دریا نیوزتشريح علل کندي روند بازگشايي معابر در محله چاهستاني هاي بندرعباس

دریانیوز: معاون بازآفريني شهري و مسکن اداره کل راه وشهرسازي هرمزگان به تشريح دلايل کندي روند بازگشايي معابر در محله چاهستاني هاي بندرعباس پرداخت.

، 08:18   /   کد خبر: 34985   /   تعداد بازدید: 403


دریانیوز: معاون بازآفريني شهري و مسکن اداره کل راه وشهرسازي هرمزگان به تشريح دلايل کندي روند بازگشايي معابر در محله چاهستاني هاي بندرعباس پرداخت.

داوود غلامي از عدم توافق با مالک دو پلاک در مسير اجراي طرح و احداث ديوار حائل بتني به عنوان مهمترين دلايل کندي روند اجراي طرح بازگشايي بلوار24متري و تکميل نشدن آن نام برد.غلامي گفت: متاسفانه هنوز با مالک اين دو ملک نتوانستيم به توافق برسيم که ماشين آلات راهسازي نمي توانند کار کنند وبدليل ارتعاشات و.... احتمال ريزش اين خانه ها وجود دارد و به همين دليل بخشي از پروژه متوقف شده است.

وي اظهار داشت : البته اين موضوع را از طريق شوراي تامين شهرستان و دادگستري نيز پيگيريم و همچنان در حال رايزني با مالکان اين دو ملک هستيم و حاضريم خانه يا زمين معوض به آنها واگذار کنيم.معاون بازآفريني شهري و مسکن اداره کل راه وشهرسازي هرمزگان مدعي شد در صورت توافق با اين دو مالک که خانه شان لبه پرتگاه است و خطر ريزش وجود دارد، پروژه ده روزه تکميل مي شود و اين بلوار 24متري که درحال حاضر 500متر از هزارمتر آن اجرا شده است به شهرک امام رضا(ع) متصل مي شود.غلامي گفت: در اين بلوار 152 خانه تملک شده است.به گفته غلامي 16 ملک ديگر در ضلع جنوبي بلوار قرار دارند که در کاربري فضاي سبز قرار گرفته اند و درحال مذاکره براي توافق با صاحبان اين املاک هستيم .

معاون بازآفريني شهري و مسکن اداره کل راه وشهرسازي هرمزگان گفت: اراضي موسوم به 2.4 هکتاري و بخشي از اراضي در شهرک پيامبراعظم(ع) در اختيار شهرداري قرار گرفت تا براي توافقات با مالکان املاک در مسير بازگشايي معابر مورد استفاده قرار گيرد. وي افزود: البته بخشي از اراضي واگذاري در شهرک پيامبراعظم(ص) با معارض مواجه شده است و در حال پيگيري براي رفع اين مشکل از طريق دستگاه قضايي و.... هستيم. غلامي در خصوص مشکلات اهالي براي اخذ سند و گران شدن قيمت سند علي رغم اينکه اعلام شده بود، واگذاري سند در اين محله رايگان مي باشد، نيز گفت: به مالکان املاکي که اصول شهرسازي و معماري را رعايت کنند و عقب نشيني هاي لازم را انجام دهند، سند مالکيت طبق روال گذشته باقيمت دولتي اعطاء خواهد شد.معاون بازآفريني شهري و مسکن اداره کل راه وشهرسازي هرمزگان عدم پرداخت خسارت به املاکي که به هر ميزان با آنها توافق شده است را رد کرد و گفت: کساني که با چنين مشکلي مواجهند به اداره کل راه وشهرسازي مراجعه کنند.

وي در خصوص اتصال بلوار 20متري شمالي به اتوبان شهيد رجايي بندرعباس نيز گفت: اين موضوع بايستي در کميسيون ماده 5 ماده بررسي شود. وي اظهار داشت :هرمزگان استان پيشرو در اجراي بازآفريني محلات مي باشد که استاندار هرمزگان بر رفع مشکلات محلات حاشيه اي و بافت هاي فرسوده و بازگشايي معابر تاکيد دارد.معاون بازآفريني شهري و مسکن اداره کل راه وشهرسازي هرمزگان گفت: به ساکنان بافت هاي فرسوده تسهيلات نوسازي و بهسازي به مبلغ 60ميليون تومان به ازاي هر واحد توسط بانک عامل پرداخت خواهد شد و از تخفيفات 90درصدي پروانه ساختماني نيز بهره مند مي شوند.