهوري اسلامي ايران با دفاع مقتدرانه و منع مستدل مذاکره، راه نفوذ و ورود مجدد امريکا به کشور را سد کرده است.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين «رونق توليد»را کليد حل مشکلات اقتصادي مردم از جمله گراني، تورم و کم شدن ارزش پول ملي خواندند و افزودند: نبايد همچنان که مدتي بيهوده منتظر برجام مانديم حالا در انتظار اقدامات اروپايي‌ها يا مسائل ديگر معطل بمانيم بلکه بايد به داخل دل ببنديم و همه توان را براي رونق توليد به‌کار گيريم.

حضرت آيت الله خامنه اي کودتاي 28 مرداد 1332 را سرآغاز دشمني آشکار شيطان بزرگ با ملت ايران خواندند و افزودند: امريکايي‌ها با آن کودتا، حتي به دولت مصدق که به آنها اعتماد کرده بود رحم نکردند و با ساقط کردن دولت ملي، دولتي وابسته، فاسد و ديکتاتور را روي کار آوردند و به اين شکل بزرگترين دشمنيِ ممکن را در حق ملت ايران انجام دادند.

ايشان افزودند: دولتي که با کودتا سرنگون شد، در واقع چوب اعتماد به شيطان بزرگ را خورد و امريکايي ها به‌واسطه رژيم پهلوي بر نيروهاي مسلح، نفت، سياست، فرهنگ، اقتصاد و همه عرصه هاي کشور تسلط کامل يافتند.

رهبر انقلاب با اشاره به اينکه برخي از جمله امريکايي‌ها در تلاشند با تحريف تاريخ، آغاز خصومت امريکا با ايران را به تسخير لانه جاسوسي ربط دهند، خاطرنشان کردند: امريکايي‌ها از ابتداي روابط با ايران، با طرح هاي به ظاهر دوستانه، باطناً با ملت ايران دشمني مي کردند که اين دشمني با کودتاي 28 مرداد علني شد و اين مقطع آغاز خصومت علني امريکا با ايران است.

ايشان کودتاي مرداد 1332 را موجب آگاهي بيشتر ملت خواندند و افزودند: ده سال بعد در سال 1342 که مبارزات اسلامي و مردمي شروع شد، امام خميني با درک موضع حقيقي و قلبي مردم، اين واقعيت را بيان کردند که امروز در اذهان ملت ايران هيچ فردي منفورتر از رئيس جمهور امريکا نيست.

حضرت آيت الله خامنه اي با بيان اين واقعيت که امريکا از آن روز تا امروز هيچ تغييري نکرده است، گفتند: همان شرارت، همان گرگ صفتي، همان تلاش براي ايجاد ديکتاتوري بين المللي و همان سلطه طلبيِ بي حد، امروز نيز در امريکا وجود دارد البته با وحشي گري و وقاحت بيشتر.

ايشان با يادآوري فشار و خفقان حاکم بر ايران در دوران رژيم ديکتاتوري وابسته به امريکا گفتند: انقلاب اسلامي اساساً عليه امريکا و آن رژيم وابسته بود و عامه مردم به رهبري امام خميني، بساط پادشاهي فاسد و وابسته را جمع کردند و جمهوري اسلامي را بر سر کار آوردند.

رهبر انقلاب با يادآوري برخي اقدامات امريکايي‌ها در 41 سال گذشته از جمله تهديد، کودتا، تحريم، تحريک قوميتها، تجزيه طلبي، آشوب طلبي، محاصره اقتصادي، نفوذ و روشهاي ديگر تأکيد کردند: آنها در اين مدت هرچه بلد بودند و مي توانستند عليه نهادهاي برخاسته از انقلاب به‌ويژه اصل جمهوري اسلامي توطئه و اقدام کردند که البته ما هم در مقابل هر کاري توانستيم کرديم و در موارد زيادي حريف را به گوشه رينگ برديم.حضرت آيت الله خامنه اي «سد کردن راه نفوذ مجدد سياسي و تسلط دوباره امريکايي‌ها بر ايران» را مهمترين پاسخ جمهوري اسلامي در مقابل توطئه هاي حاکمان واشنگتن برشمردند و تأکيد کردند: منع مکرر مذاکره با امريکا يکي از ابزارهاي مهم بستن راه ورود آنان به ايران عزيز است.

