دریا نیوزگرانی بلیت اتوبوس بندرعباس- شلمچه

، 11:22   /   کد خبر: 34925   /   تعداد بازدید: 325


دریا نیوز: فروش بلیت مسیر بندرعباس تا مرز شلمچه برای زائرین کربلا به گونه ای افزایش یافته است که ناوگان حمل و نقل کشوری چنین تعرفه‌ای را به چشم ندیده بود.
به گزارش فارس، با شدت گرفتن ایاب و ذهاب زائرین کربلای حسینی و افزایش درخواست وسیله نقلیه عمومی، سودجویان را به معرکه کشانده است.بنا بر این گزارش، تعرفه بلیت ناوگان حمل و نقل زمینی(اتوبوس) از مبداء بندرعباس به مرز شلمچه از سه روز گذشته تا کنون با مبالغ ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان توسط تعاونی‌های عامل به فروش گذاشته شده است در صورتی که در اولین روزهای  اعزام  زائرین حداکثر مبلغ آن ۷۵ هزار تومان در سایت‌های رسمی کشور اعلام شده بود.
    در شرایطی که دشمن به دنبال از بین بردن نام اربعین بوده و با صحنه سازی‌های از پیش تعیین شده با هدف کاهش حضور آحاد ملت در این مسیر حسینی دست به اقدامات بزرگی زده‌است که نمونه آن تفرقه بین ایران و عراق و آتش زدن کنسولگری ایران در کشور  دوست و همسایه بوده است آیا افزایش بدون توجیه کرایه مسیرهای مرزی آتش افروختن در آسیباب دشمن نخواهد بود؟
 نکته ای که بیشتر قابل تامل است، هیچ گونه تعرفه رسمی با مهر سازمان‌های ناظر در محل  عرضه  بلیت‌ها نصب نشده‌است و گویا مسوولان یک فصل زودتر به خواب زمستانه رفته‌اند.به گفته یکی از شهروندان پایانه بار و حمل مسافر شهرستان بندرعباس نه‌تنها امکانات در خور و شأن مسافران را فراهم نکرده است بلکه حتی سرویس بهداشتی مناسبی نیز ندارد.
   یکی از زائرین کربلای حسینی نیز اظهار داشت: چندین پایانه حمل بار و مسافر را در کشور دیده ام اما متاسفانه پایانه شهرستان بندرعباس با وجود درآمدزایی بالا و قرار گیری در منطقه ای استراتژیک هنوز نتوانسته میزان رضایت مندی مسافران را به دست بیاورد.وی میزان افزایش تعرفه‌ها را عدم نظارت مسوولین دانست و افزود: هر جایی که مسوولین خود را به خواب زده‌اند و نظارتشان کم شده  است پای دلالان و سودجودیان باز  شده است که این سودجویی به ضرر عموم مردم تمام می‌شود.
     یکی از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی نیز در این مورد گفت: بیش از ۱۵ سال است که از پایانه بار و مسافر شهرستان بندرعباس در مسیرهای مختلف کشور فعالیت دارم و دغدغه همکاران و مسافران برخورداری این پایانه از امکانات و رفاه عمومی است.
  وی گفت: بیش از ۵ سال است که  جایگاه سرویس بهداشتی مناسب و همچنین ساختمان تعاونی‌ها ساخته نشده و هم اکنون نیز با توجه به جانمایی مکان هیچ‌گونه پیشرفت فیزیکی حاصل نشده است.