دریا نیوزمعاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان خبر داد: امکان دریافت گواهی عدم سوء پیشینه در کمتر از یک ساعت

دریا نیوز: معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان با اعلام خبر افتتاح همزمان چهار دفتر خدمات الکترونیک قضایی در غرب این استان اظهارداشت: در پی افتتاح این دفاتر جدید، تعداد دفاتر خدمات قضایی در هرمزگان به 22 عدد رسیده است

، 11:35   /   کد خبر: 34809   /   تعداد بازدید: 284


دریا نیوز: معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان با اعلام خبر افتتاح همزمان چهار دفتر خدمات الکترونیک قضایی در غرب این استان اظهارداشت: در پی افتتاح این دفاتر جدید، تعداد دفاتر خدمات قضایی در هرمزگان به 22 عدد رسیده است .
به گزارش خبرنگار دریا، آیین افتتاح و راه اندازی 4 دفتر جدید خدمات الکترونیک قضایی در غرب استان هرمزگان با حضور معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان، رؤسای دادگستری شهرستان های بستک و بندرلنگه و جمعی از مسئولین قضایی و اجرایی برگزار شد.
مجتبی قهرمانی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان هرمزگان با اعلام خبر افتتاح همزمان چهار دفتر خدمات الکترونیک قضایی در غرب این استان اظهارداشت: با افتتاح این دفاتر جدید،  تعداد دفاتر الکترونیک قضایی در هرمزگان به 22 عدد رسیده است .
وی اظهارداشت: دفاتر الکترونیک قضایی جدید در شهرهای لمزان ، کوخرد ، جناح و پارسیان افتتاح و راه اندازی شد و ضمن کارآفرینی برای تعدادی از اهالی این شهرها ، موجبات تسریع در روند رسیدگی های قضایی مردم را فراهم خواهد ساخت.
قهرمانی تصریح کرد:این دفاتر با هدف دسترسی مردم به تسهیلات نوین قضایی، صرفه جویی در وقت و هزینه ها و تحقق عدالت آسان برای عموم شهروندان راه اندازی شده اند.
این مقام مسئول یادآور شد : در این دفاتر ۲۲ خدمت قضایی ارائه می شود که مهمترین آنها  امکان ارتباط و دسترسی به مراجع قضایی سراسر کشور و ثبت انواع دادخواست و شکایات می باشد.
قهرمانی تصریح کرد: با گسترس زیرساخت ها به زودی پنج دفتر خدمات الکترونیک دیگر نیز در اقصی نقاط استان هرمزگان شروع به فعالیت خواهند کرد.
معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل هرمزگان همچنین اعلام کرد : برای دریافت گواهی عدم سوپیشینه دیگر نیاز به مراجعه به محاکم قضایی، دادسرا  و یا آگاهی نیست و تنها با ارائه کارت ملی در دفاتر خدمات الکترونیک در کمتر از یک ساعت این گواهی صادر می شود.