ايشان مخالفت جمهوري اسلامي با امريکايي‌ها را داراي منطقي مستحکم خواندند و افزودند: اين روش عقلاني، راه نفوذ مجدد امريکايي‌ها را مي بندد، ابهت حقيقي و اقتدار ايران را به جهانيان ثابت مي کند و ابهت پوشالي طرف مقابل را در دنيا فرو مي ريزد.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تکبر و خوي استکباري امريکا خاطرنشان کردند: امريکايي‌ها که براي مذاکره با سران کشورها بر سر آنها منت مي گذارند، سالهاست براي گفتگو با مقامات ايران اصرار مي کنند اما جمهوري اسلامي امتناع مي کند که تحمل اين مسئله براي دشمنان ملت خيلي سخت است، زيرا به جهانيان ثابت مي کند در دنيا حکومتي وجود دارد که قدرت غاصبانه و ديکتاتوري بين المللي امريکا را قبول ندارد و زير بار حرف زور نمي رود.

رهبر انقلاب مذاکره با امريکا را حقيقتاً بي نتيجه برشمردند و تأکيد کردند: برخي که مذاکره با امريکا را حلّال مشکلات مي دانند، صددرصد اشتباه مي کنند و هيچ نتيجه اي از گفتگو با امريکايي ها حاصل نخواهد شد، چرا که آنها يقيناً و قطعاً هيچ امتيازي نخواهند داد.

ايشان در همين زمينه اين واقعيت را يادآوري کردند که طرف مقابل، نشستن مقامات ايراني پشت ميز مذاکره را به معناي به زانو درآوردن جمهوري اسلامي مي داند و از اصرار بر مذاکره اين هدف را دارد که به جهانيان بگويد فشار حداکثري و تحريم ها سرانجام نتيجه داد و ايراني ها به زانو درآمدند.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اگر مسئولان جمهوري اسلامي ساده لوحي مي کردند و به مذاکره مي رفتند، از فشارها و تحريم ها هيچ چيزي کم نمي شد، بلکه راه براي طرح رسمي توقعات و تحميل هاي جديد امريکايي ها باز مي شد.

رهبر انقلاب با اشاره به تلاشهاي بي نتيجه امريکا براي حذف يا محدود کردن قدرت دفاع موشکي ايران افزودند: امروز به فضل الهي و همت جوانان ميهن، داراي موشکهاي دقيق با بُرد دو هزار کيلومتر هستيم که مي تواند به هر هدفي با خطاي فقط يک متر اصابت کند.

ايشان گفتند: اگر به مذاکره مي رفتيم، امريکايي هاي متوقع پاي موشکها را به ميان مي کشيدند و مثلاً مي گفتند بايد موشکهاي ايران حداکثر 150 کيلومتر بُرد داشته باشد که اگر مسئولان ما اين را مي پذيرفتند، پدر کشور در مي آمد و اگر نمي پذيرفتند همين آش و همين کاسه تکرار مي شد.

حضرت آيت الله خامنه اي تجربه هايي نظير مذاکرات بي نتيجه کوبا و کره شمالي با امريکا را درس آموز خواندند و گفتند: مسئولان امريکا و کره شمالي متقابلاً قربان صدقه يکديگر هم رفتند اما در نهايت امريکايي‌ها براساس روال خود در مذاکرات، يک ذره از تحريم ها کم نکردند و هيچ امتيازي ندادند.

   گفتند: رئيس جمهور فرانسه يک ملاقات با ترامپ را حلّال همه مشکلات ايران دانسته بود که بايد بگوييم اين شخص يا خيلي ساده است و يا همدست امريکايي‌ها است.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: اخيراً نيز با اين که مي دانستم نمي‌شود، اما براي امتحان و به منظور روشن شدن موضوع براي همگان، گفتم با وجود خطايي که امريکايي‌ها با خروج از برجام مرتکب شدند، اگر همه تحريم ها را بردارند، مي توانند در مجموعه برجام شرکت کنند اگرچه مي‌دانستم که قبول نمي کنند و به همين صورت هم شد.

   ايشان با طرح اين سؤال که حدّ توقف خواسته ها و توقعات امريکا از ايران کجا است، گفتند: آنها فعلاً مي گويند در منطقه فعال نباشيد، به جبهه مقاومت کمک نکنيد، در برخي کشورها حضور نداشته باشيد و توان دفاعي و توليد موشک خود را متوقف کنيد و بعد از اين خواسته‌ها خواهند گفت از قوانين و حدود ديني دست برداريد و بر موضوع حجاب اسلامي نيز تأکيد نکنيد، بنابراين خواسته‌هاي امريکا هيچگاه تمامي ندارد.رهبر انقلاب اسلامي افزودند: من چند سال قبل در ديدار با مسئولان در همين حسينيه گفتم آنجايي که امريکا متوقف خواهد شد و ديگر توقع جديدي مطرح نخواهد کرد، کجاست؟ توقعات امريکا حدّ يقف ندارد.حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اينکه امريکايي‌ها به دنبال بازگرداندن ايران به شرايط پيش از انقلاب هستند، تأکيد کردند: انقلاب اسلامي محکم تر از اين حرف ها است و اراده پولادين و عزم راسخ جمهوري اسلامي هيچگاه اجازه نخواهد داد که امريکا با چنين ترفندهايي بار ديگر به ايران بازگردد.

