دریا نیوزنارضايتي از پمپ بنزين ها

، 09:11   /   کد خبر: 34672   /   تعداد بازدید: 211


دریا نیوز: پمپ بنزین ها در هرمزگان هر روز یک حکایتی دارند. درحالیکه هنوز خودروها می توانند با کارت جایگاه داران تا30 لیتر بنزین بزنند، اما برخی جایگاه های سوخت، کارت سوخت جایگاه داران را حذف کرده واز رانندگان می خواهند باکارت سوخت خودشان بنزین بزنند وهرکس هم کارت سوخت ندارد، از دریافت بنزین محروم می شود که این مشکل که از هفته ها قبل در برخی جایگاه ها وجود داشته است که به متولیان مربوطه منعکس شده است، اما متاسفانه مشکل حل نشد.

اینکه برخی جایگاه داران زودتر از دولت بخواهند طرحی را اجرایی کنند، جای تامل و سئوال دارد و بی توجهی مسئولان مربوطه به این موضوع نیز توجیه پذیر نیست. برخی از رانندگان مجبورند که زمان زیادی را در انتظار بمانند و زمانی که نوبت سوختگیری شان می رسد، بدلیل همراه نداشتن کارت سوخت به آنها سوخت داده نمی شود، بنابراین مجبورند از این جایگاه بروند و بدنبال جایگاهی باشند که باکارت سوخت جایگاه داران بتوانند سوختگیری کنند ویا اینکه بروند وکارت سوخت شان را از منزل بیاورند که باعث هدررفت وقت و هزینه می شود و مهم تر این است که چرا جایگاه داری به خود اجازه می دهد از هفته ها قبل و زودتر از اعلام دولت طرح الزامی شدن سوختگیری با کارت سوخت خودرو را اجرایی کند و آب از آب هم تکان نمی خورد و برخی از رانندگان که این صحنه را می بینند با خود می اندیشند که آیا واقعا این طرح اجرایی شده است و آنها بی‌اطلاع هستند؟! چرا متولیان مربوطه از جایگاه های سوخت بازرسی نمی‌کنند تا با چنین تخلفاتی برخورد نمایند؟! موضوع دیگر اینکه در برخی جایگاه ها کمبود ویا نبود بنزین بخصوص در برخی جایگاه های سوخت شهرستانی و جزایر وجود دارد که این موضوع باعث نارضایتی رانندگان در این مناطق شده است و بایستی بررسی شود که چرا چنین مشکلی وجوددارد؟ کمبود و نبود بنزین سوپر از چندین ماه قبل در جایگاه هایی مشاهده می شود که نازل بنزین سوپر دارند، اما متاسفانه فاقد بنزین سوپر هستند.

چند هفته قبل چند روزی بنزین سوپر در این جایگاه ها بود ودوباره شاهد بوده ایم که بنزین سوپر در جایگاه ها وجود ندارد. مدتی قبل که از پالایشگاه بازدید داشتیم، یکی از مدیرانش می گفت: همیشه بنزین سوپر هست، اما بدلیل تبخیر بالایش، خود جایگاه داران چندان تمایلی به تحویل گیری بنزین سوپر به میزان زیاد ندارند. حال مشخص نیست به همین دلیل بنزین سوپر نیست یا اینکه دلیل خاص دیگری دارد که می طلبد در این خصوص پاسخ روشنی داده شود. البته وقتی این موضوع را به روابط عمومی شرکت پخش فراورده های نفتی اعلام کردم، گفتند که در کل کشور بنزین سوپر نیست. البته سئوال اساسی این است درحالیکه با توانمندی متخصصان کشورمان پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در بندرعباس احداث شده است وبنزینش در بورس عرضه شدتا صادرات داشته باشیم، علی رغم وجود چنین ظرفیتی در استان، با مشکلات این چنینی مواجه شویم، جای تامل دارد و انتظار می رود متولیان مربوطه مشکلات بنزینی استان را برطرف نمایند. البته در بخش گازوئیل هم رانندگان خودروهای سنگین از صف های طولانی وانتظار درازمدت شان در جایگاه‌ها چندان دل خوشی ندارند که هزاران ساعت و مقداری زیادی سوخت در این انتظارات هدر می رود و مشخص نیست چرا برای هدرروی سوخت وزمان در این زمان های انتظار چاره ای اندیشی نمی شود.بهتر است برای رفع مشکلات موجود در این بخش چاره اندیشی شود.

علی زارعی/ دریا