دریا نیوزمدیرکل بیمه سلامت هرمزگان خبرداد: 89درصد بیمه شدگان سلامت بیمه رایگان هستند

دریا نیوز: از جمعیت یک میلیون و دو هزارنفری بیمه شده سلامت دراستان ، 89درصدشان بصورت رایگان بیمه هستند

، 08:24   /   کد خبر: 34605   /   تعداد بازدید: 218


دریا نیوز: مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان گفت: 89درصد جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در هرمزگان ، رایگان بیمه هستند.
  به گزارش خبرنگار دریا؛ علی علیزاده در مراسم تجلیل از پزشکان وداروسازان وتبریک  روزپزشک وداروساز، روز کارمند وهفته دولت، افزود:از جمعیت یک میلیون و دو هزارنفری بیمه شده سلامت دراستان ، 89درصدشان بصورت رایگان بیمه هستند.

علیزاده گفت: این بیمه شدگان از قشر محروم جامعه هستند که حتی برخی از پزشکان، داروسازان و... خدمات رایگان به آنها ارائه می کنند. مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان اظهار داشت: کسانی که از هیچگونه بیمه ای استفاده نمی کنند وبا توجه به طرح اجباری شدن بیمه پایه، می توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرارگیرند.

علیزاده  افزود: براساس آزمون وسع که توسط وزارت رفاه وتامین اجتماعی برگزار می شود، میزان پرداختی حق بیمه ها مشخص می شود.

علیزاده تصریح کرد:  خانواده هایی که درآمدشان کمتر از 40درصد حقوق ودستمزد مصوب شورای عالی کار می باشد، رایگان بیمه می شوند.

وی افزود: کسانی که درآمدشان بین 40تا100درصد حقوق قانون کار می باشد، 50درصد حق بیمه را  دولت و 50درصد توسط شخص پرداخت می شود.

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان خاطرنشان کرد : کسانی که درآمدشان  بیش از حداقل حقوق ودستمزد قانون کار است، نیز تمام هزینه بیمه را خودشان پرداخت می کنند.

وی با گرامیداشت روز پزشک و داروساز گفت: پزشکان روستایی در مناطق محروم  با کمترین امکانات به بیماران خدمات رسانی می کنند که خدمات شان قابل تحسین است. علیزاده گفت: پزشکان با ارائه خدمات درمانی، لبخند را بر لبان بیماران و خانواده هایشان می نشانند.

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان تاکید کرد: پزشکان، پرستاران، داروسازان و ماماها و... سلامتی را برای جامعه به ارمغان می آورند. وی گفت: بدلیل درد ورنجی که بیمار یا همراه بیمار دارند، باعث می شود که آستانه تحمل مراجعین به مراکز بهداشتی پایین آمده وگاهی شاید شاهد برخوردی  نامناسب با پزشکان باشیم  که لازم است ارباب رجوع و پزشکان سعه صدر بالایی  داشته باشند.

علیزاده گفت: برخلاف آن چه که گاهی گفته می شود پزشکان مرفهین بی درد نیستند و شغل سخت و دشواری را دارند. وی افزود: براساس بررسی و نظرسنجی در چهار شاخص مدیریت هزینه، رضایتمندی بیمه شده ها، نسخه نویسی و پرونده الکترونیکی ونظام ارجاع از پزشکان وداروسازان تجلیل شدند.
  معاونت غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در این مراسم گفت:به برکت جمهوری اسلامی ایران، برخلاف گذشته که از پزشکان هندی و پاکستانی و... در کشورمان استفاده می شد، اما در حال حاضر در دورافتاده ترین مناطق کشور، پزشکان ایرانی به ارائه خدمت می پردازند.

غلامعلی جاودان اظهار داشت: پزشکان در مناطق محروم وصعب العبور  ارائه خدمات دارند.

جاودان افزود: تیم پزشکی شرایط سختی را متحمل می شوند و بایستی جامعه آنرا لمس کند وتلاش های شان قابل تحسین است.

وی بابیان اینکه هزینه دارو و درمان در کشوربالاست و ضرورت دارد کمپینی راه اندازی شود تا جامعه پزشکی دارو وخدمات اضافه و غیرضروری به بیماران تحمیل نکنند؛ افزود: پزشکان هم ضرورت دارد از تجویز داروها و خدمات غیرضروری خودداری کنند.

معاون غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت : کمبودهای دارویی هرمزگان کمتر از استان های همجوار است وبرخی کمبودها کشوری است.