دریا نیوزچرا از عنوان شهید وحشت دارند؟

، 10:43   /   کد خبر: 34898   /   تعداد بازدید: 185


دریانیوز: چه کسانی و با چه هدفی به دنبال اجرای پروژه شهیدزدایی در کشور هستند؟
چرا برخی ها در این سال‌ها تلاش کرده اند و می خواهند نام و  فرهنگ شهید را حتی از کتاب های درسی حذف کنند و از مدتی قبل هم نام شهید را از تابلوهای کوچه ها و خیابان های برخی شهرهای کشور و از جمله پایتخت حذف کردند که با واکنش های زیادی مواجه شد. اما براستی چرا بعضی حتی از کلمه شهید وحشت دارند که تحمل ندارند این کلمه را ببینند وبشنوند ومگر در دل این کلمه مقدس که در قرآن بارها آمده است، چه چیزی نهفته است؟ مگر شهید حذف شدنی است که می خواهند حذفش کنند؟ چرا تلاش می کنند فرهنگ شهید وشهادت و آرمان های شهدا که همان ایثارگری، ازجان گذشتگی و جهادگری است، در جامعه ساری و جاری نباشد؟ البته تلاش های شان هم بی اثر نبوده است و به همین دلیل شاهد بروز مشکلاتی در کشور هستیم واگر مدیران و مسئولان فرهنگ ایثارگری و جهادگری در عمل و رفتارشان داشتند و به وظیفه شان وفراتر از آن هم عمل می کردند، وضعیت به گونه ای دیگر رقم می خورد و بسیاری از مشکلات برطرف می شد.

اگر نمایندگان مجلس و اعضای شورا چنین فرهنگی را در مسئولیتی که پذیرفته اند مدنظر داشتند، آنگاه به رفع مشکلات مردم توجه می کردند و منافع مردم را بر منافع شخصی ارجح می دانستند و بسیاری از مشکلات برطرف شده بود و غول فقر و محرومیت تا این اندازه در جامعه رخنه نمی کرد و مسئولان نیز به پابرهنگان و محرومان مورد تاکید مقام معظم رهبری و امام راحل(ره) توجه داشتند که اینقدر درد نکشند و برای مسکن، شغل، درمان، امکانات اولیه زندگی، تحصیل و... با مشکل مواجه نباشند. اگر این فرهنگ در جامعه جاری و ساری بود، مدیران به مناطق محروم روستایی و حاشیه ای می رفتند تا محرومیت ها را ببینند و برای رفع آنها تلاش کنند. می رفتند و می دیدند که خانواده هایی بدون کولر، یخچال، تلویزیون، امکانات تحصیل برای فرزندان شان و با بیماری و... چگونه دست و پنجه نرم می کنند وگاهی به همین دلیل نیز جان شان را هم از دست می دهند. باران که می بارد، خانواده های ساکن در خانه های فرسوده عزادارند که آب از سقف خانه ها و کوچه ها وارد خانه می شود و سقف ودیوار خانه ی شان تخریب می شود و امنیتی برای استراحت و خوابیدن در این خانه ها ندارند و از آن طرف حتی بعد از انعکاس مشکلات شان، گامی برای رفع آنها برداشته نمی شود.اگر فرهنگ ایثارگری و جهادی و عمل به وظیفه در جامعه بود، استانی مانند هرمزگان با این میزان درآمد، در راس هرم محرومیت کشور قرار نداشت که بسیاری از بومیان این دیار با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و از مسئولان ناامید شده اند و حتی جامعه تحت پوشش نهادهای حمایتی نیز با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

این وضعیت نشان می دهد جامعه مان تشنه فرهنگ شهادت و ایثارگری است تا بتواند بر مشکلات فائق آید و درمانی غیر از این هم وجود ندارد؛ وگرنه با داشتن علم وقدرت و ثروت به تنهایی نمی توان مشکلات را برطرف نمود. وقتی مدیرانی فقط بخواهند به هرقیمتی به میز مدیریت بچسبند وآسانسوری و بازهم به هر قیمتی پرش داشته باشند و برایشان مهم نیست چه بر سر مردم می آید، نمی توان امیدی به رفع مشکلات ریز ودرشت داشت و بایستی جهت تحقق این مهم، فرهنگ شهادت، ایثار وجهادگری بیش از پیش در جامعه رونق یابد واین فرهنگ در جامعه نهادینه شود که اگر نشود، مشکلات همچنان باقی خواهند ماند. از طرفی دیگر در استانی مانند هرمزگان که رزمندگانش در دریا، زمین وهوا در مرزهای کشور پاسداری کرده و می کنند، نیاز است که به احداث باغ موزه دفاع مقدس، یادمان شهدای ایرباس و... نیز توجه بیشتری شود و حداقل امسال که قرار است کنگره1500 شهید استان برگزار شود، به این حوزه توجه بیشتری شود تا فرهنگ شهید و شهادت و ایثارگری بیشتر مورد توجه قرار گیرد و فرزندان مان هم بیشتر با این حوزه آشنا شوند.