دریا نیوزمعاون استاندار هرمزگان تاکید کرد: تشکیل اتاق فکر در حوزه رسانه ها و مطبوعات استان

دریانیوز: معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گفت : رسالت شورا امید بخشی به جامعه و اطلاع رسانی مثبت است

، 11:42   /   کد خبر: 34726   /   تعداد بازدید: 341


دریانیوز: معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گفت : رسالت شورا امید بخشی به جامعه و اطلاع رسانی مثبت است.
عباس میرزاد به شرایط خاص کشور اشاره کرد و افزود : مدیریت این وضعیت و خنثی کردن تحریم های سخت دشمنان نیازمند ساز و کار خاص در حوزه اطلاع رسانی و تولید خبر است.رئیس شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان به دیگر وظایف این شورا پرداخت و بیان کرد : مدیریت جنگ روانی ، ایجاد سیاست واحد اطلاع رسانی در شرایط خاص و بحرانی، تشکیل کارگروه تخصصی رسانه ای با فعالان بخش های مختلف، مشخص کردن رابط خبری دستگاه های مختلف و ... از مهمترین وظایف این شورا می باشد.
  وی به ساختار شورا اشاره کرد و اظهار داشت: براساس تغییرات جدید در آیین نامه شورای اطلاع رسانی استان های کشور ، دبیری این شورا بر عهده ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد که وظیفه سخنگویی شورا نیز بر عهده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است و متشکل از 12 عضو اصلی است و به فراخور موضوعات مختلف می توان از ادارات یا فعالان رسانه ای استان به عنوان مدعو یا مهمان بهره برد.
  معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان اضافه کرد : دشمن از طریق رسانه های معاند و شبکه‌های مجازی به دنبال ناامید کردن مردم است و با افزایش تحریم ها می خواهد مکانیزم ناامیدسازی را سرعت دهد و در چنین شرایطی رسانه های کشور و استان باید با رویه ای متحد این نقشه شوم را به یاس تبدیل کنند.  عباس میرزاد به عملکرد خوب دولت در حوزه اقتصادی و سیاسی اشاره کرد و بیان داشت : هم اکنون دولت با کمترین اتکا به نفت دارد کشور را به نحو مطلوب مدیریت می کند و وابستگی کشور به نفت از 90 درصد به 33 درصد کاهش یافته و این اتفاق بزرگ باید به نحو احسن اطلاع رسانی شود.
وی به تشکیل اتاق فکر در حوزه رسانه های استان تاکید کرد و گفت : با توجه به اهمیت رویدادهای امسال از جمله انتخابات مجلس و همچنین شرایط خاص استان در بخش های مختلف نیازمند تشکیل اتاق فکر در حوزه رسانه ها و مطبوعات استان هستیم تا از این طریق پیوست اطلاع رسانی هر رویداد از قبل مشخص و به نحو احسن تقسیم وظایف شود.
  رئیس شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان عنوان کرد : همه ادارات و سازمان استان موظفند قبل از برگزاری رویدادهای مهم حوزه خود ، مباحث اطلاع رسانی آن را در شورا مطرح نمایند تا نسبت به اجماع حداکثری رسانه ها و اطلاع رسانی مطلوب و مثبت اقدام شود.
  معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان یادآور شد : نظر سنجی از اخبار و تاثیر اطلاع رسانی برنامه‌ها و رویدادها از وظایف مهم شورای اطلاع رسانی استان است که بر اساس همین آسیب شناسی‌ها برنامه ریزی های آینده صورت خواهد گرفت.