دریا نیوزانتظاری که هشت سال طول کشید: روستای بندگرمان در حسرت آب لوله‌کشی

دریانیوز: هشت سال است  که مردم روستای بندگرمان چشم انتظار آب لوله‌کشی هستند

، 11:53   /   کد خبر: 34730   /   تعداد بازدید: 357


دریانیوز:  آب یکی از مواردی است که جزء دغدغه‌های جدی مردم برای زندگی تلقی شده و قطعا زندگی مردم بدون آن میسر نیست.
آب برای مردم روستایی از درجه اهمیت بالاتری برخوردار است تامین آب شرب مصرف، شستشو، تامین آب حیوانات بخشی از دغدغه مندی مردم روستایی است. اگر بعد از دوراهی گروگ وارد نوار کوهستانی شهرستان شوید به روستایی خواهید رسید که هشت سال است مردم آن چشم انتظارند تا آب از طریق سیستم لوله‌کشی به منازلشان بیاید. روستای بندگرمان روستایی است که مردم آن سال هاست با مشکلات آب دست و پنجه نرم می‌کنند و چشم انتظار تانکرهای آبرسانی هستند.

 دهیار روستای بندگرمان در این باره گفت: روستای بندگرمان در ۱۵ کیلومتری شهرستان سیریک واقع شده و هشت سال است از طریق تانکر آبرسانی می‌شود.   یوسف قاسم زاده ادامه داد: این روستا شامل سه محله با جمعیتی بالغ بر ۴۳۰ نفر است که بیش از ۹۰ خانوار آن به وسیله تانکر آبرسانی می‌شوند.قاسم زاده اضافه کرد: روستای بندگرمان در گذشته از طریق روستای دودر از طریق لوله آبرسانی می‌شد که چندین سال است این امر تعطیل و از طریق تانکر آبرسانی می‌شود.وی اضافه کرد: هشت سال است که مردم این روستا از طریق تانکر آبرسانی و به صورت جیره بندی و سهمیه ای آب تانکرها به منازل اختصاص می‌یابد.
  دهیار روستای بندگرمان گفت: در صورت کمبود آب اهالی مجبور به خرید آب به هزینه‌های سنگین هستند که این امر برای خانواده های نیازمند مشکلاتی را به بار آورده است.


بندگرمان با هفته ای ۱۳ تانکر آب رسانی می‌شودسرپرست امور آبفار سیریک گفت: روستای بندگرمان بدلیل کمبود در آب شرب شهرستان از طریق تانکر آبرسانی می‌شود.قدرت فریدونی افزود: مردم روستای بندگرمان از طریق یک تانکر هفته‌ای ۱۳ بار آبرسانی می‌شوند و بطور میانگین ۱۸ روز یک بار برای هر خانوار آب اختصاص می‌یابد.


  فریدونی بیان کرد: چاه‌هایی در سد سرارو حفاری شده و بنا است از طریق همین چاه‌ها آب به روستای بندگرمان اختصاص یابد.سرپرست آبفار سیریک اظهار داشت: در صورت تامین اعتبارات لازم جهت حفاری و نصب لوله های مربوطه از چاه‌های سد سرارو تا بندگرمان مشکل آب این روستا برطرف و آب از طریق لوله‌های آبرسان به منازل خواهد رفت. وی ادامه داد: بجز روستای بندگرمان مجتمع سرارو و بخشی از دهستان بیابان بخش مرکزی سیریک با تانکر آبرسانی می‌شود.فریدونی خاطرنشان کرد: در برهه ای قرار داریم که همه می بایست با صرفه جویی آب را مدیریت تا از این برهه کم آبی خارج شویم.