دریا نیوزرئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور: دانشگاه مذاهب اسلامی بهترین مدل دانشگاهی برای حفظ وحدت جامعه اسلامی است

، 10:40   /   کد خبر: 35024   /   تعداد بازدید: 223


دریانیوز: رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور گفت: 27 سال است که دانشگاه مذاهب با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تاسیس شده و فعالیت می‌کند.
کتر محمدحسین مختاری اظهار کرد: تقویت بنیه تقریبی بین جامعه اسلامی و جلوگیری از رشد، بروز و ظهور اندیشه‌های افراطی در جامعه از جمله اهداف دانشگاه مذاهب اسلامی است.مختاری اظهارداشت: زمانی که سه سال پیش این مسوولیت را برعهده گرفتم سه دانشگاه مذاهب در کشور وجود داشت که ظریف‌ترین آن دانشگاه مذاهب اسلامی در استان هرمزگان بود و اکنون هشت استان دارای این دانشگاه هستند. وی ادامه‌داد: در این استان دانشگاهی تاسیس شده‌بود بدون اینکه برای آن ساختمانی ساخته‌شود و بیشترین وقت ما در هرمزگان برای رفاه دانشجویان صرف شده‌است. مختاری عنوان‌کرد: زمانی که دکتر علی‌آبادی مسوولیت دانشگاه مذاهب اسلامی استان را برعهده گرفت تلاش شد و زمینی برای این دانشگاه اختصاص یافت و اکنون به دنبال کارهای قانونی ساخت دانشگاه هستیم. وی خاطرنشان‌کرد: استان هرمزگان می‌تواند قطب آکادمیک برای جذب دانشجو باشد و دانشجویان بین‌المللی را در این مرکز جذب نماییم و حتی واحدی را در جزیره آزاد قشم تاسیس نماییم تا این دانشجویان به راحتی در آن تحصیل نمایند.

این مسوول خطاب به نمایندگان مجلس اظهارداشت: در استان برای احداث دانشگاه با مشکلاتی مواجه هستیم و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با ارتباطی که با وزارت علوم دارند این موانع را برطرف نمایند.وی عنوان‌کرد: ما اکنون با بیش از سی دانشگاه معتبر در جهان تفاهم‌نامه امضاء کرده‌ایم که این می‌تواند زمینه‌ای برای جهانی شدن این دانشگاه باشد چرا که دانشگاه مذاهب این ظرفیت را دارد. وی در پایان گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی یک دانشگاه برای جلوگیری از فتنه‌هایی است که هر روز از سوی استکبار جهانی بر جامعه اسلامی وارد می‌شود و این دانشگاه بهترین مدل دانشگاهی برای حفظ وحدت بین جامعه اسلامی است.در ادامه نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: وضعیت فعلی دانشگاه مذاهب اسلامی در استان زیبنده هرمزگان نیست و باید مسوولان برای برطرف کردن مشکلات آن اقدام نمایند.

حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده اظهارداشت: رهبر انقلاب بیانیه گام دوم انقلاب را براساس تمدن نوین اسلامی پایه‌گذاری کرده‌اند.حجت‌الاسلام عبادی‌زاده عنوان‌کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی بالاترین سهم در تمدن‌سازی را در بین دانشگاه‌ها دارا می‌باشد و باید تلاش کند فکر تمدن‌سازی را در بین مخاطبین خود فراگیر کند.وی خاطرنشان‌کرد: فکر تمدن‌سازی باید در بین نخبگان و فرهیختگان چه اهل سنت و چه شیعه ایجاد شود و دانشگاه مذاهب اسلامی در این راه می‌تواند نقش پررنگی را ایفا نماید و تا زمانی که این کار در نخبگان ایجاد نشود موفقیتی حاصل نمی‌شود.


 امام جمعه بندرعباس ادامه‌داد: امروز تمام جهان استکبار در مقابل جهان اسلام قرار گرفته‌است به همین دلیل تحقق تمدن اسلامی برای ما واجب و ضروری است.وی اظهارداشت: باید در جامعه اسلامی تعامل مدرسه‌ای شکل گیرد به طوری که اساتیدی از اهل سنت در مدارس شیعه و اساتیدی از شیعه در مدارس اهل سنت بروند و افکار و عقاید را بدون واسطه و مستقیم با هم آشنا کنند تا نگاه شیعه و سنی به هم عوض شود چرا که در فقه ما حدود هشتاد درصد با هم مشترک هستیم.حجت‌الاسلام عبادی‌زاده اضافه‌کرد: این کار در دانشگاه مذاهب اسلامی در حال انجام است و دانشجویان شیعه و سنی در کنار هم قرار گرفته و با هم تعامل و گفتگو می‌کنند و با تحقیق، وحدت واقعی بوجود می‌آید و نگاه تمدن‌ساز و وحدت‌ساز از این مکان علمی محقق می‌شود. وی به استان هرمزگان اشاره و عنوان‌کرد: مردم استان هرمزگان چه شیعه و چه سنی از دیرباز در کنار هم زندگی کرده و مراودات خانوادگی دارند و این وحدت در استان وجود دارد. امام جمعه بندرعباس در پایان گفت: موانع داخلی در کشور از جمله عالمان متعصب و عوام جاهل وجود دارد که باعث می‌شود این وحدت خدشه‌دار شود که باید آنها را به حاشیه برانیم تا مسیر وحدت اسلامی محقق شود.