ايشان در ادامه سخنان خود به مسائل داخلي کشور و موضوع رونق توليد اشاره کردند و گفتند: هشت ماه از اعلام شعار سال گذشت. البته در اين هشت ماه برخي کارهاي خوب انجام گرفته است اما بخش هايي هم وجود دارند که همچنان به کار و تلاش بيشتر نياز دارند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اينکه کليد حل مشکلات اقتصادي کشور در گرو رونق توليد است، افزودند: من اقتصاددان نيستم اما اقتصاددانها به‌صورت اجماعي، در سخنان و اظهارنظرهاي خود شعار سال را تأييد کردند زيرا اشتغال، ثروت ملي، رفاه عمومي و حتي پيشرفت علمي به‌واسطه رونق توليد به‌وجود مي آيد.حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: کاهش فشار به مردم و حل مشکلاتي همچون گراني، تورم و کم ارزش شدن پول ملي تنها با اهتمام به موضوع توليد ملي امکان پذير خواهد بود.ايشان با اشاره به سخنان چندي پيش وزير صنعت مبني بر اينکه هر جا يک واحد صنعتي در آستانه تعطيلي قرار بگيرد، به کمک آن مي رويم، گفتند: اين سخنان، عالي و خرسند کننده است و حالا بايد پاي اين قول بايستند و ديگر مسئولان نيز همين‌گونه عمل کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي با انتقاد از رويکرد «منتظر خارجي‌ها ماندن» گفتند: يک مدت معطل برجام بوديم، يک مدت ديگر هم معطل دستور رئيس جمهور امريکا براي تمديد مهلت‌هاي سه‌ماهه‌اي بوديم که متأسفانه در برجام گذاشته‌اند، و يک مدت هم معطل بمانيم براي رئيس‌جمهور فرانسه و برنامه هاي فرانسوي‌ها، در حالي که اين انتظارها، سرمايه گذار و فعال اقتصادي را دچار بلاتکليفي مي کند و کشور را به رکود و عقب‌ماندگي مي کشاند.

ايشان تأکيد کردند: اين انتظارها را رها کنيد. البته نمي گويم رابطه ها را قطع کنيد بلکه مي‌گويم به خارجي ها دل نبنديد و فقط به داخل دل ببنديد.حضرت آيت الله خامنه اي به سخنان يکي از استانداران درباره انعقاد 90 هزار ميليارد تومان قرارداد در استان طي چند ماه اشاره کردند و گفتند: اين نشان دهنده بخش کوچکي از ظرفيتهاي بي شمار استانها است که بايد برروي همين ظرفيتها متمرکز شد و آنها را پيگيري کرد.

ايشان يکي ديگر از راههاي رونق توليد را جلوگيري از واردات کالاهاي داراي توليد داخل دانستند و افزودند: عده اي هستند که حيات و ثروت بادآورده‌شان وابسته به واردات است اما واردات زائد و بي رويه موجب ورشکستگي توليد داخل و بيکار ماندن جوانان خواهد شد، بنابراين علاج واقعي مشکلات اين است که دولت و مجلس، براي عملياتي و اجرايي شدن سياستهاي صحيح ابلاغي، برنامه ريزي کنند.حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از سخنانشان، با تمجيد از خصوصيات نسل جوان از جمله انگيزه، انرژي و آمادگي براي انجام دادن وظايف گفتند: کشور به معناي حقيقي کلمه به اين نسل احتياج دارد چرا که اين جوانان متدين هستند که با احساس مسئوليت و در صراط مستقيم ايران را مي سازند و به پيش خواهند برد.

ايشان با انتقاد مجدد از موضوع محدود کردن نسل افزودند: آثار چنين اقدامات خطرناکي دو دهه بعد آشکار خواهد شد که ايران ديگر از نسل جوان متراکم برخوردار نيست.رهبر انقلاب با اشاره به قول مسئولان براي برطرف کردن مشکلات موجود و مقابله با تحديد نسل تأکيد کردند: اين موضوع بايد با جديت دنبال شود.

حضرت آيت الله خامنه اي در پايان سخنان خود گفتند: ظرفيت هاي کشور بسيار زياد است و جمهوري اسلامي به حول و قوه الهي و به کوري چشم آنهايي که نمي توانند ببينند، از همه مشکلات، سرافراز بيرون خواهد رفت.