دریا نیوزدست مدیران را نبندید

، 09:20   /   کد خبر: 34087   /   تعداد بازدید: 151


دریا نیوز: گاهی وقتی پای درددل برخی از مدیران می نشینید، گلایه هایی را مطرح می کنند از دستگاه هایی نظارتی که باعث می شود ؟آنها نتوانند امورات را به نحو احسن به پیش ببرند. برخی از مدیران از موضوعات پیش پا افتاده ای می گویند که برایشان پرونده سازی و واخواهی شده و پس از انجام توضیحات و استدلال های لازم تبرئه می شوند، اما همین موضوعات باعث می شود که آنها هرسال درگیری های این چنینی داشته و وقت شان گرفته شده و از انجام امورات و خلاقیت و... بازمی مانند.

از آن طرف استاندار هرمزگان هم در جلسات مختلف از مدیران خواسته که بصورت شجاعانه و مقتدرانه اقدام به انجام امورات کنند و از آن طرف هم از دستگاه های نظارتی خواسته اند که همکاری لازم را با مدیران در جهت پیشبرد امورات داشته باشند تا مشکلات مردم برطرف شود و تعامل دوطرفه در این حوزه مهم است.

البته این موضوع بدین معنا نیست که دستگاه های نظارتی تخلفات را نبینند که باید بیشتر هم ببینند تا تخلفات چند هزار میلیاردی در کشور اتفاق نیفتد؛ اما در برخی موارد که مدیرانی برای رعایت بازدهی و کاهش هزینه ها برای اداره اقدامی انجام می دهند؛ نباید آنقدر برای مدیر پرونده سازی و اشکال تراشی و... شود که مدیر ناامید شود و نخواهند ابتکار عملی بخرج دهد که به نفع مردم و سیستم اداری شود. برخی از قوانین و دستورالعمل ها هم اشکالاتی دارند که نیاز به اصلاحاتی دارند و در برخی موارد هم تفاسیر مختلفی از آنها می شود که حتی در حوزه مطبوعات هم با چنین مشکلاتی به وفور مواجهیم و انعکاس آنها چندان گره گشا نبوده است.

بایستی به مدیر قدرت و اجازه مانور در بخش های مختلف داد و از آن طرف قوانین و دستورالعمل ها را بایستی با توجه به تمام جوانب اجرا کرد. مثلا استفاده از کولر ایرانی در آب و هوای هرمزگان به هیچ وجه جوابگو نیست و بایستی دهها برابر برای تامین کولر هزینه نمود که در این بخش بایستی به موضوع کیفیت و... نیز توجه نمود و بازدهی را هم مدنظرقرار داد.

البته از آنطرف هم بایستی با مدیرانی که از جایگاه شان سوء استفاده می کنند و یا گره مشکلات مردم را به بهانه های مختلف بیشتر می کنند و حتی حاضر نیستند مشکلات مردم را به مراجع بالاتر منعکس کنند و منفعلانه به میز ریاست می چسبند و مردم با مشکلات فراوان دست و پنجه نرم می کنند؛ مورد بازخواست قرار گیرند.

علی زارعی/ دریا