دریا نیوزرئیس دانشگاه آزاد هرمزگان تاکید کرد: اجرای رویکرد دریامحور در واحدهای دانشگاهی هرمزگان

، 08:54   /   کد خبر: 34817   /   تعداد بازدید: 195


  دریانیوز سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: مأموریت این دانشگاه فعالیت‌های دریامحور تعیین‌شده است، واحدهای این دانشگاه باید با استفاده از ظرفیت اعضای هیئت‌علمی توانمند خود در حوزه شیلات، محیط‌زیست و علوم دریایی اثربخش واقع شوند.
  به گزارش آنا، احسان کامرانی در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان که با حضور روسای واحدها و مراکز دانشگاهی این استان در واحد بندرعباس برگزار شد، ظرفیت‌های استان هرمزگان را در بخش‌های صنعتی، كشاورزی، شیلات، تجاری و گردشگری طلایی دانست و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید در راستای رفع مشکلات جامعه از این ظرفیت‌های بزرگ در راستای اشتغال و سرمایه‌گذاری استفاده کند.
  رئیس واحد بندرعباس عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از مردم و برای مردم است و باید بتواند به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه آموزشی در کشور توقع و نیازهای جامعه را رفع و رضایتمندی مردم فراهم سازد که این مهم فقط با ورود دانشگاه به بطن جامعه امکان‌پذیر می‌شود.
 وی با اشاره به اینکه متأسفانه ۸۵ درصد بهره‌برداری از ظرفیت دریا مغفول مانده است، گفت: از آنجایی که مأموریت این دانشگاه فعالیت‌های دریا محور تعیین‌شده است، واحدهای این دانشگاه باید با استفاده از ظرفیت اعضای هیئت‌علمی توانمند خود در حوزه شیلات، محیط‌زیست و علوم دریایی اثربخش واقع شوند و با رعایت استانداردهای لازم در راستای بهره‌برداری اصولی و منطقی از ظرفیت دریا بتوانند در این حوزه فعالیت‌های چشمگیری مانند کشورهای توسعه‌یافته انجام دهند.
  کامرانی ایجاد نظم سازمانی و رعایت انضباط مالی را در دانشگاه از دیگر مسائل مهم ارزیابی کرد و افزود: مدیریت دقیق در حوزه‌های مختلف و تلاش در جهت کاهش هزینه‌های دانشگاه از دیگر موارد حیاتی است که باید به آن توجه ویژه شود تا در کنار آن آسیبی به کارایی و انگیزه کارکنان و اعضای هیئت‌علمی وارد نشود.
  وی حفظ کرامت انسانی و رعایت اخلاق اسلامی در دانشگاه را از موارد مهم دانست و تصریح کرد: دانشگاهیان باید در امر خدمت‌رسانی با صبر و حوصله به وظیفه اخلاقی و انسانی خود عمل و از هرگونه پرخاشگری و بی‌عدالتی نسبت به سایران پرهیز کنند.
 این استادتمام دانشگاه، استقرار مبانی دینی، فرهنگی و تربیتی در دانشگاه را نیاز مهم جامعه برشمرد و گفت: تقویت علوم انسانی و به کارگیری استادان انقلابی در جهت تربیت جوانان انقلابی از نکاتی است که مسئولان واحدها باید به آن توجه ویژه‌ای کنند.
  مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز در این جلسه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: توجه به نسل جوان جامعه و قرار دادن این قشر در مسیر منویات رهبری باید در دانشگاه عملی و تقویت شود.
  حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن ابراهیمی تبیین محورهای گام دوم انقلاب در دانشگاه را با جدیت خواستار شد و اظهار کرد: گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه با مشارکت دانشگاهیان جهت تحقق اهداف انقلاب امری ضروری و الزامی است.
  وی گفت: تقویت روحیه امید در جوانان و دور نگه‌داشتن از یاس و ناامیدی از مهم‌ترین برنامه‌ای است که متولیان فرهنگی، استادان و دیگر دانشگاهیان باید در دستور کار خود قرار دهند.
  رئیس دبیرخانه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان نیز گزارشی از برنامه‌های انجام‌شده دانشگاه ارائه کرد و گفت: برنامه‌های دانشگاه باید منطبق بر سیاست کلان دانشگاه انجام شود تا بتوان با ایجاد هماهنگی و همراهی به نتایج مطلوب دست‌یافت.
  محسن دهقانی، استفاده از همه ظرفیت‌های دانشگاه را خواستار شد و گفت: شناسایی این ظرفیت‌ها و عملی کردن بهره‌وری لازم از این منابع در کنار پایش علمی و آمایش آموزشی از نکات مهمی است که باید با جدیت دنبال شود.وی نقش دانشگاه آزاد را در همه حوزه‌ها سودمند دانست و افزود: این حرکت باید با انتصاب دکتر احسان کامرانی به سمت رئیس این مجموعه بزرگ علمی سرعت و شتاب بیشتری بگیرد.
  این جلسه با گزارش عملکرد و ارائه نظر روسای واحدها و مراکز دانشگاه ادامه و مصوباتی برای اجرایی شدن برخی تصمیم‌ها و پیشنهادها به تایید اعضا رسید.