دریا نیوزمدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس خبر داد: سرمایه گذاری ۱۵میلیون دلاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی

، 13:30   /   کد خبر: 34625   /   تعداد بازدید: 162


دریا نیوز: بخش خصوصی در قالب ساخت کارخانه تامین مواد اولیه و لوازم مورد نیاز صنایع فلزی و فولادی، ۱۵ میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس سرمایه گذاری می کند. 

 با ساخت و بهره برداری از این کارخانه بخشی از فرو آلیاژ و کورد وایر مصرفی مورد نیاز کشور که هم اکنون از طریق واردات تامین می‌ گردد، برطرف می‌شود. مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با اشاره به انعقاد قرارداد ۱۵ میلیون دلاری با بخش خصوصی، گفت: ظرفیت سالیانه این کارخانه ۴۱ هزار تن است که در زمینی به مساحت سه هکتار ساخته می شود.
حسن خلج طهرانی با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت این کارخانه تا سه ماه آینده آغاز می شود، افزود: با بهره برداری کامل از این کارخانه تا دو سال آینده برای ۵۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این کارخانه امکان تولید انواع فرو آلیاژ نظیر فروسیلیکون، فرومنگنز، فروکروم و فرو سیلیس را ک مواد اولیه و لوازم در صنایع فلزی و فولادی می باشد را فراهم می‌کند.
استان هرمزگان دارای موقعیتی استراتژیک در سطح ملی است که دسترسی به آب‌های آزاد، جزایر ۱۴ گانه، همجواری با کشورهای حاشیه خلیج فارس، نزدیکی به استان‌های معدنی کشور (یزد، کرمان) وجود منابع عظیم نفت و گاز و مواد معدنی، ۲پالایشگاه نفت، یک پالایشگاه گاز، بزرگ‌ترین بنادر تجاری و مسافربری (شهید رجایی و شهید باهنر) جذب بیشترین درآمدهای گمرکی، ۲ منطقه آزاد تجاری قشم و کیش و یک منطقه آزاد مصوب درحال انجام زیرساخت‌ها (جاسک) و شش منطقه ویژه اقتصادی از جمله مهم‌ترین عوامل اهمیت همه جانبه این استان به شمار می‌روند.
منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با دارا بودن اسکله اختصاصی مجهز به نوار متحرک تخلیه و بارگیری به طول ۳۲ کیلومتر به عنوان قطب تولید فولاد و آلومینیوم و فلز روی با جذب ۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری در یک دهه گذشته و ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۱ هزارو ۵۰۰ نفردر ۱۳ کیلومتری غرب شهر بندرعباسقرار دارد.
فراهم آوردن شرایط جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی و هدایت آنان در جهت احداث واحدهای صنعتی و معدنی انرژی بر و فرآوری مواد معدنی و همچنین رشد توسعه اقتصادی، افزایش فرصت‌های شغلی، افزایش و توسعه فناوری های جدید حوزه تولید، مهارتهای مدیریتی، ارتقای کیفیت تولیدات و افزایش توان صادرات به منظور رقابت در بازارهای جهانی ازجمله مهم‌ترین اهداف ترسیم شده این منطقه است.