دریا نیوزوعده بازگشایی دو معبر در محله نایبندجنوبی بندرعباس:میزخدمت پرمشتری شهردار منطقه2 بندرعباس

دریانیوز: «مهدی رنجبری» شهرداری منطقه2 بندرعباس که روحیه جهادی و بسیجیش باعث شده است از وی به عنوان شهردار جهادگر در بین مردم نام برده شود؛ به عنوان تنها دستگاهی است که بالاترین مقام اجرایی آن دستگاه اجرایی و خدمات رسان در ميزهاي خدمت در محلات بندرعباس حضور می یابد

، 08:42   /   کد خبر: 34649   /   تعداد بازدید: 437


دریانیوز: «مهدی رنجبری» شهرداری منطقه2 بندرعباس که روحیه جهادی وبسیجیش باعث شده است از وی به عنوان شهردار جهادگر در بین مردم نام برده شود؛ به عنوان تنها دستگاهی است که بالاترین مقام اجرایی آن دستگاه اجرایی وخدمات رسان در ميزهاي خدمت در محلات بندرعباس حضور می یابد.
   ميزهاي خدمت در دو ماه اخیر در محلات مختلف و بخصوص محلات حاشیه ای مرکز استان هرمزگان و بصورت هفتگی و به همت سپاه امام سجاد(ع) استان و با حضور برخی از دستگاه ها و نهادها در حال اجراست. لزوم تداوم ميزهاي خدمت مشهود و خواسته شهروندان است که این میزها در پاسخگویی ادارات و سازمان ها به مردم و ارائه خدمات بسیار اثرگذار است.این بار مسجد امام زین العابدین (ع) محله نایبند جنوبی بندرعباس میزبان میز خدمتی بود که چندین دستگاه اجرایی جهت پاسخگویی و رفع مشکلات مردم باهماهنگی سپاه حضور یافته بودند.البته بیشترین مشکل ساکنان این محله به بلاتکلیفی شان جهت اخذ سند املاک شان بر می گردد که اراضی این محله صاحبان خصوصی وغیر خصوصی ازجمله بنیادمستضعفان دارد.

از طرفی برخی هم می گویند ساکنان این محله نمی توانند  سندخانه های شان را به بهانه قرارگرفتن در حریم60 متری اخذ کنند که متاسفانه این مشکل را ساکنان ساحل نشین بلوار ساحلی بندرعباس هم دارند و آنها از دوگانگی در اجرای این قانون گلایه مندند و می گویندکه چطور ساختمان برخی دستگاه های اجرایی و... هم در این حریم قرار دارند، اما خانه های ساکنان که بیشتر از 60 مترهم از دریا فاصله دارد به همین بهانه حریم60 متری، از اخذ سند محرومند ومجبورند در بدترین شرایط دراین خانه های فرسوده زندگی کنند. بیشتر این خانه ها فرسوده و قدیمی هستند و نیاز به نوسازی دارند و بدلیل اینکه این خانه ها فاقد سند هستند، مالکان شاننمی توانند از تسهیلات نوسازی بافت فرسوده استفاده کنند ومجبورند در همین خانه های فرسوده زندگی کنند و گهگاهی هم برخی از خانه ها در مناطق مختلف به دلیل فرسودگی، سقف و دیوار شان تخریب می شوند که پس از بارندگی فرودین ماه تعدادی از خانه های محلات مختلف بندرعباس از جمله محله شهناز بندرعباس از جمله خانه یک معلول و مادرش در کوچه غفار4 تخریب شد که همچنان بازسازی نشد.

متاسفانه متولیان این بخش به بازسازی خانه های فاقد سند در مناطق مختلف توجه چندانی ندارند و گویا برایشان مهم نیست که این خانه ها تخریب وبر سر ساکنان آوار شوند و اقدام اساسی در این بخش صورت نمی گیرد.ميزهاي خدمت فرصت مناسبی برای پاسخگویی مدیران به مردم است که جا دارد از ابتکار عمل سپاه، این نهاد مردمدار ولایی در راه اندازی این ميزهاي خدمت در محلات حاشیه ای بندرعباس از ماه قبل قدردانی شود. سپاه در تمام حوزه ها حضور دارد و آثار حضورشان را بین اقشار مختلف می توان مشاهده نمود. این نهاد تلاش می کند درکنار مردم بوده وخدماتش نیز برای مردم باشد.

