دریا نیوزجاده مرگ چاه اسماعیل

، 11:56   /   کد خبر: 34657   /   تعداد بازدید: 189


  دریانیوز: جاده روبروی روستای چاه اسماعیل در مسیر جاده بندرعباس- میناب در این سال ها شاهد حوادث مرگبار بوده است و مردم این منطقه از این وضعیت گلایه مند بوده و بارها شاهد مسدود شدن این جاده بوده ایم.


  در این جاده که چندمرتبه درآن رفت وآمد داشتم، مانند خیابان های سطح شهر سرعت گیر غیراستاندارد نصب شده است. متاسفانه وضعیت بسیاری از جاده های استان غیراستاندارد و برخی هم خاکی و حادثه ساز می باشد ونیازمند انقلابی در حوزه جاده سازی در استان هستیم.


  یکی از اهالی  منطقه چاه اسماعیل می گوید: نزدیک بودن دو باند رفت و برگشت به هم، نبود بلوار کشی و روشنایی مهم ترین عامل تصادفات است که چند روز قبل هم تصادف یک تانکر بنزین و خودروی سواری رخ داد وشانس آوردند که آتش نگرفت ودر آتش نسوختند که اگر این اتفاق می افتاد،خسارات مرگبار به روستانشینان وارد می شد. برای رفع مشکلات پیگیری زیاد شده ودرخواست  بلوار کشی و روشنایی شده است؛ ولی متأسفانه مسئولین بی تفاوت از کنار این مسأله رد می شوند.


منطقه مسکونی چاه اسماعیل نقطه ای پر خطر هم برای اهالی هم برای رهگذران با توجه به قرار داشتن این روستا در حاشیه مسیر بین المللی بندرعباس به میناب و جاسک و چابهار و تردد بسیار بالا ماشین‌های سبک و سنگین از این محور هرازگاهی شاهد حوادث ناگوار هستیم . با  آغاز فصل تحصیل و کشاورزی عبور و مرور عابران پیاده و راکبان موتور سیکلت نیز بر خطرات این منطقه می‌افزاید. با نبود بلوار کشی و روشنایی و سرعت گیر مناسب آمار تصادفات رانندگی در این ناحیه خیلی بالاست که نیازمند توجه ویژه به این منطقه است. با توجه به پیگیری های مکرر اهالی و مسئولین روستا هنوز هم این مهم بلاتکلیف رها شده است.

وی درخصوص مشکلات دیگر این روستا می گوید: روستایی با سه هزار نفر جمعیت هنوز سالن ورزشی ندارد و جوانان این روستا از ورزش محروم هستند. دیگر مشکل این روستا نبود دبیرستان دخترانه می باشد چاه اسماعیل روستایی با جمعیتی بالا و محروم از امکانات اولیه رفاهی است.


 علی زارعی/ دریا