دریا نیوزمديرعامل آبفاي هرمزگان خبر داد: افتتاح فاز دوم پروژه آب شيرين کن بندرعباس در مهرماه

، 11:47   /   کد خبر: 34437   /   تعداد بازدید: 81


دریا نیوز: مديرعامل آبفاي هرمزگان به مناسبت روز خبرنگار، با مديران و کارکنان خبرگزاري هاي ايرنا، موج و فارس در استان ديدار کرد.

به گزارش خبرنگار دريا ؛ امين قصمي ضمن قدرداني از همراهي رسانه هاي استان با مجموعه آبفا، تاکيد کرد: رسانه ها همواره نقش حامي و شتاب دهنده براي توسعه طرح ها به ويژه حوزه آب و فاضلاب داشته اند و هرجا که با رسانه ها تعامل و مشارکت داشتيم، نتايج خوبي گرفتيم.وي گفت: ما تلاش کرديم با رسانه ها شفاف باشيم که اين موضوع به نفع ما بوده و انتفاع ما از رسانه ها بيش از انتفاع رسانه از ما بوده است.

وي در ادامه افزود: امسال پروژه هاي شاخصي را در دست اجرا داريم که اثربخش ترين آن ها؛ طرح ملي آبرساني از سد جگين به بشاگرد و افتتاح فاز دوم آب شيرين کن بندرعباس است. مديرعامل آبفاي استان ادامه داد: طرح آبرساني جگين -بشاگرد با اعتبار 220 ميليارد ريال از محل اعتبارات دفتر مقام معظم رهبري در حال اجراست که اين طرح شامل؛ پنج مخزن ذخيره، دو ايستگاه پمپاژ آب (در مراحل نهايي ساخت قرار دارد) و 80 کيلومتر خط انتقال مي باشد که بطور کامل انجام شده است. به گفته وي؛ طي يکماه آينده با بهره برداري از فاز اول اين طرح ملي، آب به شهرستان سردشت مي رسد. همچنين شش روستاي مسير نيز از اين خط انتقال به عنوان منبع اصلي تامين آب از آب شرب با کيفيت بهره مند مي شوند. وي افزود: 80 درصد جمعيت تحت پوشش فاز اول طرح آبرساني جگين -بشاگرد جمعيت روستايي و 20 درصد آن جمعيت شهري است که در مجموع بيش از 40 هزار نفر از آب شرب برخوردار خواهند شد. قصمي، همچنين از افتتاح فاز دوم پروژه آب شيرين کن بندرعباس تا پايان مهرماه امسال خبر داد و گفت: با بهره برداري از فاز دو آب شيرين کن، ظرفيت آن به 40 هزار مترمکعب در شبانه روز ارتقاء مي يابد. وي اضافه کرد: تا پايان خرداد ماه 99 نيز اين پروژه با ظرفيت نهايي يکصد هزار مترمکعب در شبانه روز وارد مدار بهره برداري مي شود و سهم منابع آبي شهر بندرعباس از آب شيرين کن ها به 60 درصد مي رسد.