دریا نیوزمدیر گلزارشهدای بندرعباس: برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در گلزارشهدای بندرعباس

دریانیوز: مدیرگلزارشهدای بندرعباس گفت: همایش شیرخوارگان حسینی هر ساله با هدف رساندن پیام مظلومیت امام حسین(ع) و طفل شیرخوارشان، حضرت علی اصغر(ع) به جهانیان و آشنایی مردم با نهضت عاشورا برگزار می‌شود

، 15:00   /   کد خبر: 34671   /   تعداد بازدید: 436


دریانیوز: مدیرگلزارشهدای بندرعباس گفت: همایش شیرخوارگان حسینی هر ساله با هدف رساندن پیام مظلومیت امام حسین(ع) و طفل شیرخوارشان، حضرت علی اصغر(ع) به جهانیان و آشنایی مردم با نهضت عاشورا برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی گلزار شهدای بندرعباس،روح الله احترامی بیان کرد: همایش شیرخوارگان حسینی از ساعت 7:30 صبح ١٥ شهريور نخستین جمعه ماه محرم که مصادف با روز حضرت علی‎اصغر (ع) است، با حضور مادران و نوزادان شیرخوار در گلزار ملکوتی شهدای بندرعباس آغاز می‌شود.

وی افزود: این همایش با گهواره گردانی، گهواره حضرت علی‌ اصغر (علیه السلام) همراه خواهد بود.

احترامی اظهار کرد:خون مطهر کوچکترین رزمنده واقعه عاشورا در اثبات مظلومیت اهل بیت (ع) و خباثت دشمن و نیز حماسه و شور حسینی کمتر از بقیه شهدای کربلا نبود و اوج رذالت دشمن در شهادت حضرت علی اصغر (ع) به نمایش گذاشته شد.

وی تصریح کرد: حضور کودکان از دوران شیرخوارگی در مکتب امام حسین(ع) از دیگر اهداف والای این همایش است.

سخنران اين مراسم دكتر عبادي زاده نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بندرعباس، با مداحی و نوحه سرایی و مرثیه‎سرایی مداحان اهل بيت محمد پلاسي زاده و رضا شنبه زاده، از برنامه‎های همایش شیرخوارگان حسینی خواهد بود که می توان به آن‌ها اشاره کرد.