متاسفانه پاسخگویی مدیران به مردم و بخصوص محرومین بسیار کم رنگ است و ساکنان مناطق حاشیه ای و بافت های فرسوده و روستایی از این موضوع بسیار گلایه مندند و امید می رود ميزهاي خدمت در مناطق شهری و سپس روستایی برپا شود و مدیران به درخواست‌های مردم پاسخ دهند و ارتباط مردم و مسئولان روز به روز بیشتر شود و گسست فعلی برطرف شود. البته نیاز است مدیران دستگاه های اجرایی و یا قائم مقام و شخصی با اختیارات کامل در این ميزهاي خدمت حضور داشته باشند و دستگاه های اجرایی بیشتری هم بیایند و به مردم پاسخگو باشند و در همین ميزهاي خدمت دستورات لازم به درخواست ها داده شود تا دوباره مردم  پشت درب بسته مدیران نمانند. در برخی از این مناطق مشکلاتی وجود دارد که نیاز است مدیران بازدیدهای میدانی را از محلات داشته باشند و درخصوص رفع مشکلات تصمیم گیری شود که پیشنهاد می شود بخشی از برنامه های ميزهاي خدمت به بازدید از محلات اختصاص یابد تا تصمیمات مناسب تری برای رفع معضلات و چالش های محلات اخذ گردد و عدالت در حوزه های مختلف در این مناطق برقرار شود و تبعیض ها کاهش یابد تا مردم از خدمات مناسب تری برخوردار شوند.


  میز پر مشتری آقای شهردار


  میزخدمت شهردار منطقه2 بندرعباس در مسجد امام زین العابدین(ع) محله نایبند جنوبی مانند مسجدصاحب الزمان (عج) محله آیت ا... غفاری بندرعباس شلوغ و پرمشتری بود. البته برخی از ساکنان این محله حتی برای بیان مشکلات دیگر خود هم پیش شهردار منطقه2 می آمدند که شهردار با سعه صدر شنوای صحبتشان می شد و اگر سازمانی که مشکل گفته شده به آن ارتباط داشت در داخل مسجد حضور داشت، آن شهروندان را راهنمایی می کرد که به آن میز خدمت دستگاه اجرایی بروند و اگر هم نبود؛ عنوان می کرد که موضوع به کدام دستگاه اجرایی برمی گردد و بایستی به آن اداره مراجعه کنند.یکی از صحنه های خوشایندی که دراین میز خدمت دیده می شد، این بود که بیشتر کسانی که به مسجد آمده بودند بارها به شهرداری منطقه2 مراجعه کرده بودند و ارتباط دوستانه ای با شهردار خنده رو این منطقه داشتند و از یک طرف تشکر و قدردانی می کردند که شهردار به محله شان آمده است و از طرفی هم دعوت می کردند که باری دیگر از کوچه ها و محله شان بازدید داشته باشند و یکی از ساکنان هم موفق شد دقایقی شهردار را پس ازگذر از کوچه پس کوچه های تنگ و باریک محله به کنار خانه شان ببرد و دیوارهای فرسوده و درحال ریزش خانه شان را نشانش دهد که شهردار هم وعده داد همکاری وحمایت های لازم را برای بازسازی وتعمیر خانه پیرمرد نایبند انجام دهد که اشک شوق را می توانستیم در چشمان پیرمرد ببینیم که دستان شهردار را هم به گرمی می فشرد.

البته برخی دیگر از ساکنان هم در طول مسیر رفت وآمد درخواست هایی را عنوان می کردند که شهردار هم قول می داد به خواسته هایشان توجه کند و دغدغه هایشان را برطرف کند که این همکلامی با شهردار و وعده رفع مشکلاتشان، اهالی نایبند را بسیار خوشحال می کرد و آنها نیز ابراز احساسات و رضایت می کردند. احساس زیبایی که به من و سایر همراهان شهردار از جمله مدیر و عکاس روابط عمومی شهرداری منطقه2 بندرعباس هم منتقل می شد و از شادی پیرمرد نایبندی و چند نفر دیگر از ساکنان محله شاد و خرسند شدیم. البته برای من دیدن این صحنه از این شهردار بسیجی وجهادی تازگی ندارد و بارها این صحنه های زیبا را از شهردار دیده ام وشنیده ام. شهرداری که بخاطر مردم تا جایی که امکان داشته، بقول معروف برای انجام امور شهروندان کوتاه آمده است و گاهی بخاطر گذشت و فداکاریش ورفع مشکلات مردم هم حاضرشده تاوان دهد  و گاهی بایستی به دستگاه های نظارتی پاسخگو باشد. پاسخگویی ها هم به این دلیل است که چرا گاهی به برخی از شهروندان در برخی امورات کمک کرده است و با ضوابط دست و پاگیر اداراتی اندکی تناقض دارد.

