دریا نیوزفرمانده نیروی انتظامی بندرخمیر : فرد معتاد، بیمار اجتماعی است

، 08:46   /   کد خبر: 34991   /   تعداد بازدید: 273


دریانیوز:  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرخمیر در جلسه هم اندیشی انتظامی با شوراهایی اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان بیان داشت : در خصوص مبارزه با مواد مخدر و همچنین برخورد با افراد معتاد در جامعه، یک فرد معتاد، بیمار اجتماعی است و قرار نیست با قوه قهریه با آن برخورد کرد بلکه باید با فرهنگ سازی درست نسبت به کاهش این افراد در جامعه تلاش کنیم.


 علی بخشی مواد مخدر را پديده اجتماعي پيچيده ای دانست و افزود: ما باید نگاه همه جانبه به طرح مبارزه با مواد مخدر داشته باشيم و رفتار کليشه اي و غير علمی نمی تواند بر اين پديده تاثيرگذار باشد.وی ادامه داد: کارشناسان آموزشی مجربی، در زمینه پیشگیری از اعتیاد، طلاق و ... در سطح استان وجود دارند و نیروی انتظامی شهرستان آمادگی دارد هر گونه دوره های آموزشی و پیشگیری را با همکاری دهیاران فراهم سازند.این مسئول به بحث امنیت در روستاها اشاره و گفت:مهمترین وظیفه نیروی انتظامی امنیت شهر و روستاها است و در این راستا شوراها و دهیاران می توانند با همکاری نیروی انتظامی افراد مزاحم در روستاها را شناسایی کنند و در زمینه امنیت و آرامش در روستا کمک زیادی داشته باشند.وی ادامه داد: پارک اتومبیل یا موتورسیکلت بیرون از منزل، باز گذاشتن درب منازل در هنگام شب و ... از جمله مواردی است که در روستاها زیاد دیده می شود که باید افراد در این زمینه رعایت نکات ایمنی را در نظر داشته باشند.


  سرهنگ علی بخشی عنوان کرد: با توجه به تجارب بنده، استان هرمزگان بویژه غرب استان در حوزه امنیت از وضعیت مطلوبی برخوردار است و این مدیون ایمان و تقوا و فرهنگ خوب مردم این منطقه است.وی در ادامه گفت: تقویت چارت سازمانی پاسگاه کهورستان از جمله موضوعاتی است که آن را دنبال می کنیم و امیدواریم در سال های آینده آن را اجرایی کنیم.


  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرخمیر همچنین خواستار برگزاری جلسات فصلی با شوراهای اسلامی و دهیاران جهت بررسی و حل سریعتر مشکلات روستائیان شد.در ادامه این جلسه ابراهیم پرواز ضمن تقدیر و تشکر از خدمات نیروهای خدوم انتظامی تشکر کرد و گفت: نیروی انتظامی مهمترین پشتوانه امنیتی روستاهای شهرستان خمیر می باشد.بخشدار بخش مرکزی بندر خمیر گفت: صالح منصوری نژاد رییس شورای بخش مرکزی شهرستان بندرخمیر نیز خواهان ایجاد پاسگاه در منطقه کشار شد و اظهار کرد: با توجه به حجم کاری و گستردگی منطقه کهورستان تاسیس پاسگاه انتظامی در منطقه کشار ضروری است و قطعا امنیت پایداری در این منطقه تامین خواهد شد. وی همچنین با بیان موقعیت و جمعیت روستاهای تحت پوشش این پاسگاه، بیان کرد: با توجه به افزایش جمعیت این منطقه نیاز است پاسگاه کهورستان برای ارائه خدمات بیشتر ارتقا یابد.


  جمع آوری اتباع بیگانه غیرمجاز ، آموزش جامع پیشگیری از اعتیاد توسط پلیس و مشارکت شوراها و دهیاران با نیروی انتظامی در این زمینه  از دیگر موضوعاتی بود که رئیس شورای بخش مرکزی بندرخمیر به آن اشاره کرد.در این نشست برخی از دهیاران به مشکلات روستاهای خود در زمینه های فوق اشاره کردند.