دریا نیوز







فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان : ایران کشوری نیست که مقابل دشمن کمر خم کند

، 08:47   /   کد خبر: 34814   /   تعداد بازدید: 213


دریانیوز:  فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان گفت: محاسبات جنگی دنیا را هشت سال دفاع مقدس بهم زد و به جهانیان نشان داد ایران کشوری نیست که مقابل دشمن کمر خم کند.
  به گزارش خبرنگار دریا، سرهنگ پاسدار اباذر سالاری در همایش تجلیل از جهادگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: مردم سیریک مردمی دریادل و مدافع مرزها هستند که در جنگ تحمیلی نیز حضور پررنگی در جبهه‌ها داشتند.وی افزود: دفاع مقدس رمز ماندگاری انقلاب اسلامی بود و باعث شد ملت عزیز ایران به خود باوری برسند.
  فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان ادامه داد: زمانی که جنگ بر کشورمان تحمیل شد انقلاب همانند کودکی نوپا بود که بعد از به ثمر نشستند انقلاب با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کرد و نیروهای نظامی به ساماندهی دقیقی نرسیده بودند.سالاری اضافه کرد: صدام دیوانه ای بیش نبود که جنگ را علیه کشورمان آغاز کرد و بر این باور بود که کمتر از یک هفته ایران را تحت سلطه خود قرار خواهد داد. اما رشادت، ایستادگی و اراده خداوند و ملت شریف ایران باعث شد تمامی معادلات جنگ بهم بخورد.وی گفت: محاسبات جنگی دنیا را هشت سال دفاع مقدس بهم زد و به جهانیان نشان داد ایران کشوری نیست که مقابل دشمن کمر خم کند.
  فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان مطرح کرد: دفاع مقدس دانشگاهی بود برای انسان‌سازی و جوانان بی‌شماری از این دانشگاه موفق بیرون آمدند.
  سالاری اضافه کرد: امروز اگر در آسایش و رفاه قرار داریم به برکت ایستادگی مردانی بوده است که در هشت سال دفاع مقدس مقابل دشمن تمام عیار ایستادند.
  وی با تشریح بخشی دیگر از درس‌های دفاع مقدس  ایراد کرد: دفاع مقدس تشریح کننده حوادث کربلا بود و افرادی که در دفاع مقدس بودند حال به درستی حوادث کربلا و عاشورا را درک می‌کنند.فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان افزود: باید به دستان پدران شهدا به پاس تربیت چنین فرزندانی بوسه زد و از آنان قدردان بود. شهدایی که رفتند و به ما درس شهامت و ایستادگی رادادند درس‌هایی که هیچ‌گاه از یاد نخواهد رفت.
  سالاری بیان کرد: در دفاع مقدس کشوری باقی نمانده بود که به دولت صدام کمک نکند و همه آنان به دنبال سلطه بر منطقه و براندازی نظام بودند ولی دفاع مقدس حماسه‌هایی آفرید که حال تمام دنیا از حماسه‌ها و درس‌های دفاع مقدس الگوبرداری می‌کنند.
  وی اشاره کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان فرزند کوچک انقلاب، تمام قد مقابل دشمنان این نظام ایستاده‌ ایم و نشان داده ایم که جنگ طلب نیست ولی هیچگاه نخواهد پذیرفت کشوری نگاه چپ به ایران اسلامی داشته باشد و هر نوع تجاوز را با سیلی محکم پاسخ خواهد داد و تاکنون دشمنان ایران کم سیلی از فرزندان این انقلاب در مجموعه سپاه پاسداران نخورده اند.
  فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان بیان داشت: امروز وظیفه همه مسؤولین این است تا با خوب خدمت کردن به مردم امید را در دل مردم زنده نگه دارند و سپاه پاسداران بر خود می‌بالد در کنار مردم بوده است و خواهد بود و از هیچ تلاشی برای رفع محرومیت در مناطق محروم دریغ نخواهیم کرد.
 گفتنی است، در پایان این همایش از 100 نفر از جهادگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و فرماندهان سابق سپاه ناحیه شهرستان سیریک تجلیل شد.