برخی از قوانین گاهی دست و پا گیر و برای قشر مستضعف و محروم جامعه مشکل ساز است و برخی از مدیران مانند این شهردار مردمی بیشتر اوقات تلاش می کنند تا جایی که امکان دارد در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارند و شهروندی به قول معروف ناراضی از شهرداری خارج نشود که برخی ها این موضوع را برنمی تابند. گرچه که مدیرانی در دل مردم جای دارندکه فارغ از بازی های سیاسی وجناحی تلاش می کنند مشکلات مردم را برطرف نمایند؛ حتی اگر گاهی به ضرر خودشان هم باشد و حاضرند تاوان خدمت بی منت به مردم را با هرسختی بدهند و طعم شیرینی رضایت شهروندان را در چشمان پراشک شوق ولبان خندانشان ببینند و دعای خیرشان بدرقه راهشان شود.برخی از نایبندی ها در این میزخدمت حتی با صمیمیت دست روی دوش و یا دور کمر شهردار گذاشته بودند و سخن می گفتند و شهردارمنطقه 2 هم  با مهر ومحبت شنوای کلامشان بود و به برخی هم وعده می دادکه صبح روز بعد برای بازدید از کوچه هایی که عنوان می کنند به این محله بیاید و بازدید دقیق تری داشته باشد ومشکلات محله را برطرف و خواسته های اهالی را محقق نماید.

برخی از جوانان محله هم خواستار رفع مشکلات زمین چمن مصنوعی محله شدند که شهردار منطقه وعده نمود به خواسته یشان رسیدگی خواهد نمود. برخی از اهالی هم خواستار لکه گیری آسفالت محله شدند که رنجبری به آنها وعده نمود این خواسته را نیز محقق نماید. بیشتر اهالی مشکل شان در حوزه اخذ سند بود که بدلیل مالکیت چندگانه اراضی این محله، شهرداری نقش چندانی دراین حوزه ندارد و بایستی مالکان اراضی همکاری لازم را دراین بخش داشته باشند.


  بازگشایی دو معبر در نایبند


  شهردار منطقه2 بندرعباس درگفتگو با خبرنگار ما از بازگشایی دو معبر در محله نایبند جنوبی بندرعباس خبرداد. مهدی رنجبری افزود: البته با پیگیری درصورت رفع موانع موجود، یکی از معابر را در سال جاری و معبر دیگر را در سال آینده بازگشایی خواهیم نمود. وی اظهار داشت: دعوتنامه معبر اول به ساکنان 40 ملک در مسیر اجرای طرح داده شده است تا توافقات لازم صورت گیرد. شهردار منطقه2 بندرعباس  باقدردانی از سپاه بندرعباس گفت: بخشی از محوطه ساختمان این مکان نظامی در مسیر اجرای طرح بازگشایی این خیابان 14متری قرار می گیرد که سپاه همکاری کرده وموافقت داشته است.

رنجبری افزود: البته بخشی از زمین های املاک ساکنان متعلق به بنیاد مستضعفان و یک مالک خصوصی است که اگر بتوانیم رضایت آنها را زودتر جلب کنیم و با مردم هم زودتر دراین خصوص به توافق برسیم و تملک را زودتر انجام دهیم، آنگاه قادر خواهیم بود که احداث خیابان را در سال جاری داشته باشیم. شهردار منطقه2 بندرعباس درخصوص سؤالی درباره بازگشایی خیابان از کوچه بعثت4تا بلوار مادر در محله آیت ا... غفاری بندرعباس نیز وعده نمود در این هفته دعوتنامه به اهالی و ساکنان در مسیر اجرای این طرح توزیع شود و در صورت همکاری ساکنان در حوزه توافقات، این خیابان نیز بزودی احداث می شود.