دریا نیوزسرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تاکید کرد: برنامه ریزی مستمر برای پاکسازی سواحل بندرعباس از قلیان

دریانیوز: سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان عنوان کرد: پاکسازی و مقابله با عرضه و مصرف قلیان در ساحل بندرعباس را نمی توان با طرح های چند روزه انجام داد بلکه باید برای رفع این معضل برنامه ریزی مدون و مستمر داشت که با پیگیری مداوم آنها را پیش برد

، 10:27   /   کد خبر: 34674   /   تعداد بازدید: 383


دریانیوز: سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان عنوان کرد: پاکسازی و مقابله با عرضه و مصرف قلیان در ساحل بندرعباس را نمی توان با طرح های چند روزه انجام داد بلکه باید برای رفع این معضل برنامه ریزی مدون و مستمر داشت که با پیگیری مداوم آنها را پیش برد.

عباس میرزاد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، بر آگاه سازی جوانان و نوجوانان از خطرات مصرف مواد مخدر تاکید کرد و اظهار داشت: باید قبل از سال تحصیلی جدید دوره های آموزشی برای مدیران و کادر آموزشی مدارس و  پس از آغاز سال نیز برای والدین و دانش آموزان در زمینه آگاه سازی از خطرات استفاده از مواد مخدر
 برگزار شود.
  وی افزود: در مبارزه با مصرف مواد مخدر در استان باید استراتژی همه جانبه نگر اجرایی شود یعنی علاوه بر مقابله، به موضوعات پیشگیری، درمان، کاهش آسیب ها و توانمندسازی توجه شود.
  سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه برای موفقیت در پیشگیری از اعتیاد، باید بدنبال
آسیب زدایی از محلات آسیب پذیر بود، اضافه کرد:  باید با کار کارشناسی و مطالعه دقیق به دنبال پاکسازی محلات آسیب پذیر از مواد مخدر و معضلات آن بود.
  میرزاد تاکید کرد: تمامی دستگاه ها باید نقش خود را در پاکسازی چهره محلات آسیب پذیر استان به ویژه بندرعباس به درستی ایفا کنند تا بتوان شاهد کاهش معضلات اجتماعی در استان بود. وی با بیان اینکه مسیر مقابله با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد طولانی خواهد بود، افزود: مقابله با معضلات مواد مخدر در جامعه قطعا فرایند کوتاه مدتی نخواهد داشت و در این مسیر باید با برنامه ریزی و همکاری تمامی دستگاه ها گام های محکم و استوار برداشت.
  سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، توانمند سازی سکونتگاه‌های غیر رسمی و حاشیه ای استان را از اولویت‌های محلات آسیب پذیر دانست و گفت: باید همزمان با پاکسازی محلات آسیب پذیر از معضلات اجتماعی به دنبال مقاوم‌سازی سکونتگاه های غیر رسمی این محلات نیز بود.
  میرزاد با اشاره به ضرورت مقابله و پیشگیری از مصرف دخانیات به ویژه قلیان در سواحل بندرعباس، گفت: باید برای مقابله با مواد دخانی به ویژه قلیان در ساحل بندرعباس بر اساس برنامه کاهش و پاکسازی آن پیش رفت. وی بیان کرد: پاکسازی و مقابله با عرضه و مصرف قلیان در ساحل بندرعباس را نمی توان با طرح های چند روزه انجام داد بلکه باید برای رفع این معضل برنامه ریزی مدون و مستمر داشت که با پیگیری مداوم آنها را پیش برد.
  سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، پیشگیری از اعتیاد را مهمترین راه مقابله با مصرف مواد مخدر دانست و عنوان کرد: در زمینه پیشگیری نقش خانواده ها و نهاد های آموزشی و تربیتی با توجه به اصل مقدم بودن پیشگیری در خصوص مبارزه با مواد مخدر مهم و ضروری است.
میرزاد تاکید کرد: باید با اقدامات فرهنگی، مذهبی، بهداشتی و ارشادی طوری برنامه‌ریزی کرد که مانع از گرایش افراد به مصرف مواد مخدر شد.