دریا نیوزبازار سياه سرويس مدارس

، 09:09   /   کد خبر: 34932   /   تعداد بازدید: 172


دریانیوز: بی تدبیری متولیان در ساماندهی سرویس مدارس باعث شد که بازار سیاه در این بخش اتفاق بیفتند.شرایط آنقدر بر والدین سخت گذشت و برای رفت و آمد فرزندان شان با مشکل مواجه شدند که برخلاف سال های گذشته که در مرداد و شهریور قرارداد سرویس مدرسه را با شرکت های مربوطه منعقد می کردند و خیالشان برای ایاب و ذهاب فرزندان شان راحت می شد، اما امسال حتی در مهر ماه این مشکل حل نشد و در روز های اول بازگشایی مدارس مجبور شدند خودشان فرزندشان را به مدرسه برسانند یا از دربستی، آژانس و... استفاده کنند و برخی دانش آموزان هم در چند روز اول غیبت داشتند و نتوانستند به مدرسه بروند.

وضعیت بلاتکلیفی فقط منحصر به والدین نبود و شرکت ها و رانندگان سرویس مدرسه نیز در بلاتکلیفی ماندند و نتوانستند برنامه ریزی کنند و همین موضوع باعث شد که تعدادی از رانندگان سرویس مدارس از شرکت ها خارج شدند و این در حالی بود که از هفته ها قبل شرکت ها برای جذب راننده اطلاع رسانی کرده بودند که وضعیت موجود باعث شد تعدادی از رانندگانی هم که در سال های گذشته با شرکت های سرویس مدارس همکاری داشتند، از شرکت ها خارج شوند، و برخی از آنها بصورت آزاد با والدین برای بردن دانش آموزان به مدرسه توافق کردند که البته این شیوه برای آنها راحت تر بود. زیرا هم کرایه ها را نقدی می گیرند و هم حق کمیسیون به شرکت ها نمی دهند و هم برای آرم و علایم و سوء پیشینه و... هزینه ای پرداخت نمی کنند و از امر و نهی های شرکت ها و ناظران رهایی می یابند و از آن طرف اگر مشکلی پیش آید، والدین نمی توانند به جایی منعکس کنند.

والدین هم که از گرفتن سرویس مدرسه از شرکت ها ناامید شدند و به آنها گفته شد سرویس ندارند، مجبور شدند به سرویس های غیرمجاز پناه ببرند که ایمنی و امنیت لازم را ندارند. از طرفی دیگر متولیان سرویس مدارس هم یکدیگر را در این چالش مقصر جلوه می دادند و هرکدام خود را مبرا از هر تقصیری اعلام کردند و به مشکلات هزاران ولی دانش آموز که بلاتکلیف ماندند، توجهی نکردند. این بی تفاوتی متولیان مربوطه باعث شد در حوزه سرویس مدارس بازار سیاه درست شود و از یک طرف با شرایط پیش آمده بسیاری از والدین مجبورشدند هزینه بیشتری را پرداخت کنند و رانندگان هم هرنرخی را خواستند و حتی بیشتر از نرخ مصوب شورای شهر برای سرویس مدارس از والدین مطالبه کردند و والدین با شرایط پیش آمده، حاضر شدند این مبالغ را بپردازند. حال که سه هفته از بازگشایی مدارس می گذرد، همچنان بسیاری از والدین دغدغه سرویس مدرسه را دارند و عزم واقعی هم برای رفع این مشکل دیده نمی شود و مسئولان توپ مسئولیت را در زمین همدیگر پاس می دهند.

علی زارعی/دریا

 

علی زارعی